Gemiste EK-kans voor Duivels: "Laatste vier kon erin zitten"

door
Gemiste EK-kans voor Duivels:

Spanje kroonde zich zondagavond tot een verdiende Europese kampioen. Nu het toernooi er helemaal opzit, is het tijd om een balans op te maken van de voorbije weken. Analist Jan Boskamp vindt alvast dat er voor de Rode Duivels veel meer inzat.

Zoals geweten werd het EK voor België een behoorlijk grote teleurstelling. Op papier leken de Duivels nochtans favoriet voor de groepswinst, maar uiteindelijk werden ze slechts met moeite tweede. Dat zorgde voor een clash tegen Frankrijk in de tweede ronde. Die werd uiteindelijk met 0-1 verloren.

LEES OOK Boskamp helemaal overtuigd: "Zij pakken de titel!"

Vooral op het geleverde spel van de Belgen kwam heel wat kritiek. Zo kwam de ploeg van bondscoach Domenico Tedesco wel erg behouden voor de dag, ondanks de aanvallende kwaliteiten in de selectie. Ook toonden de Duivels amper veerkracht: geen enkele keer werd een achterstand opgehaald.

Hoge verwachtingen

Nochtans waren de verwachtingen voor het toernooi redelijk hooggespannen. Een Europese titel leek sowieso te hoog gegrepen, maar groepswinst en minstens een plek in de kwartfinale moest toch haalbaar zijn. De resultaten in de kwalificatiecampagne en oefenwedstrijden onder Tedesco deden immers het beste vermoeden.

Bovendien braken verschillende jongere spelers als Jérémy Doku, Johan Bakayoko, Charles De Ketelaere en Loïs Openda afgelopen seizoen door op Europees niveau. Terwijl vaste waarden als Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku intrinsiek nog steeds bij de Europese top behoren.

Slechts één goed helft

LEES OOK Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Volgens Boskamp waren er dan ook voldoende ingrediënten aanwezig om er een mooi toernooi van te maken. Bij Het Belang van Limburg heeft de Nederlandse analist het over een gemiste kans. "België hoort zeker en vast bij de grootste teleurstellingen. Ik blijf erbij dat jullie met deze kern bij de laatste vier hadden kunnen zitten. Maar buiten één goeie helft tegen Roemenië is het er totaal niet uitgekomen", aldus Boskamp.

POLL: De Duivels hebben ondergepresteerd op het EK ...

Meest recent

Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

29
29
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

13
13
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

45
45
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

22
22
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

189
189
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

76
76
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

197
197
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

56
56
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

170
170
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

460
460
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

41
41
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

271
271
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

399
399
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

74
74
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

239
239
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

252
252
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

265
265
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

111
111
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

295
295
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

50
50

Meer sportnieuws