'Crisis bij Club Brugge: Verhaeghe geeft Hayen ultimatum'

door
'Crisis bij Club Brugge: Verhaeghe geeft Hayen ultimatum'

Na het gelijkspel tegen Union duikt Club Brugge met een magere 15 op 30 de interlandbreak in. Het moment om de koppen bij mekaar te steken in Westkapelle, waar de druk op Nicky Hayen toch alweer alsmaar meer toeneemt. Zowel van buitenaf als binnenskamers.

Eerder dit seizoen lag de trainer ook al eens onder vuur, al ontkenden zowel CEO Bob Madou als voorzitter Bart Verhaeghe toen stellig dat zijn ontslag ooit op tafel lag. Ook nu hoeft Hayen volgens Het Nieuwsblad niet te vrezen voor zijn job. Voorlopig tenminste. Zondagavond zou er bijvoorbeeld al een informeel gesprek hebben plaatsgevonden tussen Hayen en Verhaeghe, waarin het wel ging over de matige prestaties maar de positie van de coach naar verluidt niet aan bod kwam.

Vertrouwen van Verhaeghe

Momenteel staat Hayen dus nog niet ter discussie in Brugge. Van paniek zou er daar evenmin sprake zijn, al wordt de sfeer in het Basecamp door insiders tegenwoordig wel als ernstig beschouwd. "Het neigt stilaan toch naar een crisisje intern", aldus de krant. Daarom wil Blauw-Zwart ook snel actie ondernemen. Intern zouden de werkpunten, zoals het gebrek aan efficiëntie en ondermaatse vormpeil van een paar spelers, ondertussen alvast reeds duidelijk en eerlijk zijn benoemd.

Al is de voornaamste bekommernis van de directie toch de geringe puntenoogst tot dusver. "Daar gaan ze bij de top van Club niet licht over", klinkt het onheilspellend. Hoewel hij zich straks tijdens de wekelijkse meeting zal moeten verantwoorden voor het teleurstellend rapport blijft Hayen vooralsnog dus wel buiten schot. Het bestuur ziet genoeg positieve punten om de samenwerking voort te zetten. Zo valt Hayen op tactisch vlak weinig te verwijten en werd Club vaak mager bedeeld.

Hayen krijgt ultimatum

Bovendien passen zijn normen en waarden bij de landskampioen. Ondanks het krediet dat Hayen verzamelde nadat hij het roer overnam van Ronny Deila mag de trainer echter niet op zijn lauweren rusten. "De marge om nog meer punten te laten liggen de komende weken is weg", besluit de krant dat verliezen stilaan uit den boze is en hij dringend een reeks moet neerzetten. Na de interlandbreak volgen, behalve AC Milan en Anderlecht, alleszins louter een aantal haalbare kaarten.

Winnen lijkt dan een must, anders dreigt het toch heet te worden onder Hayen zijn voeten. "Op dit moment is dat het allerbelangrijkste. Met welk voetbal dat gebeurt, is zelfs even bijzaak", luidt het. Om die doelstelling te bereiken rekenen zijn bazen erop dat Hayen ook het individuele niveau van enkele spelers opnieuw kan opkrikken, onder meer door hen op hun plichten te wijzen en nog wat intensiever te trainen. Benieuwd of die ingrepen ook het verhoopte resultaat zullen opleveren.

POLL: Denkt u dat Hayen zijn vel veilig is?

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

89
89
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

75
75
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

358
358
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

63
63
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

57
57
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

156
156
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

397
397
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

237
237
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

249
249
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

424
424
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

93
93
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

280
280
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

385
385
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

460
460
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

321
321
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

185
185
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

595
595
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1202
1202
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

338
338
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

158
158

Meer sportnieuws