Meunier overleeft tegen Mourinho, comeback Twente te laat

door
Meunier overleeft tegen Mourinho, comeback Twente te laat

Dinsdagavond worden er in de derde voorronde van de Champions League heel wat wedstrijden afgewerkt. Union kent zijn tegenstander in een eventuele play-off, want Lille heeft met de nodige moeite de return tegen Fenerbahçe overleefd. FC Twente moet dan weer ondanks een Belgische goal een kruis maken over het kampioenenbal.

Knappe comeback Twente volstaat niet

De Nederlanders hadden nog hoop na een 2-1-nederlaag op het veld van Red Bull Salzburg vorige week, maar die werd snel de kop ingedrukt. De Oostenrijkers bleken een maatje te groot en stonden na 25 minuten al op 0-2 dankzij goals van Kjaergaard en Dorgeles (ex-Westerlo).

Vlak voor rust leek Twente zich weer in de strijd te knokken met de aansluitingstreffer van Hilgers, maar Yeo drukte in de openingsminuut van de tweede helft de hoop alweer de kop in. Toch gaf Twente zich nog niet gewonnen. Het zette nog een knappe comeback in met dank aan goals van onze landgenoot Van Hoorenbeeck en Steijn.

Meunier bibbert in Istanboel

Het bleef echter bij die 3-3 en dat was voor de Tukkers niet voldoende. Zij zakken af naar de Europa League, waar ook José Mourinho met Fenerbahçe aan de bak zal moeten. Hij kon een 1-0-nederlaag uit de heenwedstrijd tegen Lille niet meer goedmaken.

Het scheelde echter niet veel, want een own-goal van Diakité in blessuretijd zorgde ervoor dat verlengingen moesten beslissen over wie zou doorgaan. Thomas Meunier werd bij Lille gewisseld bij de start van de tweede verlenging en zag dus vanaf de bank hoe twee minuten voor tijd Jonathan David vanop de stip zijn ploeg alsnog de kwalificatie bezorgde.

POLL: Zou Lille een haalbare kaart zijn voor Union als het doorstoot?

Meest recent

'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

21
21
'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Vincent Mannaert is op een missie. De technisch directeur van de voetbalbond hoopt een aantal ...

23
23
'Grootmacht loopt blauwtje: prijskaartje Jashari bekend'

Wie dacht dat Vincent Mannaert zijn vertrek een groot gat zou achterlaten bij Club Brugge komt ...

225
225
AA Gent-fans in rep en roer: "Supporters in de kou"

Binnen de Pro League wordt momenteel volop onderhandeld over een nieuw competitieformat, met als ...

74
74
'Volgende gegadigde meldt zich voor goudhaantje Club Brugge'

De voornaamste bron van inkomsten blijft het uitgekiend transferbeleid, maar ook de eigen jeugd doet ...

215
215
Fink vreest opdoffer: steunpilaar KRC Genk buiten strijd?

Zondag staan er met Club Brugge-Standard en de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union opnieuw ...

213
213
Cercle of AA Gent: dupe CL-loting Club Brugge bekend

De kogel is door de kerk: Club Brugge neemt het in de achtste finales van de Champions League op ...

187
187
'Transfervuurwerk bij Club Brugge: voorwaarden op tafel'

In de volgende ronde van de Champions League hoopt Club Brugge opnieuw te stunten tegen Aston Villa. ...

498
498
'Blessuregolf bij Anderlecht: meer details bekend'

Na de uitschakeling in de Europa League kan Anderlecht zich voortaan volledig toeleggen op de ...

325
325
Goudhaantje Talbi doodeerlijk: “Een beetje teleurgesteld”

Club Brugge heeft met Chemsdine Talbi weer een nieuw goudhaantje in de rangen. De buitenspeler deed ...

359
359
Leko met de handen in het haar vlak voor Club Brugge

Standard Luik moet op speeldag 27 van de Jupiler Pro League op bezoek bij Club Brugge. De Rouches ...

382
382
Bernd Storck grijpt meteen zwaar in bij KV Kortrijk

Bernd Storck moet KV Kortrijk weer van de degradatie zien te redden. Dat flikte de Duitser twee jaar ...

338
338
Club Brugge roept straffe taal na Aston Villa-loting

Club Brugge schakelde Atalanta verrassend uit in de Champions League en in de volgende ronde wacht ...

560
560
Pasveer komt met érg bizarre reactie na neusbreuk Rodriguez

Union SG verloor in het Koning Boudewijnstadion met 0-2 van Ajax, maar ook in de Johan Cruijf Arena ...

209
209
Cercle Brugge kent tegenstander in Conference League

Er zijn nog twee Belgische clubs actief in Europa. Club Brugge in de Champions League en Cercle ...

134
134
Guardiola legt uit: "Of De Bruyne nog topmatchen aankan?"

De uitschakeling in de Champions League blijft nazinderen bij Manchester City. De Engelse kampioen ...

146
146
Vanzeir heeft bij AA Gent nog rekening te vereffenen

De wintermercato bracht enkele opmerkelijke deals. Zo koos AA Gent ervoor om na de blessure van Max ...

227
227
EL: Topaffiche voor Martens, Ajax treft Rode Duivels

Na de Champions League werd er vrijdag om 13u in het hoofdkwartier van de UEFA ook geloot voor de ...

60
60
Schoofs geeft zijn mening over harde uitspraken Hasi

Na het Europese geweld gaat de focus vrijdag weer op de Jupiler Pro League. Daar wordt de 27ste ...

189
189
Club gewaarschuwd: "Onderschatting zal er nu niet zijn"

Club Brugge krijgt in de achtste finales van de Champions League opnieuw Aston Villa voorgeschoteld ...

278
278

Meer sportnieuws