UCL: Bologna debuteert met punt, Sparta vermorzelt Salzburg

door
UCL: Bologna debuteert met punt, Sparta vermorzelt Salzburg

Woensdag stonden in de vooravond opnieuw twee wedstrijden in de 'League Phase' van de vernieuwde Champions League op het programma. Zo wist debutant Bologna FC zijn eerste puntje te pakken. Sparta Praag boekte dan weer een ruime zege tegen RB Salzburg.

Bologna FC - Shakhtar Donetsk

Bologna verbaasde afgelopen seizoen vriend en vijand door beslag te leggen op de vijfde plaats in de Serie A. Maar dat succes had ook een keerzijde. Zo vertrok succescoach Motta naar Juventus en ook verschillende sterkhouders kozen voor een nieuwe uitdaging. De verwachtingen voor dit seizoen zijn dan ook vrij beperkt.

De Italianen slaagden er wel in om doelman Skorupski te houden en dat bleek een goede zet. Tegen Shakhtar Donetsk kroonde de Pool zich al snel tot de grote held. Na enkele minuten kregen de Oekraïners immers een strafschop. Skorupski hield de elfmeter echter tegen en had daarmee een grote invloed op de einduitslag.

Hoewel beide teams nog voldoende kansen kregen, bleef het immers bij 0-0. In de absolute slotfase kwam de thuisploeg er nog dichtbij na enkele stilstaande fases, de brilscore bleef echter op het bord staan. Een puntendeling waar beide teams wel mee konden leven.

Sparta Praag - RB Salzburg

Sparta wist vorig seizoen zijn eeuwige rivaal Slavia Praag van de Tsjechische titel te houden. Vervolgens werden de kampioenen van Ierland, Roemenië en Zweden uitgeschakeld in de voorrondes van de UCL. En dus mocht Sparta zijn opwachting maken in de League Phase. Daarin wist het meteen indruk te maken.

Zo werd RB Salzburg op een pak slaag getrakteerd. Na nog geen twee minuten zorgde Kairinen al voor de 1-0. Vlak voor rust verdubbelde Olatunji de voorsprong en na de pauze legde Laçi de 3-0-eindstand vast. De Tsjechen doen dus meteen een gooi naar een plek bij de 24 beste ploegen, die doorstoten naar de knock out-fase.

POLL: De vernieuwde UCL telt te veel deelnemers ...

Meest recent

Mechele verbaast zich compleet over Anderlecht:

Club Brugge heeft zondagnamiddag zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het nam ...

131
131
Garcia doet boekje open over 'gouden generatie' Duivels

Rudi Garcia kan tevreden terugblikken op zijn eerste interlandbreak als bondscoach van de Rode ...

98
98
Karetsas: "We maken hier een statement"

Wat een week heeft Konstantinos Karetsas beleefd. Het 17-jarige toptalent debuteerde voor ...

52
52
Mijlpaal Lukaku bezorgt Napoli zege in topper

In de Serie A heeft Napoli zondagavond een uitstekende zaak gedaan. Het pakte de drie punten in de ...

54
54
Euvrard ziet wederopstanding Dender, Simons ontgoocheld

De laatste wedstrijd van de eerste speeldag in de Europe Play-Off heeft eindelijk een winnaar ...

18
18
Milicevic blijft optimistisch ondanks pandoering

AA Gent wist zich voor de eerste keer sinds 2019 nog eens te plaatsen voor de Champions' Play-Off, ...

85
85
Fink op de rem: "We zijn nog steeds geen titelfavoriet"

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off heeft meteen voor afscheiding gezorgd. De top drie won ...

55
55
Ex-ref velt oordeel over afgekeurde goal/penalty Genk

KRC Genk is zondag aan zijn Champions' Play-Off begonnen met een klinkende overwinning. Het legde AA ...

314
314
Dender klopt Westerlo en mengt zich in strijd om Europa

De Europe Play-Off is dit weekend nog wat spannender geworden. Na twee gelijke spelen in de vorige ...

56
56
Cercle Brugge baalt: "Dat ligt aan deze play-offs"

Cercle Brugge speelde 2-2 tegen KV Kortrijk, waardoor STVV in de Relegation Play-Offs dé ...

258
258
Straf! Ongenaakbaar Racing Genk overleeft dubbele deceptie

Ook Racing Genk is zijn Play-Offs begonnen met een perfect rapport. De Limburgers weigerden vanavond ...

247
247
Jashari steekt mes wat dieper bij Anderlecht: "Eigenlijk..."

Ardon Jashari heerste weer op het middenveld bij Club Brugge. De Zwitser won met Blauw-Zwart ...

642
642
Ongelooflijke VAR-fase in Genk-Gent: "VARhaeghe"

KRC Genk is aan de winnende hand tegen AA Gent. In de eerste helft was het plots alle hens aan dek ...

346
346
Manchester City zet volgende stap voor troostprijs

In Engeland geen competitievoetbal dit weekend. Wel de kwartfinales van de FA Cup en dit ...

59
59
Hey en Dolberg leggen vinger op de wonde na kansloos verlies

RSC Anderlecht streed voor wat het waard was, maar verloos kansloos met 2-0 van Club Brugge. Niemand ...

566
566
Tzolis geeft reden voor woede-uitbarsting na wissel

Club Brugge is met een overtuigende overwinning begonnen aan de Champions' Play-Offs. De ...

1085
1085
Barça overtuigend leider, Atalanta verbrodt titelkansen

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in La Liga. De Catalanen wonnen op eigen veld met ...

33
33
Coosemans haalt verschroeiend uit na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zijn start van de Champions' Play-Offs gemist. De Brusselaars speelden ...

346
346
Patro en Club Luik delen de koek na geanimeerde Maasderby

In de Challenger Pro League heeft Club Luik op de valreep een punt gepakt in de Maasderby. Patro ...

30
30
Knotsgek degradatieduel levert Cercle Brugge kopzorgen op

Na een onwaarschijnlijke slotfase blijft KV Kortrijk in leven. De Kerels leken met een man minder ...

243
243

Meer sportnieuws