‘JPL-club woedend: uitzonderlijke transfer Club Brugge’

door
‘JPL-club woedend: uitzonderlijke transfer Club Brugge’

Het nieuwste doelwit van Club Brugge is Lucas Noubi (19), een getalenteerde verdediger die momenteel op een zijspoor staat bij Standard. Hoewel Noubi twee seizoenen geleden zijn debuut maakte en potentieel heeft laten zien, speelt hij dit seizoen nauwelijks. Standard is woedend over de moeizaamheid bij contractonderhandelingen en overweegt hem deze zomer te verkopen.

Pierre Locht, CEO van Standard, blijft open over de situatie en erkent de moeilijkheden in de gesprekken, maar benadrukt dat er een moment komt om knopen door te hakken. De voortdurende onzekerheid heeft Standard kwaad gemaakt, vooral omdat ze vinden dat Noubi de situatie uitrekt om volgend seizoen gratis te vertrekken. Ze hebben al vervangers zoals David Bates en Bosko Sutalo aangetrokken.

Club Brugge wil profiteren van impasse

Club Brugge heeft zijn transferhuiswerk al een tijd geleden afgerond, maar blijft altijd alert op interessante kansen, vooral als deze zich binnen de Belgische competitie voordoen. Volgens bepaalde bronnen richten ze hun aandacht op Lucas Noubi (19), een getalenteerde verdediger die momenteel op een zijspoor staat bij Standard.

Noubi maakte twee seizoenen geleden zijn debuut bij de Rouches onder Ronny Deila, maar onder diens opvolger Carl Hoefkens kwam hij vorig seizoen nauwelijks aan spelen toe. Ivan Leko gebruikte hem sporadisch tijdens de Play-offs, maar dit seizoen heeft de jonge verdediger nog geen enkele minuut in het eerste elftal gespeeld.

Dit komt voornamelijk door de moeizame onderhandelingen over een contractverlenging met Standard. Noubi zit in het laatste jaar van zijn contract op Sclessin en de club is vastbesloten om hem te behouden, maar de speler heeft sinds maart alle aanbiedingen van de club afgewezen.

Hierdoor overweegt Standard om hem deze zomer nog te verkopen, voordat hij gratis vertrekt. Club Brugge ziet in hem een veelbelovende kans en hoopt de jonge verdediger naar het Jan Breydelstadion te halen.

Dossier-Noubi maakt Standard woedend

Pierre Locht houdt alle opties nog open. “De gesprekken blijven actief. Lucas heeft de afgelopen maanden veel speeltijd gehad voor zijn leeftijd, wat onze wens om zijn contract te verlengen onderstreept,” vertelde de CEO aan Le Soir.

“We begrijpen zijn zorgen over de toekomst van de club, maar er komt een moment waarop je moet weten hoe je je standpunt moet innemen.”

Volgens Sudinfo heeft het langdurige dossier rond Lucas Noubi Standard erg gefrustreerd en zelfs woedend gemaakt. De club beschuldigt Noubi ervan onterecht veel tijd te rekken en de situatie van de club als een ongeldig excuus te gebruiken om volgend seizoen gratis te vertrekken.

“Deze houding wekt interne irritatie,” meldt de Franstalige krant.

Om de situatie het hoofd te bieden, heeft Standard al stappen gezet door David Bates en Bosko Sutalo aan te trekken als directe concurrenten voor Noubi. Daarnaast is Nathan Ngoy klaar om een belangrijke rol te spelen.

Noubi blijft fouten maken: “Gebeurt nu al zes maanden”

Naast zijn gecompliceerde dossier heeft Lucas Noubi ook geen optimale voorbereiding achter de rug. “Het is moeilijk om consistent te zijn als je één of twee fouten per wedstrijd maakt,” merkte Ivan Leko op over de jonge verdediger.

“Dit gebeurt al zes maanden. Je kunt niet zomaar 100% zijn; je moet 200% geven. Je moet die fouten eruit krijgen, want het eerste kenmerk van een verdediger is betrouwbaarheid.”

Leko benadrukt dat hij Noubi niet wil breken, maar hem juist wil wakker schudden. “Noubi is een goede jongen, hardwerkend en intelligent,” zegt de Kroatische coach. Hoewel zijn intrinsieke kwaliteiten onbetwist zijn, lijkt Noubi soms te nonchalant, wat problemen oplevert in het teamspel.

Hij heeft potentieel, maar heeft de neiging om het te licht op te nemen. In dezelfde wedstrijd kan hij schitterende interventies uitvoeren en vervolgens vergeten om zijn tegenstander te dekken. “Om van een betrouwbare speler naar een blunderaar te gaan”, stelde La Dernière Heure vast.

Is het een gebrek aan concentratie of te veel zelfvertrouwen? Wat de oorzaak ook is, Noubi ervaart nog te vaak momenten van afwezigheid tijdens wedstrijden. Le Soir beschrijft hem als een talent met werkpunten: “Het probleem is dat hij het weet en soms misbruik maakt van zijn grote zelfvertrouwen.”

Hugo Siquet: “Noubi is uitzonderlijk”

Met de bal aan zijn voeten straalt Lucas Noubi charisma en elegantie uit. Zijn blik en intenties zijn voortdurend naar voren gericht, altijd op zoek naar een mooie en efficiënte opbouw. Hij belichaamt het profiel van de moderne verdediger die zowel stevig in de duels kan zijn als de bal met finesse kan behandelen.

“Op technisch vlak staat hij boven de anderen. Hij kan met beide voeten spelen en een bal 80 meter ver sturen zonder al te veel moeite,” stelt Joseph Laumann, zijn voormalige coach bij SL16 en nu assistent-trainer van de Ghanese nationale ploeg, in een interview met La Dernière Heure. “Weinig spelers hebben deze natuurlijke kwaliteit.”

Op negentienjarige leeftijd straalt Noubi al een opmerkelijke volwassenheid uit. Hij kan na een slecht resultaat voor de media verschijnen en toont veel betrokkenheid bij zijn professionele carrière.

Vorig seizoen sprak Hugo Siquet, ex-Rouche en destijds bij Cercle Brugge, vol lof over Noubi. “Ik kende hem niet echt. Hij is 2-3 jaar jonger dan ik, maar elke keer als hij het veld opgaat, is hij indrukwekkend. Zijn leeftijd is uitzonderlijk, hij toont veel agressie en levert heel goede prestaties. We moeten voor deze spelers zorgen, zij zijn de toekomst van de club,” aldus Siquet.

In juni werd Noubi zelfs opgenomen in de lijst van 100 genomineerden voor de Golden Boy door Tuttosport, waar hij op de 92ste plaats stond. Met zijn snelheid, sterke duelkracht, groot loopvermogen en gezonde agressiviteit heeft Noubi al veel potentieel laten zien.

“Hij boekt vooruitgang. Hij weet hoe hij moet verdedigen en kan ook vooruit spelen,” voegt ploeggenoot Merveille Bokadi toe.

POLL: Club Brugge moet Noubi halen

Meest recent

Titelkoorts Club Brugge stijgt: Hayen maakt belofte

Na de cruciale zege tegen KRC Genk lijkt Club Brugge het momentum mee te hebben in de titelstrijd. ...

150
150
Hasi onder druk: Anderlecht-sterkhouder naast de ploeg?

RSC Anderlecht wil zo snel mogelijk zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs veroveren. Liefst ...

90
90
Newcastle plots op derde plek na afstraffing Crystal Palace

Liverpool FC telt rustig af naar de Engelse landstitel, maar de strijdt om de Champions ...

26
26
Real druipt af in Champions League, geen droomfinale Kompany

De halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Real Madrid slaagde er woensdagavond immers ...

98
98
'Club Brugge polst voor JPL-revelatie: zware concurrentie'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Mede door de goede prestaties in de ...

372
372
Kijkers Real-Arsenal vervloeken VAR: "Maakt voetbal kapot"

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de halve finales van de Champions League uitgedeeld. ...

82
82
'Genk zet zich schrap: eerste topbod Karetsas onderweg'

Na een sterk seizoen kunnen verschillende smaakmakers van KRC Genk rekenen op buitenlandse ...

249
249
San Tibu! Courtois voorkomt horror-scenario Real Madrid

In de kwartfinales van de Champions League ging Real Madrid woensdag op zoek naar een gigantische ...

78
78
'Arsenal ruikt zijn kans: Bayern-topper voor 35 miljoen'

Woensdagavond is het zover, dan staat in de Champions League de clash tussen Internazionale en ...

76
76
'Vuurwerk Anderlecht: Renard plant groots transferoffensief'

Met onder meer de bekerfinale in het vooruitzicht, kan er in de komende weken nog heel wat gebeuren. ...

465
465
'City gaat ver voor opvolger De Bruyne: jaarsalaris van 25 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

66
66
Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

Club Brugge voert verregaande gesprekken met HSV Hamburg over Ludovit Reis, de 24-jarige Nederlandse ...

590
590
'Solden bij Anderlecht: Renard laat prijs zakken'

De eerste drie wedstrijden in de Champions' Play-Off hebben duidelijk gemaakt dat dit Anderlecht ...

464
464
'Sensationele transfer voor Thomas Müller'

Er komt in de zomer een einde aan een tijdperk bij Bayern München, want de Duitse grootmacht ...

104
104
Verbazing over keuze Hasi: "Dat hij hem nu nog niet zet..."

Voor Anderlecht zijn de play-offs tot dusver een grote ontgoocheling. Ook de aanstelling van Besnik ...

209
209
Emotionele Gert Verheyen: "Ik was er echt kapot van"

Gert Verheyen is al jarenlang één van de meest aimabele en gedegen analisten die ons ...

208
208
'Nieuwe soap: Lierse dient klacht in tegen Lokeren-Temse'

Het heeft er alle schijn van dat de strijd om promotie en degradatie in de Challenger Pro League de ...

263
263
STVV tankt extra vertrouwen voor strijd om behoud

Een week geleden leek STVV nog een vogel voor de kat, maar intussen is het momentum bij de Kanaries ...

108
108
'Stassin is hot: deze 3 clubs staan al in de rij'

Een nieuwe generatie potentiële Rode Duivels klopt op de deur. Zo is er in 2025 misschien wel ...

137
137
Openda spreekt zich uit over mogelijke zomertransfer

RB Leipzig beleeft een moeilijk seizoen. Het stelde zwaar teleur in de Champions League en staat ...

56
56

Meer sportnieuws