'Witte rook in Luik: Standard akkoord met KRC Genk'

door
'Witte rook in Luik: Standard akkoord met KRC Genk'

Vrijdag is het zover, dan sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal clubs wil zich last-minute echter nog versterken. Zo ook Standard, dat naar verluidt een transferakkoord heeft gevonden met reeksgenoot KRC Genk.

De Rouches hebben een bijzonder woelige zomer achter de rug. De financiële en juridische problemen rond hoofdeigenaar '777 Partners' zorgden voor een pak onzekerheid en hadden ook een aanzienlijke invloed op de sportieve werking. Zo moesten de Rouches de transfermarkt op met een wel erg beperkt budget.

LEES OOK Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Bijgevolg zat er voor de club niets anders op dan spelers te verpatsen om extra financiële ruimte te creëeren. Onder meer Hayao Kawabe, William Balikwisha, Cihan Çanak, Mousa Djenepo, Noah Ohio, Kostaf Laifis, Merveille Bokadi, ... werden al dan niet tijdelijk van de hand gedaan.

Nood aan offensieve kwaliteit

De vertrokken spelers leverden niet bepaald de jackpot op, maar zorgden wel voor ruimte in het salarisbudget. Daar maakte Standard gebruik van om versterking te halen. Al moest men ook daarbij creatief te werk gaan. Uiteindelijk werd enkel voor David Bates een bescheiden som betaald, de rest werd transfervrij of op huurbasis gestrikt.

Of dat ook voldoende zal zijn om dit seizoen een rol van betekenis te spelen, valt echter te betwijfelen. Met 8 op 18 was de competitiestart alvast vrij wisselvallig. Bovendien werd in 6 duels nog maar 2 keer gescoord. Wat extra aanvallende mankracht is dus welgekomen voor coach Ivan Leko. En die lijkt nu ook op komst.

Spits van KRC Genk op komst

LEES OOK Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

Donderdag raakte immers bekend dat de Luikenaars werk maken van Andi Zeqiri. De Zwitserse spits speelt sinds vorige zomer bij KRC Genk, maar is daar momenteel op overschot. Een aantal Belgische ploegen toonde ook interresse, Standard lijkt evenwel aan het langste einde te trekken. Volgens transferwatcher Sacha Tavolieri vonden de betrokken partijen inmiddels een akkoord. Het gaat om een huurdeal met aankoopoptie. Donderdagavond nog zou Zeqiri zijn medische en fysieke proeven afleggen.

POLL: Standard gaat dit seizoen nog meedoen voor de top 6 ...

Meest recent

'Beslissing Vertonghen dwingt Anderlecht tot grove transferactie'

RSC Anderlecht beleeft een woelige aanloop naar de Champions' Play-Offs. Enkele dagen na de ...

16
16
'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

30
30
Wereldkampioen Argentinië mag nu al WK-ticket boeken

In de nacht van dinsdag op woensdag is het uitkijken naar de kraker tussen Argentinië en ...

23
23
Rode Duivels doen goede zaak na dol slot Macedonië-Wales

Terwijl de Rode Duivels al teruggekeerd zijn naar hun clubs, stonden er dinsdagavond wel nog twee ...

212
212
'Club Brugge laat speler midden in play-offs vertrekken'

Voor Club Brugge is de opdracht de komende weken duidelijk. Het wil liefst in de finale tegen ...

390
390
'Na afhaken bij Duivels: Courtois haalt opgelucht adem'

De Rode Duivels zijn er zondag nog in geslaagd om tegen Oekraïne een scheve situatie recht te ...

38
38
Veldman legt uit waarom hij bij Club Brugge vertrok

Club Brugge moest onlangs afscheid nemen van een belangrijke pion. Robin Veldman trok vorige week ...

117
117
'Man City en Barça azen op toekomstige Rode Duivel'

De Rode Duivels moesten de voorbije weken inboeten aan talent doordat spelers als Konstantinos ...

107
107
Mea culpa richting Patro Eisden en T1 Stijn Stijnen

Patro Eisden Maasmechelen werd enkele weken geleden, ook door ons, in een slecht daglicht gesteld ...

0
0
'Dender weet revelatie langer aan zich te binden'

Het moest nog bibberen tot het einde, maar uiteindelijk wist FCV Dender wel het behoud in de Jupiler ...

32
32
Van Holsbeeck slaat terug en eist stevige som van Anderlecht

De voorbije jaren bracht het gerecht heel wat prominente figuren uit de Belgische voetbalwereld in ...

663
663
Vertonghen geeft toe: "Dacht toen al aan stoppen"

Jan Vertonghen kondigde vandaag zijn afscheid aan. Nog tien weken en dan is hij geen profspeler ...

55
55
Cuypers terug naar de JPL? Dit zegt de spits daarover

Dante Vanzeir keerde in januari terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische aanvaller tekende bij ...

333
333
Anderlecht ontploft: het loopt echt de spuigaten uit

RSC Anderlecht zit opnieuw in crisis na het verrassende ontslag van coach David Hubert, amper 181 ...

741
741
'FC Barcelona zet zinnen op ex-smaakmaker van Anderlecht'

Bij FC Barcelona hebben ze héél veel talent rondlopen. De Catalanen willen in de zomer ...

129
129
'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Vincent Kompany heeft een oog voor talent. De coach van Bayern München heeft heel veel ...

506
506
Westerlo neemt zware beslissing: "Sluit niet aan bij onze visie"

KVC Westerlo moet besparen, dat klinkt al maanden in de wandelgangen. In de zomer zal er dan ook ...

243
243
Hayen haalt opgelucht adem: Club Brugge krijgt groen licht

Ondanks de achterstand op koploper KRC Genk schuiven veel waarnemers en analisten nog altijd Club ...

520
520
Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Standard stelde dinsdag Giacomo Angelini voor als opvolger van Pierre Locht. Voor de nieuwe CEO ligt ...

83
83
Stad Brussel in de clinch met KBVB: "Wat willen ze?"

Na de geslaagde uitstap richting Genk willen de Rode Duivels voortaan vaker uitwijken naar diverse ...

166
166

Meer sportnieuws