'Barça opent onderhandelingen: topcontract op tafel'

door
'Barça opent onderhandelingen: topcontract op tafel'

FC Barcelona heeft een sterke start van het nieuwe seizoen genomen. De Catalanen wisten hun vier eerste duels in La Liga te winnen en staan met 12 op 12 alleen aan de leiding in het klassement. De club wil haar sterkhouders dan ook langer aan boord houden.

Eind vorig seizoen nam Barça definitief afscheid van clubboegbeeld Xavi Hernandez als hoofdcoach. Lang duurde de zoektocht naar een opvolger evenwel niet. Hansi Flick zat immers zonder club en had destijds al indruk gemaakt op voorzitter Joan Laporta als coach van Bayern München. Hij tekende uiteindelijk een contract tot medio 2026.

LEES OOK Barça overtuigend leider, Atalanta verbrodt titelkansen

Voorlopig lijkt dat een goede zet van Laporta en co. Met 12 op 12 kan Flick een perfect rapport voorleggen tijdens het eerste luik van het seizoen. Ook het spelniveau is duidelijk stijgend, vlak voor de interland-break werd Real Valladolid bijvoorbeeld met een monsterscore van 7-0 ingeblikt.

Pedri moet verlengen

Dat doet het beste vermoeden voor de rest van het seizoen. Maar ondertussen kampt Barcelona nog steeds met een enorme schuldenberg. En die financiële muizenissen hebben ook een invloed op het transferuitgaven. Vandaar dat de club vooral wil voortbouwen op de huidige sterkhouders.

In de komende weken en maanden is het dan ook de bedoeling om verschillende contracten open te breken. Volgens Mundo Deportivo werden de onderhandelingen met Pedri alvast opgestart. Voorzitter Joan Laporta zou aan diens entourage hebben laten weten dat Barça nog jaren met de middenvelder wil doorgaan.

Speciaal onderzoek

LEES OOK 'Barcelona wil EK-cultheld wegplukken uit Primera Division'

De algemene verwachting is dan ook dat beide partijen er zullen uitraken. Ondertussen zou men ook actie hebben ondernomen om de aanslepende blessures van Pedri te behandelen. De Spanjaard brak destijds op jonge leeftijd door en speelde in zijn eerste seizoen meteen ruim 70 matchen. Daar betaalde hij een zware tol voor.

Sindsdien sukkelt Pedri immers met de ene blessure na de andere. Barça zou dan ook een genetische analyse van zijn spieren hebben laten maken in een gespecialiseerd lab te Baltimore. Op basis van die resultaten zal een speciaal trainingsprogramma worden gemaakt om kwetsuren in de toekomst zoveel mogelijk uit te sluiten.

POLL: Barça kan dit seizoen de Champions League winnen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Dubbele jackpot Club Brugge, KRC Genk pakt uit’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

83
83
Filip Joos snapt niets van PO-fase: “Bezopen beslissing”

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop. De titelstrijd is volledig losgebarsten en ook in de ...

37
37
‘Lamkel Zé out: pijnlijke details STVV-clash onthuld’

Didier Lamkel Zé zal nooit veranderen. STVV hoopte dat de Kameroener zijn streken doorheen de ...

105
105
Opvallende move: 'Anderlecht zet vol in op Kindermans'

RSC Anderlecht is achter de schermen weer bezig met een paleisrevolutie. Verschillende pionnen ...

187
187
Antwerp-supporters viseren bestuur: “Géén pretpark”

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Naast de pandoering tegen Union SG in de Champions Play-Offs werd ...

119
119
Januzaj in shock na horrorblessure: ‘Geperforeerde darm’

Maandag stonden Las Palmas en Celta de Vigo tegenover elkaar in de Spaanse Primera Division. ...

43
43
Ulderink kop van jut bij Antwerp: “Twee héél rare keuzes”

Royal Antwerp FC ging op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs met de billen bloot tegen ...

85
85
Union slikt enorme tegenvaller in volle titelstrijd

In tegenstelling tot vorig seizoen heeft Union SG zijn start van de Champions' Play-Offs allerminst ...

83
83
Real krijgt lik op stuk: "Hij gaat helemaal nergens heen"

Real Madrid wil zich dinsdagavond tegen Real Sociedad verzekeren van een plek in de finale van de ...

53
53
Zomers vertrek Jutgla? 'Club Brugge verlangt miljoenensom'

Club Brugge telde afgelopen weekend weer verschillende uitblinkers in de gewonnen clash met RSC ...

491
491
Anderlecht komt met groot nieuws voor kraker tegen Genk

RSC Anderlecht kreeg tijdens de openingsspeeldag van de Play-Offs meteen een pak voor de broek van ...

502
502
'Theate imponeert in Duitsland: toptransfer in de maak'

Kersvers bondscoach Rudi Garcia moest tijdens zijn eerste interland-periode aan het roer van de Rode ...

102
102
Antwerp legt sterkhouder vast voor volgend seizoen

Antwerp FC is met een zware nederlaag op Union SG aan de Champions' Play-Offs begonnen en wil zich ...

326
326
'Eerste zomeraanwinst op komst: Genk heeft Karestas-plan'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won met overtuigende 4-0-cijfers van AA ...

262
262
Transferbom De Cuyper doet Club Brugge daveren

Maxim De Cuyper is een bepalende speler bij Club Brugge, met sterke prestaties in zowel de ...

1374
1374
'Totale metamorfose City: toekomstbeslissing De Bruyne'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup ten koste van ...

154
154
'Lamkel Zé maakt zich onmogelijk: STVV grijpt stevig in'

STVV zette afgelopen weekend een belangrijke stap richting het behoud. Met een zege op het veld van ...

409
409
'United en co in de rij: Club wil reuzentransfer van 35 miljoen'

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en kende zondagmiddag geen enkel probleem ...

600
600
'Stoelendans blijft duren: opvallende vertrekker op Anderlecht'

RSC Anderlecht toont zich ook dit seizoen allerminst een baken van stabiliteit. In aanloop naar de ...

834
834
Vandenbempt schoffeert ‘bang’ Anderlecht: “Hij zorgde voor paniek”

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Club Brugge op de eerste speeldag van de Champions ...

355
355

Meer sportnieuws