Oorlog tussen Coucke en Oostende: "Hij valt de stad aan"

door
Oorlog tussen Coucke en Oostende:

Begin deze zomer werd KV Oostende officieel failliet verklaard. In samenwerking met KSV Diksmuide werd inmiddels een doorstart genomen in de amateurreeksen, maar het faillissement blijft nazinderen. Oud-eigenaar Marc Coucke besloot zelfs een juridische procedure op te starten.

In 2013 kocht Coucke zich in bij KVO, een jaartje later wist hij zich ook de meerderheid van de aandelen toe te eigenen. Onder zijn bewind beleefde de club een gouden periode. Ook investeerde Coucke de nodige miljoenen in de bouw van een nieuwe tribune. In het najaar van 2017 verraste de zakenman echter door recordkampioen Anderlecht over te nemen. Bijgevolg moest hij KVO weer verkopen.

LEES OOK Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Dat deed hij uiteindelijk ook, maar dat bleek meteen ook het begin van het einde voor de club. Nadat KVO vervolgens in Amerikaanse handen terecht kwam, werd het verval ingezet. Zowel op sportief als financieel vlak. De problemen waren dusdanig groot dat een tijdelijke bewindvoerder werd aangesteld. Die trachtte nog een overnemer te vinden. Dat lukte uiteindelijk niet en dus werd het faillissement aangevraagd.

Clausule met grote gevolgen

Voor Coucke betekend dat echter slecht nieuws. In de overeenkomst die werd opgesteld voor het gebruik van zijn tribune, stond namelijk een clausule waarbij het stadion terug in handen van de stad Oostende zou komen in geval van een faillissement. Coucke en zijn vennootschap betwisten nu de rechtsgeldigheid van die clausule. Daarnaast wil men juridisch afdwingen dat een plaatsbeschrijving kon worden opgemaakt om de toestand van het stadion en de inboedel vast te leggen.

Er werd dan ook een kortgeding aangespannen, wat aanstaande vrijdag al voor de rechter komt. Daar kan men in Oostende echter niet mee lachen. Burgemeester Bart Tommelein toont zich alvast scherp tegenover Het Laatste Nieuws. "Hij trekt ten strijde trekt tegen de stad waar zijn 'weireldploegske' vandaan komt", aldus de Open VLD-politicus. "Het is eigenaardig dat Coucke de stad nu aanvalt, want wij sturen de curator helemaal niet aan. Hij beslist onafhankelijk."

Belastingbetaler draait op

LEES OOK Landry Dimata binnenkort Rode Duivel? "Waarom niet..."

Tommelein benadrukt overigens dat het beheer van het stadion de stad zelf een smak geld kost. Daarnaast is hij van mening dat het niet aan de bevolking is om op te draaien voor de verliezen van Coucke. "Uiteraard betreuren wij het dat Coucke zijn investeringen niet kan terugwinnen, maar hij zette zelf zijn handtekening onder dat contract. Hij had jaren de tijd om een oplossing te vinden of regeling te treffen. De belastingbetaler kan er toch niet voor opdraaien of medelijden hebben omdat Coucke geld verliest?", aldus de burgemeester.

POLL: Coucke is zelf mede-verantwoordelijk voor het faillissement ...

Meest recent

Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

1
1
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

66
66
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

111
111
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

108
108
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

29
29
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

14
14
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

80
80
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

58
58
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

30
30
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

136
136
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

75
75
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

24
24
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

70
70
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

147
147
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

291
291
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

64
64
'PSV haalt uit en strikt plots ex-spits van Arsenal'

PSV probeerde op het einde van de transfermarkt nog een spits op te kop te tikken. Noah Ohio ...

53
53
"Ik wil Genk helpen in de titelstrijd met Club Brugge"

De titelstrijd lijkt voorlopig tussen KRC Genk en Club Brugge te gaan. Union SG en RSC Anderlecht ...

394
394

Meer sportnieuws