Ref. Department geeft toe: VAR-probleem in Union-Anderlecht

door
Ref. Department geeft toe: VAR-probleem in Union-Anderlecht

De Brusselse derby tussen Union SG en RSC Anderlecht eindigde zondag op 0-0 en daarmee deed vooral de thuisploeg zichzelf tekort. Zo lieten de Unionisten een pak kansen liggen, waaronder zelfs een strafschop. Over die bewuste fase is het laatste woord wel nog niet gezegd.

In de laatste 20 minuten kon Paars-Wit de derby ietwat in evenwicht brengen, grotendeels omdat Union na een intense match al door zijn beste krachten heen zat. Maar voorts was de thuisploeg heer en meester. De Unionisten hadden ook altijd op voorsprong moeten komen. Spits Kevin Rodriguez trapte een strafschop namelijk op lachwekkende wijze in de handen van RSCA-sluitstuk Colin Coosemans.

Terechte strafschop

LEES OOK Beerschot bestolen? Lardot dient Kuyt van antwoord

Die elfmeter zorgde wel voor de nodige discussie. Scheidsrechter Nicolas Laforge floot penalty na een vermeende duw van Mathias Jørgensen. De VAR kwam wel nog tussenbeide, maar Laforge bleef achter zijn oorspronkelijke beslissing staan. Anderlecht-coach Brian Riemer was het daar echter niet mee eens. "Voor mij was het ‘too soft’ voor een topmatch in België. Op elke corner wordt er wel geduwd", aldus de Deen.

Laforge krijgt nu echter de steun van nieuwe scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot. "Ik was het absoluut eens met de beslissing op het veld. De verdediger van Anderlecht kijkt niet naar de bal en duwt de aanvaller met zijn arm. De aanvaller raakt uit balans. Het was correct beoordeeld van Nicolas. De VAR is toch tussenbeide. gekomen, maar ik ben tevreden met de eindbeslissing om strafschop te geven", klinkt het bij Under Review.

Miscommunicatie bij VAR

Hoewel de fase dus behoorlijk duidelijk was volgens Lardot en Laforge, duurde het toch weer opvallend lang alvorens een definitieve beslissing werd genomen. Eerst werd de fase minutenlang bekeken door de VAR en zijn assistenten, vervolgens werd ook Laforge nog naar het scherm geroepen. En uiteindelijk bleef men toch bij de initiële beslissing.

LEES OOK Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Lardot geeft dan ook toe dat er bepaalde fouten zijn gemaakt. "Er was een probleem in het proces en in de communicatie tussen de scheidsrechter en de VAR. We gaan dat zeker intern oplossen, maar er is wel miscommunicatie geweest. Ik ben wel blij dat Nicolas met al zijn ervaring uiteindelijk de juiste beslissing heeft genomen. Het was ook een duidelijke penalty, dus ik had géén VAR-interventie verwacht."

POLL: De penalty voor Union was terecht ...

Meest recent

Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

11
11
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

8
8
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

30
30
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

148
148
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

293
293
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

125
125
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

392
392
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

309
309
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

80
80
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

399
399
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

375
375
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

127
127
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

163
163
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

220
220
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

117
117
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

339
339
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

920
920
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

105
105
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

50
50
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

42
42

Meer sportnieuws