'Uitverkoop Anderlecht: vijftal naar uitgang begeleid'

door
'Uitverkoop Anderlecht: vijftal naar uitgang begeleid'

Het belooft een spectaculair einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. De recordkampioen wil zich immers nog versterken op een viertal posities. Maar ook aan de uitgang mag nog heel wat beweging verwacht worden.

Voetballend gezien blijft er heel wat ruimte voor verbetering, qua resultaten (7 op 9) heeft Paars-Wit echter een goede start van de competitie genomen. Zeker gezien het feit dat de selectie van coach Brian Riemer nog lang niet op punt staat. Zo zouden de Brusselaars nog minstens een viertal versterkingen willen aantrekken.

LEES OOK Van Holsbeeck slaat terug en eist stevige som van Anderlecht

Daar tegenover zullen ook bepaalde spelers van de hand gedaan worden. Nochtans zag RSCA tijdens deze mercato al een aantal jongens vertrekken. Met Zeno Debast, Thomas Delaney en Kasper Schmeichel trokken drie sterkhouders de poorten van het Lotto Park achter zich dicht. Ook Federico Gattoni keerde niet terug.

Vertrekkers staan vast

Toch wil sportieve baas Jesper Fredberg in de komende weken nog verschillende spelers verpatsen, met name jongens die geen hoofdrol spelen in de sportieve plannen. Bij Het Laatste Nieuws schuift men daarvoor vijf namen naar voren: Amadou Diawara, Louis Patris, Kristian Arnstad, Marco Kana en Alexis Flips.

Kana is alvast terug na een huurbeurt aan KV Kortrijk, maar dreigt opnieuw uitgeleend te moeten worden om voldoende minuten te maken. Hetzelfde geldt voor Patris, die na de komst van Thomas Foket slechts derde keuze is op de rechtsback-positie. Diawara kan op zijn beurt terugkeren naar Italië. Rond Arnstad lijkt momenteel weinig te bewegen.

Verlies op Flips

LEES OOK Anderlecht ontploft: het loopt echt de spuigaten uit

Bij HLN weet men echter dat een vertrek van Flips het meest concreet is. De Franse spelmaker werd een jaartje geleden voor zo'n 3.5 miljoen euro overgenomen van Stade Reims, maar kon zich onvoldoende doorzetten. Na amper enkele maanden werd hij al verhuurd aan het Turkse Ankaragücü. Deze zomer leek hij dan weer een nieuwe kans te gaan krijgen. Ondanks de nodige speelminuten in de voorbereiding, werd hij echter opnieuw genegeerd. Een definitief vertrek is dan ook aangewezen. Al zal Anderlecht dan wel verlies moeten incasseren.

POLL: Wie kan Anderlecht nog het meest van pas komen volgens u?

Meest recent

'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

18
18
Wereldkampioen Argentinië mag nu al WK-ticket boeken

In de nacht van dinsdag op woensdag is het uitkijken naar de kraker tussen Argentinië en ...

18
18
Rode Duivels doen goede zaak na dol slot Macedonië-Wales

Terwijl de Rode Duivels al teruggekeerd zijn naar hun clubs, stonden er dinsdagavond wel nog twee ...

176
176
'Club Brugge laat speler midden in play-offs vertrekken'

Voor Club Brugge is de opdracht de komende weken duidelijk. Het wil liefst in de finale tegen ...

295
295
'Na afhaken bij Duivels: Courtois haalt opgelucht adem'

De Rode Duivels zijn er zondag nog in geslaagd om tegen Oekraïne een scheve situatie recht te ...

34
34
Veldman legt uit waarom hij bij Club Brugge vertrok

Club Brugge moest onlangs afscheid nemen van een belangrijke pion. Robin Veldman trok vorige week ...

103
103
'Man City en Barça azen op toekomstige Rode Duivel'

De Rode Duivels moesten de voorbije weken inboeten aan talent doordat spelers als Konstantinos ...

93
93
Mea culpa richting Patro Eisden en T1 Stijn Stijnen

Patro Eisden Maasmechelen werd enkele weken geleden, ook door ons, in een slecht daglicht gesteld ...

0
0
'Dender weet revelatie langer aan zich te binden'

Het moest nog bibberen tot het einde, maar uiteindelijk wist FCV Dender wel het behoud in de Jupiler ...

27
27
Van Holsbeeck slaat terug en eist stevige som van Anderlecht

De voorbije jaren bracht het gerecht heel wat prominente figuren uit de Belgische voetbalwereld in ...

614
614
Vertonghen geeft toe: "Dacht toen al aan stoppen"

Jan Vertonghen kondigde vandaag zijn afscheid aan. Nog tien weken en dan is hij geen profspeler ...

51
51
Cuypers terug naar de JPL? Dit zegt de spits daarover

Dante Vanzeir keerde in januari terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische aanvaller tekende bij ...

307
307
Anderlecht ontploft: het loopt echt de spuigaten uit

RSC Anderlecht zit opnieuw in crisis na het verrassende ontslag van coach David Hubert, amper 181 ...

706
706
'FC Barcelona zet zinnen op ex-smaakmaker van Anderlecht'

Bij FC Barcelona hebben ze héél veel talent rondlopen. De Catalanen willen in de zomer ...

127
127
'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Vincent Kompany heeft een oog voor talent. De coach van Bayern München heeft heel veel ...

494
494
Westerlo neemt zware beslissing: "Sluit niet aan bij onze visie"

KVC Westerlo moet besparen, dat klinkt al maanden in de wandelgangen. In de zomer zal er dan ook ...

234
234
Hayen haalt opgelucht adem: Club Brugge krijgt groen licht

Ondanks de achterstand op koploper KRC Genk schuiven veel waarnemers en analisten nog altijd Club ...

498
498
Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Standard stelde dinsdag Giacomo Angelini voor als opvolger van Pierre Locht. Voor de nieuwe CEO ligt ...

82
82
Stad Brussel in de clinch met KBVB: "Wat willen ze?"

Na de geslaagde uitstap richting Genk willen de Rode Duivels voortaan vaker uitwijken naar diverse ...

165
165
Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

"Het klassement liegt nooit", wordt wel eens gezegd. Maar klopt dat wel, en staat iedereen aan het ...

793
793

Meer sportnieuws