'Kompany keihard: grote naam aan de kant geschoven'

door
'Kompany keihard: grote naam aan de kant geschoven'

Vrijdagavond is het eindelijk zover, dan maakt Vincent Kompany zijn officiële debuut als hoofdcoach van Bayern München. In de DFB Pokal wacht dan een bezoek aan tweedeklasser SSV Ulm. Maar één van de grote namen moest deze partij aan zich voorbij laten gaan.

Der Rekordmeister was jarenlang dé dominante ploeg in het Duitse voetbal. Maar daar kwam afgelopen seizoen op abrupte wijze verandering in. Zo kroonde Bayer Levekusen zich tot de ongeslagen kampioen in de Bundesliga. Bayern moest dan weer vrede nemen met een teleurstellende derde plaats.

Het was alweer van 2011 geleden dat de grootmacht nog eens naast de top twee in de eindstand viel. Er werd dan ook beslist om de samenwerking met coach Thomas Tuchel stop te zetten. Maar de zoektocht naar een opvolger verliep niet van een leien dakje, Bayern botste op de ene 'njet' na de andere.

Eerste basiself bekend

Uiteindelijk besloot men dan ook om Kompany een kans te geven. Een berekende gok, want de voormalige Rode Duivel had als hoofdcoach tot dusver slechts ervaring opgedaan bij twee andere clubs. Bayern wordt dan ook met voorsprong de grootste uitdaging van zijn trainerscarrière tot dusver.

En vrijdagavond gaat dat avontuur dus van start met een bekerwedstrijd op Ulm. Daarbij zal meteen de toon gezet moeten worden. Inmiddels is ook zijn basiself bekend. Zo doet Kompany beroep op gevestigde namen als Kimmich, Müller, Gnabry en Neuer. Maar ook op jonge toptalenten als Musiala, Tel en Pavlovic.

Goretzka genegeeerd

Wie zeker niet in actie zal komen, is Leon Goretzka. De middenvelder werkte inmiddels ruim 220 matchen af bij Bayern en heeft daarnaast bijna 60 interlands met Duitsland op de teller staan. In de voorbereiding kreeg hij ook geregeld speelminuten. Maar voor de bekermatch werd Goretzka gepasseerd in de kern van Kompany, ondanks het feit dat hij topfit is.

Volgens Sky Sports opnieuw een duidelijk signaal dat hij niet in de plannen voorkomt en mag/moet beschikken. Maar daar wil de Duitser voorlopig niet van weten. Zijn intentie blijft om te vechten voor zijn kans.

POLL: Bayern wordt dit seizoen opnieuw kampioen ...

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

57
57
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

51
51
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

223
223
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

52
52
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

46
46
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

129
129
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

326
326
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

218
218
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

230
230
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

398
398
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

88
88
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

277
277
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

377
377
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

414
414
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

307
307
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

178
178
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

552
552
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1174
1174
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

332
332
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

152
152

Meer sportnieuws