‘Anderlecht haalt uit met krachtige powerhouse’

door
‘Anderlecht haalt uit met krachtige powerhouse’

RSC Anderlecht zet in op een snelle versterking van hun defensie en kijkt vol vertrouwen naar nieuwkomer Jan-Carlo Simic (AC Milan). Sporting heeft nu interesse in Noel Atom, een 19-jarige Duitse verdediger van Brighton & Hove Albion, die 2,5 miljoen euro moet kosten.

Bij Brighton traint Atom regelmatig met het eerste elftal en past hij perfect in de voetballende filosofie van de club. Hij wordt geroemd om zijn fysieke kracht en voetballende kwaliteiten, ondanks zijn lengte van 1,92 meter.

2,5 miljoen euro voor back-up Vertonghen en Simic

RSC Anderlecht hoopt op een snelle terugkeer van Jan Vertonghen om de defensie te versterken en kijkt vol vertrouwen naar nieuwkomer Jan-Carlo Simic (AC Milan) als potentiële aanwinst.

De tijdelijke verdediging met Theo Léoni en Nunzio Engwanda tegen VfL Wolfsburg kon namelijk niet overtuigen. Daarom blijft Anderlecht actief op de transfermarkt in de zoektocht naar extra versterking in het hart van de defensie, als back-up voor Vertonghen en Simic.

Volgens Fabrizio Romano heeft Jesper Fredberg nu zijn oog laten vallen op Noel Atom, een 19-jarige Duitser die zijn opleiding genoot bij Hertha Berlijn en RB Leipzig, voordat hij afgelopen zomer naar Brighton & Hove Albion verhuisde.

Hoewel Brighton Atom vorig jaar gratis binnenhaalde, verlangt de club nu 2,5 miljoen euro voor de speler, die tot 2026 onder contract staat.

Atom stond op de radar van Tottenham, Barcelona en Juventus

Vorige zomer liep het contract van Noel Atom af bij RB Leipzig, waar hij uitgroeide tot een van de grootste talenten van zijn lichting. Er werd volop gespeculeerd over een transfer naar de Premier League, waarbij Brighton & Hove Albion op de loer lag om de Duitse jeugdinternational aan te trekken.

Volgens Fabrizio Romano hadden ook grotere clubs zoals Tottenham, FC Barcelona en Juventus interesse in Atom. Hij koos echter voor het meest overtuigende project en tekende een driejarig contract bij The Seagulls.

RB Leipzig bood Atom ook een nieuw contract aan, maar kon hem niet overtuigen om te blijven. De jeugdafdeling van Leipzig heeft de afgelopen jaren vaak kritiek gekregen omdat nog geen enkele speler zich duurzaam in het eerste elftal heeft weten te vestigen.

De meest succesvolle was de lokale held Tom Krauß, die nu bij FSV Mainz 05 speelt na passages bij Nürnberg en Schalke.

Beckenbauer-rol bij Brighton

Noel Atom sloot zich aan bij de U23 van Brighton & Hove Albion, maar hij traint vaak mee met het eerste elftal. Hoewel hij een aanpassingsperiode nodig had, passen zijn intrinsieke kwaliteiten perfect bij de voetballende filosofie van de club.

In een interview op de clubkanalen vertelde Atom dat hij bij Brighton alle middelen heeft om zijn beste spel en niveau te bereiken. “De jongens in het eerste elftal zitten technisch op een ander niveau”, zei Atom.

“Ze hebben hun patronen, hun eerste touch is ongelofelijk en ze weten altijd wat ze daarna gaan doen.” De centrale verdediger gelooft dat hij profiteert van de speelstijl van Albion.

“In Duitsland hebben mensen de afgelopen twee jaar de opkomst van Brighton en hun speelstijl gezien. De manier waarop we spelen heeft me een beter inzicht gegeven in hoeveel oplossingen je als centrale verdediger kunt hebben. Je moet geduldig zijn aan de bal, je speelt als een libero, in Duitsland zou je het de Beckenbauer-rol noemen.”

Krachtpatser met het brein van een passer

Spelers met een lengte van 1 meter 92 en lange benen worden vaak als slungelig en houterig ervaren tot hun vroege tot midden twintig, wanneer ze fysiek volledig ontwikkeld zijn.

Noel Atom steekt echter uit boven deze norm. Ondanks zijn lengte heeft hij al een aanzienlijke spiermassa opgebouwd, en zijn brede schouders en stevige torso maken hem tot een indrukwekkende krachtpatser.

Hoewel hij niet de explosieve snelheid van een topatleet bezit, compenseert Atom dit door zijn lange passen, waarmee hij efficiënt terrein kan bestrijken. Wat Atom bijzonder maakt voor iemand van zijn formaat, is zijn natuurlijke gemak in balbezit.

Hij is zelfverzekerd aan de bal en straalt vertrouwen uit; hij heeft het brein van een passer, leest altijd de tegenstander en vindt de open man. De filosofie bij Brighton versterkt dit – verdedigers moeten veel verantwoordelijkheid nemen en worden uitgedaagd in balbezit om hen voor te bereiden op het eerste team.

Atom blijft altijd kalm

Noel Atom voelt zich echt in zijn element met de bal aan zijn voeten. Hij maakt vaak gebruik van de zool van zijn schoen om de bal te controleren en te verplaatsen, wat zorgt voor nauwkeurige balcontrole en een kalme uitstraling.

Onder druk blijft Atom volledig ongestoord en behoudt hij dezelfde beheersing en rust als wanneer hij niet onder druk staat.

Als de druk te intens wordt, aarzelt hij niet om de bal weg te schieten, wat hem in staat stelt onnodig balverlies te voorkomen—aangezien dit een veelvoorkomend probleem is voor balbezit-georiënteerde teams zoals Brighton. 

Atom beschikt over een uitgebreid passing-arsenaal, met diagonale flankwissels en snelle passes over de grond, zowel in de diepte als naar de voeten van de spits.

POLL: Anderlecht moet Atom halen

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

94
94
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

76
76
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

376
376
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

68
68
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

58
58
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

164
164
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

414
414
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

237
237
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

251
251
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

426
426
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

94
94
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

280
280
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

387
387
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

466
466
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

322
322
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

185
185
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

600
600
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1202
1202
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

338
338
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

158
158

Meer sportnieuws