'Standard slaat grote transferslag vlak na seizoensopener'

door
'Standard slaat grote transferslag vlak na seizoensopener'

Standard is met een behoorlijk resulaat aan het nieuwe seizoen begonnen. De Rouches wisten zondagmiddag namelijk een punt te veroveren op het veld van KRC Genk. En dat terwijl nog volop aan de selectie van coach Ivan Leko gesleuteld wordt.

De Luikenaars leefden met een klein hartje toe naar de start van het seizoen. Zoals geweten kampt hoofdeigenaar '777 Partners' met zware financiële problemen, waardoor ook de club mee in de afgrond wordt getrokken. De zoektocht naar een geschikte overnemer draait weliswaar op volle toeren. Maar zolang die niet wordt gevonden, blijft Standard de negatieve gevolgen dragen.

Degelijk resultaat met jonge ploeg

In het tussenseizoen moest bijvoorbeeld afscheid genomen worden van een pak sterkhouders. Daar tegenover moest de sportieve leiding met bijzonder weinig middelen versterking proberen te voorzien. Bijgevolg was Leko genoodzaakt om het seizoen aan te vatten met een bijzonder jonge ploeg.

Het overgrote deel van de basisspelers in de partij tegen Standard, werkte vorig seizoen bijvoorbeeld nog hun wedstrijden af met SL16. Bovendien zat er voor Leko niets anders op dan een erg behouden aanpak te hanteren. Dat leverde allerminst een schoonheidsprijs op. Maar de inzet mocht gezien worden en ook het resultaat was best goed.

Flankaanvaller en middenvelder

Er zijn dus verschillende elementen om in de komende weken op verder te bouwen. En ondertussen blijft de sportieve leiding ook werk maken van extra versterking. Zo lijken de volgende aanwinsten alweer op komst. Aanvaller Viktor Djukanovic en middenvelder Sotiris Alexandropoulos zouden eerstdaags hun kribbel zetten.

Die eerste wordt een jaartje gehuurd van Hammarby, in de deal zal ook een aankoopoptie worden opgenomen. Ook in het geval van Alexandropoulos gaat het om een vergelijkbare constructie. Hij maakt de overstap van Sporting CP. Volgens SudPresse wordt het duo maandag al in Luik verwacht voor hun medische en fysiek proeven. Vervolgens kunnen beide transfers afgerond worden.

POLL: Standard gaat dit seizoen moeten strijden om het behoud ...

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

83
83
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

70
70
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

326
326
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

62
62
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

55
55
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

151
151
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

380
380
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

236
236
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

242
242
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

420
420
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

92
92
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

280
280
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

384
384
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

452
452
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

320
320
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

182
182
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

588
588
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1198
1198
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

336
336
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

157
157

Meer sportnieuws