Eén valse noot bij Anderlecht: kranten delen 2 op 10 uit

door
Eén valse noot bij Anderlecht: kranten delen 2 op 10 uit

RSC Anderlecht heeft donderdagavond voor een knappe zege gezorgd in de Europa League. Paars-Wit ging namelijk met de volle buit aan de haal op het veld van Real Sociedad: 1-2. Nochtans waren niet alle spelers bij de Brusselaars op de afspraak.

Het moet gezegd: de Spanjaarden startten niet met hun beste elftal. Coach Imanol Alguacil gooide zijn basiself helemaal overhoop en liet grote namen als Mikel Oyarzabal, Tafefusa Kubo en Martin Zubimendi op de bank starten. Desondanks wisten de Basken na enkele minuten toch al voorsprong te komen.

Eén zwakke schakel

LEES OOK Sociedad haalt fors uit, Cercle kent mogelijke tegenstanders

Maar het antwoord van Anderlecht, waar interim-trainer David Hubert eveneens de nodige wissels had doorgevoerd, mocht gezien worden. Zo wist Luis Vazquez de score na een halfuur spelen weer in evenwicht te brengen. En met een geweldig schot tekende Théo Leoni nog voor rust voor de 1-2.

Na de pauze was Sociedad veruit de betere ploeg, Anderlecht hield echter goed stand. En zo realiseerde Paars-Wit een straffe Europese stunt. De meeste spelers lieten dan ook een goede indruk achter. Behalve dan Mathias 'Zanka' Jørgensen, die zich andermaal de zwakke schakel toonde.

Dramatische Zanka

Bij het tegendoelpunt ging de Deen al meteen gruwelijk in de fout. En ook daarna liet hij allerminst een zekere indruk achter. Ook in het uitvoetballen vertoonde hij andermaal de nodige slordigheden. Jørgensen speelt doorgaans wel de nodige ballen vooruit, maar dat is niet onlogisch als hij telkens de laatste man is.

LEES OOK 'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

Op de krantenwebsites zijn de commentaren dan ook streng. Zo is de verdediger de enige RSCA'er met een buis bij Het Nieuwsblad. "Moest de harde bal van Leoni beter controleren en gaf zo de eerste tegengoal weg. Illustreerde zijn mindere voeten vijf minuten later opnieuw met een dramatische laterale bal naar Simic. Gebuisd", klinkt het.

Wachten op Vertonghen

Ook La Dernière Heure geeft slechts een 4 op 10. "Zijn mislukte controle na vier minuten werd fataal. En niet veel later ging hij ook nog eens onder een lange bal door. Zijn tweede helft was solide", vat men samen. Bij SudPresse gaat men met 2 op 10 zelfs nog een stapje verder. "Hij was onder het niveau van de Cantabrische zee. Zijn balverlies was onwaardig aan zijn verleden in de Premier League. En meneer vond het niet nodig om druk te zetten om een voorzet van Sadiq te voorkomen. Vertonghen, komt terug!"

POLL: Anderlecht moet Jørgensen in januari dumpen ...

Meest recent

Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

30
30
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

34
34
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

19
19
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

62
62
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

236
236
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

352
352
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

159
159
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

469
469
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

347
347
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

91
91
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

411
411
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

409
409
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

127
127
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

171
171
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

228
228
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

120
120
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

348
348
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

952
952
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

107
107
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

53
53

Meer sportnieuws