Antwerp-Beerschot: De Wever beslist na dreigementen

door
Antwerp-Beerschot: De Wever beslist na dreigementen

Zondag om 13u30 staat de eerste Antwerpse derby sinds meer dan twee jaar op het programma en dat zal sowieso een wedstrijd op het scherpst van de snee worden. Ook naast het veld zal de spanning te snijden zijn, vooral langs de kant van Beerschot dan.

Fans Beerschot dreigen derby te verstoren

De voorbije dagen roerde de harde kern van de Mannekes zich immers al stevig. De supporters zijn niet tevreden met de zwakke resultaten in het seizoensbegin, want met een 1 op 24 staat Beerschot troosteloos laatste. Een deel van de fans dreigde al ervoor te zorgen dat de derby stilgelegd zal worden.

Beerschot hoopt uiteraard dat het niet zo'n vaart zal komen en waagde al enkele pogingen om zijn fans te kalmeren. Of die ook veel effect zullen sorteren, valt echter af te wachten. Dat zal wellicht ook afhangen van het verloop van de wedstrijd op zondagnamiddag.

Extra maatregelen na dreigementen

Het Laatste Nieuws weet dat het stadsbestuur, met burgemeester Bart De Wever op kop, wel beslist heeft om de wedstrijd onder verscherpt toezicht te laten afwerken. De identiteitscontrole en het fouilleren wordt aangescherpt, terwijl een net voor het bezoekersvak projectielen moet tegenhouden en Nederlandse hooligans niet welkom zijn op de Bosuil.

Het stadsbestuur kan ook nog beslissen om de match te verbieden, maar dat lijkt niet te gaan gebeuren. "Dat is wel heel drastisch en daar is nu geen sprake van", aldus schepen van Sport Peter Wouters. "De derby is nog altijd het Antwerpse voetbalfeest bij uitstek. Het zou heel spijtig zijn mochten de fans de dreigementen uitvoeren, want veel andere fans - ook van Beerschot - hebben daar geen boodschap aan."

POLL: Zou het een goede beslissing zijn om de match af te gelasten?

Meest recent

Prachtige beelden: Preud'homme keert terug bij Benfica

Sinds enkele jaren is Michel Preud'homme onofficieel op pensioen. De 66-jarige ex-trainer lijkt niet ...

45
45
Kater voor Antwerp: "Moeten hier lessen uit trekken"

Antwerp had zaterdagavond een uitstekende zaak kunnen doen in de strijd om Play-Off I en de derde ...

42
42
Barça moet zwoegen maar herovert koppositie wel

FC Barcelona heeft zaterdag zijn koppositie weer ingenomen in La Liga. Het had die even moeten ...

13
13
Antwerp geeft in slotseconden zege nog weg tegen OHL

Voor de eerste keer sinds oktober leek Antwerp nog eens een tweede zege op rij te pakken en zo een ...

89
89
'Diawara verbaast na vertrek bij Anderlecht met nieuwe club'

Voor Anderlecht was de wintermercato zeer druk, vooral aan inkomende zijde. Paars-Wit liet echter ...

213
213
Oude bekende nekt Club NXT, RSCA Futures geven zege nog weg

In de Challenger Pro League heeft Lokeren-Temse een uitstekende zaak gedaan in de strijd om het ...

130
130
Westerlo panikeert niet: "Blijven geloven in Play-Off II"

De strijd om het behoud in de Jupiler Pro League blijft razend spannend. Ook Westerlo zal in de ...

39
39
Opluchting voor Charleroi: "Dit was onze belangrijkste zege"

Mathematisch is het nog niet helemaal zeker, maar op drie speeldagen van het einde van de reguliere ...

18
18
Kuyt baalt enorm: "Dit is een zware teleurstelling"

Beerschot is al een tijdje zeker dat het straks aan de bak zal moeten in de Relegation Play-Off, ...

97
97
Tielemans legt Chelsea over knie, schietoefeningen Dortmund

In de Premier League mengt het Aston Villa van Youri Tielemans zich weer volop in de strijd om de ...

65
65
Charleroi draait Westerlo een loer en is zo goed als veilig

Rik De Mil heeft zijn oude club een loer gedraaid. De trainer zag zijn Charleroi immers in Westerlo ...

33
33
Antwerp - OHL: De Roeck voert drie wissels door

Royal Antwerp FC speelt vanavond om 20u45 in eigen huis tegen Oud-Heverlee Leuven. Dat is een ...

140
140
Debutant bij Beerschot: "Waarom ik naar het Kiel kwam?"

Beerschot blijft povere resultaten op de mat leggen. De Kielse Ratten trokken naar FCV Dender en ze ...

88
88
Dender gelukkig, maar ook weer niet: "Toch zuur gevoel"

FCV Dender pakte met tien spelers een punt tegen Beerschot. Ze speelden een uur met een man minder, ...

26
26
Blijven Patris & co? Tateishi geeft stand van zaken

STVV is een elftal dat heus wel de nodige kwaliteit heeft, maar ze staan wel onderaan. Dat zorgt dus ...

80
80
Burgess bezig aan laatste maanden bij Union SG?

Christian Burgess speelde tegen Ajax zijn 200ste wedstrijd voor Union SG. De Britse verdediger gaat ...

166
166
Hayen maakt selectie voor treffen met Standard bekend

Club Brugge neemt het morgen om 13u30 in een uitverkocht Jan Breydelstadion op tegen Standard. ...

321
321
Beerschot mist uitgelezen kans tegen tienkoppig Dender

Om 16u stond het duel tussen FCV Dender en Beerschot op het programma. Het werd een duel waarin ...

38
38
Arsenal incasseert enorme opdoffer in de Premier League

Veel drukte in de Premier League om 16u. Er werden immers vijf matchen afgetrapt. Het was vooral ...

41
41
Bayer Leverkusen zet Kompany & co onder druk

In de Bundesliga lijkt Bayern München op weg naar een landstitel, al blijft Bayer Leverkusen ...

68
68

Meer sportnieuws