‘Ontslag Tedesco nog voor het WK?’

door
‘Ontslag Tedesco nog voor het WK?’

Bondscoach Domenico Tedesco ligt al sinds het EK in Duitsland zwaar onder vuur. De Italiaan verlengde zijn contract vlak voor het landentornooi, maar de supporters zijn allesbehalve overtuigd van Tedesco. Ook in de Nations League loopt het helemaal mis voor de Rode Duivels.

Na de nederlaag tegen Frankrijk zijn in maart Play-Downs op komst. Ondanks dat het spel tegen Frankrijk positief was, zal Tedesco zijn doelstellingen waarschijnlijk niet halen. Een nieuwe evaluatie wordt geëist. De supporters riepen in het Koning Boudewijnstadion alvast om een ontslag en Marc Degryse vindt dat de KBVB voor de WK-kwalificatiecampagne een knoop moet doorhakken.

Is hij de geschikte man?

Volgens Degryse heeft Tedesco een laatste strohalm gepakt tegen Frankijk. “Tedesco heeft nog twee goeie wedstrijden nodig om dat vertrouwen helemaal terug te winnen. Volgende maand tegen Italië (14 november, red.) moeten ze hetzelfde niveau brengen, én moet er gewonnen worden. Je kan niet blijven wijzen naar gemiste kansen of een slecht eerste halfuur. En na Italië en Israël (17 november, red.) moet de positie van Tedesco geëvalueerd worden. Dat lijkt me logisch.”, citeert Het Laatste Nieuws de analist.

Komen de spelers nog graag?

Nu is de hamvraag of Tedesco de geschikte man is om de Rode Duivels naar het WK te loodsen? “Want de doelstellingen in de Nations League - bij de eerste twee eindigen - worden allicht niet behaald. En er moet ook in rekening worden gebracht of hij wel het maximale uit de spelers haalt en of iedereen nog even graag naar de nationale ploeg komt. Eind 2024 moet de bond - eventueel na een gesprek met De Bruyne en Lukaku - zich afvragen: is hij de geschikte man om de WK-kwalificatiecampagne in te zetten?”

POLL: Is Tedesco de geschikte man om België naar het WK te loodsen?

Meest recent

'Genk zet zich schrap: eerste topbod Karetsas onderweg'

Na een sterk seizoen kunnen verschillende smaakmakers van KRC Genk rekenen op buitenlandse ...

47
47
'City gaat ver voor opvolger De Bruyne: jaarsalaris van 25 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

19
19
Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

Club Brugge voert verregaande gesprekken met HSV Hamburg over Ludovit Reis, de 24-jarige Nederlandse ...

279
279
'Solden bij Anderlecht: Renard laat prijs zakken'

De eerste drie wedstrijden in de Champions' Play-Off hebben duidelijk gemaakt dat dit Anderlecht ...

193
193
'Sensationele transfer voor Thomas Müller'

Er komt in de zomer een einde aan een tijdperk bij Bayern München, want de Duitse grootmacht ...

40
40
Verbazing over keuze Hasi: "Dat hij hem nu nog niet zet..."

Voor Anderlecht zijn de play-offs tot dusver een grote ontgoocheling. Ook de aanstelling van Besnik ...

140
140
Emotionele Gert Verheyen: "Ik was er echt kapot van"

Gert Verheyen is al jarenlang één van de meest aimabele en gedegen analisten die ons ...

128
128
'Nieuwe soap: Lierse dient klacht in tegen Lokeren-Temse'

Het heeft er alle schijn van dat de strijd om promotie en degradatie in de Challenger Pro League de ...

173
173
STVV tankt extra vertrouwen voor strijd om behoud

Een week geleden leek STVV nog een vogel voor de kat, maar intussen is het momentum bij de Kanaries ...

57
57
'Stassin is hot: deze 3 clubs staan al in de rij'

Een nieuwe generatie potentiële Rode Duivels klopt op de deur. Zo is er in 2025 misschien wel ...

105
105
Openda spreekt zich uit over mogelijke zomertransfer

RB Leipzig beleeft een moeilijk seizoen. Het stelde zwaar teleur in de Champions League en staat ...

47
47
'Verrassende nieuwe club mengt zich in strijd om De Bruyne'

Vorig weekend toonde Kevin De Bruyne nog eens dat hij zijn kwaliteiten nog niet verloren is, door ...

87
87
Pro League bibbert: nieuw format nog altijd niet goedgekeurd

De Pro League stemde eind februari voor een nieuw competitieformat. Vanaf het seizoen 2026/27 ...

125
125
Vrancken 'weigerde' andere clubs: "Met de fiets naar STVV"

STVV heeft namiddag Wouter Vrancken officieel voorgesteld aan de pers. De coach moet de Kanaries in ...

120
120
Ferme opsteker Roméo Lavia, supporters reageren verdeeld

Roméo Lavia kent na zijn knaltransfer naar Chelsea alleen maar pech. De middenvelder komt ...

64
64
Jürgen Klopp weer als T1 aan de slag bij deze grootmacht?

Jürgen Klopp nam na zijn succesperiode bij Liverpool even afscheid van het voetbal, maar de ...

82
82
Nieuwe Rode Duivel roept straffe taal richting Rudi Garcia

Rudi Garcia riep enkele nieuwe namen op voor de Rode Duivels tijdens de vorige interlandperiode. Het ...

123
123
Marc Coucke krijgt smeekbede: "Doe dat ook voor Wouter"

In de paasvakantie kan voor veel mensen de riem er even af en dat geldt duidelijk ook voor Marc ...

417
417
‘Vertroebelde relatie duwt De Bruyne naar Europese topclub’

Kevin De Bruyne heeft besloten om te vertrekken bij Manchester City. Na tien jaar trouwe dienst en ...

270
270
Eendracht Aalst Lede krijgt opmerkelijke straf na seksistische gezangen

De voetbalwereld heeft nog steeds trekken van een 'mannenbastion', al zijn er de laatste jaren grote ...

50
50

Meer sportnieuws