Samuel Bastien verrast met permanente transfer

door
Samuel Bastien verrast met permanente transfer

Samuel Bastien is een jeugdproduct van RSC Anderlecht en ging op jonge leeftijd naar Italië. Vincent Kompany haalde de middenvelder naar Burnley, maar die club verlaat Bastien nu definitief.

Eerder werd gesproken over een uitleenbeurt aan het Nederlandse Fortuna Sittard, maar Bastien maakt verrassend permanent de overstap, dat laat Fortuna op de officiële kanalen weten.

Speelminuten

LEES OOK Wow! Monstersalaris Kompany gelekt: ‘Bestbetaalde coach’

Bij Burnley speelde Bastien vooral tweede viool en afgelopen seizoen werd hij al uitgeleend aan het Turkse Kasimpasa. Een nieuwe uitleenbeurt zat eraan te komen, maar Fortuna Sittard neemt de Congolese Belg definitief over. ‘Als speler van Burnley FC promoveerde de middenvelder in zijn eerste seizoen naar de Premier League. Die club verhuurde hem afgelopen jaar aan het Turkse Kasimpasa, waarna hij nu definitief de overstap maakt naar Fortuna.’

Bastien speelde in Italië bij Avellino en Chievo Verona vooraleer hij furore maakte bij Standard Luik. In de Jupiler Pro League kwam de middenvelder ruim honderd wedstrijden in actie. Kompany en Burnley haalde Bastien voor minder dan een miljoen binnen, maar in Engeland kon hij nooit echt potten breken. Nu zoekt Bastien naar speelminuten in Nederland.

In de wolken

Bastien zelf is in de wolken met zijn definitieve transfer. "Ik ben blij dat ik mij speler van Fortuna mag noemen. Met mijn ervaring die ik de laatste jaren heb opgedaan, hoop ik een belangrijke kracht in het team te worden. Ik heb enorm veel zin in mijn nieuwe uitdaging en kan niet wachten om de fans te ontmoeten."

LEES OOK KV Mechelen voert aanzienlijke kapitaalsverhoging door

POLL: Een goede stap voor Bastien?

Meest recent

AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

38
38
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

41
41
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

120
120
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

13
13
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

258
258
Boskamp helemaal overtuigd: "Zij pakken de titel!"

Dit weekend is het eindelijk zover, dan barsten de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League in ...

412
412
'Kompany gaat vol voor Anderlecht-reünie van 70 miljoen'

Vincent Kompany stoomt zijn spelers bij Bayern München momenteel klaar voor de ontknoping van ...

120
120
'Zomertransfer Dolberg krijgt vorm: eerste club in actie'

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een Europees ticket via de Champions' ...

278
278
'Club houdt hart vast: bliksemvertrek Jashari plots concreet'

Club Brugge vat dit weekend in de Champions' Play-Offs zijn queeste aan om voor de 20ste keer uit de ...

582
582
Rits waarschuwt concurrentie: "Als we dat doen…"

RSC Anderlecht wil in de Champions’ Play-Offs iedereen verrassen, maar dan zal het een pak ...

217
217
Storck panikeert niet ondanks problemen: "Heb een plan"

KV Kortrijk staat voor héél cruciale weken. De Kerels moeten aan de bak in de ...

115
115
Vadis Odjidja verrast iedereen met nieuwe Belgische club

Het was al een hele tijd stil rondom Vadis Odjidja. De middenvelder leek geruisloos te stoppen, maar ...

352
352
Charleroi blijft gefrustreerd achter tegen tienkoppig OHL

OH Leuven en Sporting Charleroi openden vanavond de Play-Offs. Wie kon de leiding nemen in de Europe ...

55
55
Coosemans met opvallend Kompany-verhaal: "Is héél zeldzaam"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De Belgische coach startte zijn ...

193
193
Leko slaat mea culpa na bizarre uitspraak: "Wie mij kent…"

Standard opent zijn Europe Play-Offs met een thuisduel tegen KV Mechelen. De Rouches starten als ...

94
94
Pocognoli deelt goed én slecht nieuws mee

Union SG opent zijn Play-Offs met een duel tegen Royal Antwerp FC. Winnen is de boodschap als de ...

65
65
Hayen schept duidelijkheid: Ordonez klaar voor Anderlecht?

Club Brugge heeft een aantal spelers die met kwaaltjes terugkeerden van de interlandperiode.,Er ...

155
155
Anderlecht mag dromen van enorme Club Brugge-meevaller

RSC Anderlecht staat zondag voor een heel zware taak. De Brusselaars moeten op het veld van Club ...

251
251
Fink verklaart waarom het beter is dat Genk de titel pakt

Thorsten Fink is een zegen voor het Belgische voetbal. Vorig jaar liet hij STVV dartel spelen en ...

182
182
Schrikken geblazen: Anderlecht-lieveling keihard gedumpt

David Hubert had een duidelijke favoriet op de linksbackpositie: Moussa N’Diaye. De toenmalige ...

731
731

Meer sportnieuws