'Forse zorgen over topdeal Dendoncker naar Anderlecht'

door
'Forse zorgen over topdeal Dendoncker naar Anderlecht'

Er zijn zorgen over de mogelijke toptransfer van Leander Dendoncker naar Anderlecht. Op papier is de komst van de 32-voudige Rode Duivel een schot in de roos, Dendoncker zal de ploeg zeker een kwaliteitsinjectie geven. Hoewel hij een ideale verdedigende middenvelder is met veel ervaring en loopvermogen, brengt hij niet de creativiteit en offensieve punch die Anderlecht momenteel heel hard nodig heeft.

Dendoncker kan de ploeg stabiliteit en rust geven, maar doelpunten en assists zullen niet van hem komen. Ondanks zijn kwaliteiten als controleur, blijft de vraag of hij de juiste speler is om Anderlecht te helpen in hun offensieve noden. “Hij is geen doelpuntenmaker of spektakelspeler die alle problemen kan oplossen”, stelde Franky Van der Elst eerder al in Het Nieuwsblad.

Dendoncker moet zich herlanceren bij Anderlecht

LEES OOK 'Anderlecht neemt drastische beslissing met falende Dendoncker'

Leander Dendoncker (29) staat open voor een terugkeer naar Anderlecht, waar hij in 2017 nog kampioen werd. Jesper Fredberg heeft tot 4 september de tijd om de transfer rond te krijgen, aangezien dan de spelerslijsten voor de Europa League worden ingediend.

Hoewel Las Palmas ook interesse toonde in de West-Vlaming, hadden de Spanjaarden slechts tot vrijdagmiddernacht om de deal af te ronden, omdat de Spaanse transfermarkt toen sloot.

dendoncker-anderlecht-14-04-2018.webp

LEES OOK 'Renovatiewerken Renard: Anderlecht houdt grote kuis'

Dendoncker zelf ziet een terugkeer naar het Lotto Park wel zitten, vooral vanwege het vooruitzicht op Europees voetbal en het spelen om de titel. Dat gaf Sporting een streepje voor op de Spaanse promovendus, die bovendien niet aan de gewenste salarisbijdrage kon voldoen.

Dendoncker, die elders speeltijd moet vinden na een mislukte huurperiode bij Napoli—waar hij geen enkele volledige helft speelde—heeft na twee moeilijke jaren weinig opties. Een verhuurperiode bij Anderlecht zou hem de kans geven om zijn carrière nieuw leven in te blazen en zich opnieuw in de kijker te spelen bij de Rode Duivels.

Horrortransfers naar Aston Villa en Napoli

Leander Dendoncker moet deze zomer dringend op zoek naar een club waar hij weer regelmatig aan spelen toekomt. Bij Aston Villa is dat momenteel allesbehalve het geval, zeker nu Amadou Onana aan de selectie is toegevoegd.

Dendoncker werd dit seizoen bijvoorbeeld al twee keer buiten de wedstrijdselectie gelaten. Trainer Unai Emery ziet in de 32-voudige Rode Duivel hooguit een verre reserve, iemand die weinig toekomstperspectief heeft binnen de huidige selectie.

Zelfs op de website van de Premier League kreeg de ex-Anderlecht-middenvelder geen geüpdatete foto met het nieuwe shirt van Aston Villa, wat zijn status bij de club duidelijk maakt. Dendonckers rol bij Aston Villa was eigenlijk al uitgespeeld sinds de komst van coach Unai Emery in de herfst van 2022, net voor het WK in Qatar.

Vorig seizoen werd hij door de club voor een half jaar uitgeleend aan Napoli, maar dat avontuur werd allesbehalve een succes. Napoli had weinig vertrouwen in de Belg, waardoor Dendoncker slechts drie korte invalbeurten maakte in de Serie A: tegen Lazio (6 minuten), Hellas Verona (5 minuten) en Sassuolo (10 minuten).

Bij Napoli speelde hij zelfs nog minder dan bij Aston Villa. Logischerwijs werd de aankoopoptie van 10 miljoen euro door Napoli niet gelicht, en hij werd niet eens ingeschreven voor de Champions League.

“Hij is geen spektakelspeler die alle problemen kan oplossen”

Anderlecht is op zoek naar een opbouwer vanuit de defensie, een goed voetballende zes, een controlerende middenvelder mét veel ervaring en ziet in Leander Dendoncker het ideale profiel.

Iemand die ook vanuit een lagere rol voor voetballend vermogen kan zorgen, een rechtstreekse opvolger voor Thomas Delaney. Dendoncker moet de offensieve middenvelders meer bewegingsvrijheid geven, en de ploeg meer rust en gestalte brengen.

Hoewel van Dendoncker geen doelpunten of veel assists worden verwacht, biedt hij andere cruciale kwaliteiten. “Dendoncker heeft een groot loopvermogen, is gedisciplineerd, doet altijd zijn werk. Maar hij is geen doelpuntenmaker of spektakelspeler die alle problemen kan oplossen”, stelde Franky Van der Elst eerder al in Het Nieuwsblad.

Dendoncker is een verdedigende middenvelder met een enorm loopvermogen die de spelers rond hem beter laat spelen. Volgens Het Nieuwsblad zal Dendoncker de concurrentiestrijd met Mats Rits kunnen aangaan, momenteel de enige controleur in de ploeg van coach Brian Riemer.

Tegelijkertijd zullen de verwachtingen bij RSCA wel hooggespannen zijn.

POLL: Heeft Anderlecht meer nood aan een offensieve, creatieve middenvelder?

Meest recent

KBVB haalt nogmaals uit: alweer bijltjesdag op de bond

Bij de KBVB is het ook een duiventil. Er viel nog maar eens een ontslagronde te noteren. ...

4
4
Vandenhaute flikt het: nieuwe patron naar Anderlecht

Wouter Vandenhaute heeft met de komst van Cedric Hatenboer een belangrijke slag geslagen voor ...

168
168
De Condé kondigt nu al twee uitgaande toptransfers aan

KRC Genk heeft een uitstekende kern, net als vorig seizoen. Toen haalde Wouter Vrancken er ...

163
163
Verhuurde spelers: spits scoort aan de lopende band

Dit seizoen spelen er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League in het buitenland. Bij ...

63
63
Anderlecht speurt rond: "Of ze interesse hebben?"

RSC Anderlecht gaat in de zomer voor de zoveelste keer de afgelopen jaren een grote schoonmaak ...

74
74
'Stoelendans bij Antwerp: Gheysens kiest nieuwe coach'

Antwerp verbaasde vriend en vijand door Jonas De Roeck vlak voor de play-offs te vervangen door ...

566
566
KRC Genk onthult concrete plannen met Penders & Karetsas

Terwijl coach Thorsten Fink en zijn troepen zich focussen op de titelrace blijven zijn bazen niet ...

142
142
Club Brugge heeft beet: goudhaantje tekent tot medio 2028

Club Brugge hoopt in de play-offs nog maar eens een inhaalrace tot een goed einde te brengen, ...

295
295
'Renovatiewerken Renard: Anderlecht houdt grote kuis'

Ondanks de trainerswissel werd Anderlecht zondag nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt door ...

398
398
'Overmars grandioos de mist in: Antwerp loopt miljoenen mis'

Na de zware 5-1 nederlaag tegen Union dreigt Antwerp slechts een bijrol te vertolken in de ...

354
354
Club Brugge bibbert: dubbele opdoffer uit ziekenboeg?

Club Brugge nam zondag vlot de maat van Anderlecht. Nochtans kon Nicky Hayen nog geen beroep doen op ...

524
524
'Vanhaezebrouck voorspelt straffe recordtransfer KRC Genk'

Met een vlotte 4-0 zege tegen AA Gent zette KRC Genk haar titelambities meteen nog eens kracht bij. ...

447
447
'Anderlecht wil peperduur toptarget Club Brugge kapen'

Club Brugge bleek afgelopen zondag nog maar eens een maatje te sterk voor Anderlecht. Toch hopen de ...

694
694
KRC Genk schrikt: 'Chelsea onthult Penders-verrassing’

Mike Penders maakte voor 20 miljoen euro de transfer van KRC Genk naar Chelsea, maar de 19-jarige ...

279
279
1 april: van STVV-parfum tot Kompany bondscoach en Talbi heeft spijt

Vandaag is het 1 april en dan is het altijd opletten geblazen. Verschillende media sturen foutieve ...

84
84
Rayane Bounida wint eerste prijs en roept straffe ambities

Rayane Bounida maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Ajax en de Belgische Marokkaan heeft die ...

49
49
‘Club Brugge ruikt jackpot: strijd barst volledig los’

Ardon Jashari is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder voor zes ...

291
291
‘Noa Lang boort zélf knaltransfer door de neus’

PSV kreeg afgelopen speeldag in de Eredivisie de genadeslag van Ajax. De Amsterdammers wonnen met ...

165
165
Lamkel Zé-effect? ‘STVV en Mazzu duwen speler(s) naar exit’

Didier Lamkel Zé lijkt aan zijn laatste maanden bij Sint-Truiden VV bezig. De aanvaller werd ...

94
94
Beerschot meldt transfernieuws, fans komen in opstand

Beerschot zal komend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club was ...

262
262

Meer sportnieuws