‘Anderlecht haalt uit met krachtige powerhouse’

door
‘Anderlecht haalt uit met krachtige powerhouse’

RSC Anderlecht zet in op een snelle versterking van hun defensie en kijkt vol vertrouwen naar nieuwkomer Jan-Carlo Simic (AC Milan). Sporting heeft nu interesse in Noel Atom, een 19-jarige Duitse verdediger van Brighton & Hove Albion, die 2,5 miljoen euro moet kosten.

Bij Brighton traint Atom regelmatig met het eerste elftal en past hij perfect in de voetballende filosofie van de club. Hij wordt geroemd om zijn fysieke kracht en voetballende kwaliteiten, ondanks zijn lengte van 1,92 meter.

2,5 miljoen euro voor back-up Vertonghen en Simic

LEES OOK 'Club ruikt goud en slaat transferrecord aan diggelen'

RSC Anderlecht hoopt op een snelle terugkeer van Jan Vertonghen om de defensie te versterken en kijkt vol vertrouwen naar nieuwkomer Jan-Carlo Simic (AC Milan) als potentiële aanwinst.

De tijdelijke verdediging met Theo Léoni en Nunzio Engwanda tegen VfL Wolfsburg kon namelijk niet overtuigen. Daarom blijft Anderlecht actief op de transfermarkt in de zoektocht naar extra versterking in het hart van de defensie, als back-up voor Vertonghen en Simic.

LEES OOK 'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

Volgens Fabrizio Romano heeft Jesper Fredberg nu zijn oog laten vallen op Noel Atom, een 19-jarige Duitser die zijn opleiding genoot bij Hertha Berlijn en RB Leipzig, voordat hij afgelopen zomer naar Brighton & Hove Albion verhuisde.

Hoewel Brighton Atom vorig jaar gratis binnenhaalde, verlangt de club nu 2,5 miljoen euro voor de speler, die tot 2026 onder contract staat.

Atom stond op de radar van Tottenham, Barcelona en Juventus

Vorige zomer liep het contract van Noel Atom af bij RB Leipzig, waar hij uitgroeide tot een van de grootste talenten van zijn lichting. Er werd volop gespeculeerd over een transfer naar de Premier League, waarbij Brighton & Hove Albion op de loer lag om de Duitse jeugdinternational aan te trekken.

Volgens Fabrizio Romano hadden ook grotere clubs zoals Tottenham, FC Barcelona en Juventus interesse in Atom. Hij koos echter voor het meest overtuigende project en tekende een driejarig contract bij The Seagulls.

RB Leipzig bood Atom ook een nieuw contract aan, maar kon hem niet overtuigen om te blijven. De jeugdafdeling van Leipzig heeft de afgelopen jaren vaak kritiek gekregen omdat nog geen enkele speler zich duurzaam in het eerste elftal heeft weten te vestigen.

De meest succesvolle was de lokale held Tom Krauß, die nu bij FSV Mainz 05 speelt na passages bij Nürnberg en Schalke.

Beckenbauer-rol bij Brighton

Noel Atom sloot zich aan bij de U23 van Brighton & Hove Albion, maar hij traint vaak mee met het eerste elftal. Hoewel hij een aanpassingsperiode nodig had, passen zijn intrinsieke kwaliteiten perfect bij de voetballende filosofie van de club.

In een interview op de clubkanalen vertelde Atom dat hij bij Brighton alle middelen heeft om zijn beste spel en niveau te bereiken. “De jongens in het eerste elftal zitten technisch op een ander niveau”, zei Atom.

“Ze hebben hun patronen, hun eerste touch is ongelofelijk en ze weten altijd wat ze daarna gaan doen.” De centrale verdediger gelooft dat hij profiteert van de speelstijl van Albion.

“In Duitsland hebben mensen de afgelopen twee jaar de opkomst van Brighton en hun speelstijl gezien. De manier waarop we spelen heeft me een beter inzicht gegeven in hoeveel oplossingen je als centrale verdediger kunt hebben. Je moet geduldig zijn aan de bal, je speelt als een libero, in Duitsland zou je het de Beckenbauer-rol noemen.”

Krachtpatser met het brein van een passer

Spelers met een lengte van 1 meter 92 en lange benen worden vaak als slungelig en houterig ervaren tot hun vroege tot midden twintig, wanneer ze fysiek volledig ontwikkeld zijn.

Noel Atom steekt echter uit boven deze norm. Ondanks zijn lengte heeft hij al een aanzienlijke spiermassa opgebouwd, en zijn brede schouders en stevige torso maken hem tot een indrukwekkende krachtpatser.

Hoewel hij niet de explosieve snelheid van een topatleet bezit, compenseert Atom dit door zijn lange passen, waarmee hij efficiënt terrein kan bestrijken. Wat Atom bijzonder maakt voor iemand van zijn formaat, is zijn natuurlijke gemak in balbezit.

Hij is zelfverzekerd aan de bal en straalt vertrouwen uit; hij heeft het brein van een passer, leest altijd de tegenstander en vindt de open man. De filosofie bij Brighton versterkt dit – verdedigers moeten veel verantwoordelijkheid nemen en worden uitgedaagd in balbezit om hen voor te bereiden op het eerste team.

Atom blijft altijd kalm

Noel Atom voelt zich echt in zijn element met de bal aan zijn voeten. Hij maakt vaak gebruik van de zool van zijn schoen om de bal te controleren en te verplaatsen, wat zorgt voor nauwkeurige balcontrole en een kalme uitstraling.

Onder druk blijft Atom volledig ongestoord en behoudt hij dezelfde beheersing en rust als wanneer hij niet onder druk staat.

Als de druk te intens wordt, aarzelt hij niet om de bal weg te schieten, wat hem in staat stelt onnodig balverlies te voorkomen—aangezien dit een veelvoorkomend probleem is voor balbezit-georiënteerde teams zoals Brighton. 

Atom beschikt over een uitgebreid passing-arsenaal, met diagonale flankwissels en snelle passes over de grond, zowel in de diepte als naar de voeten van de spits.

POLL: Anderlecht moet Atom halen

Meest recent

Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

2
2
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

6
6
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

21
21
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

117
117
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

276
276
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

116
116
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

365
365
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

290
290
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

79
79
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

390
390
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

364
364
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

126
126
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

155
155
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

217
217
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

114
114
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

334
334
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

909
909
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

104
104
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

50
50
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

42
42

Meer sportnieuws