Dramatische afgang van Foket bij Anderlecht

door
Dramatische afgang van Foket bij Anderlecht

Thomas Foket lijkt bij Anderlecht meer op de bank te zitten dan op het veld. Ondanks de afwezigheid van Jan-Carlo Simic had hij vorig weekend de kans om als rechtsback te starten, maar coach David Hubert dacht daar anders over. Dit roept vragen op over Fokets bijdrage aan het team, vooral gezien zijn status als eerste grote zomertransfer zonder transfersom.

Met slechts één basisplaats tot nu toe, en een teleurstellende indruk tegen KRC Genk, is het duidelijk dat Foket de verwachtingen niet waarmaakt. Hij moet zijn niveau verbeteren om de concurrentie met Sardella aan te kunnen. De club lijkt Foket op termijn wel als vaste rechtsachter te zien, vooral als Sardella vertrekt.

Foket straal genegeerd bij Anderlecht

LEES OOK 'Renovatiewerken Renard: Anderlecht houdt grote kuis'

Andermaal geen Thomas Foket in de basisploeg van Anderlecht vorig weekend. Door de afwezigheid van Jan-Carlo Simic was een basisplek nochtans een optie voor Foket.

Killian Sardella, van nature een centrale verdediger, had kunnen postvatten naast Zanka Jorgensen in de centrale defensie, waardoor Foket op de rechtsback kon starten.

Dit was een optie die zelfs besproken was toen Foket vorige zomer tekende bij Anderlecht. Uiteindelijk besloot David Hubert om Foket op de bank te laten tegen Beerschot.

LEES OOK 'Hasi zorgt voor verrassing in eerste Anderlecht-selectie'

“Het feit dat deze optie nog niet is uitgetest, zegt ook iets over Foket”, stelde Jürgen Geril in Het Nieuwsblad. De clubwatcher stelde wel als voorwaarde dat de 30-jarige dan zijn niveau moet opkrikken.

De tienvoudige Rode Duivel kwam deze zomer met serieuze adelbrieven naar Anderlecht maar loste de verwachtingen voorlopig niet in.

Dure Foket brengt geen rendement

Hein Vanhaezebrouck werkte samen met Thomas Foket bij AA Gent, maar de analist moet vandaag in Het Nieuwsblad vaststellen dat de verdediger geen rendement brengt.

Foket was de eerste grote zomertransfer van Anderlecht, en Jesper Fredberg slaagde erin om hem zonder transfersom binnen te halen.

Hoewel Anderlecht geen vergoeding hoefde te betalen, heeft Fokets salaris wel impact op het loonhuis van de club, aldus La Libre. De komst van Foket veranderde ook de dynamiek op de rechtsachterpositie.

Louis Patris werd uitgeleend aan Sint-Truiden, terwijl Killian Sardella zijn contract verlengde. Met Foket als sterke concurrent wordt verwacht dat Sardella, ondanks de nieuwe aanwinst, genoeg speeltijd zal krijgen.

Foket kreeg dit seizoen nog maar één basisplaats bij Anderlecht, maar tegen KRC Genk maakte hij geen goede indruk. De manier waarop hij werd ingehaald door Yira Sor was pijnlijk om te zien.

Desondanks vindt Kjell Doms, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws, het een raadsel waarom een volledig fitte Foket nog maar één keer aan een wedstrijd mocht beginnen bij Anderlecht.

Om medelijden mee te krijgen

Toch ziet Anderlecht Thomas Foket op termijn als de vaste rechtsachter, vooral omdat de club een mogelijke verkoop van Kilian Sardella overweegt, wellicht al deze winter of anders in de zomer.

Hoewel Foket begrijpt dat Sardella momenteel de voorkeur krijgt op de rechtsbackpositie, had hij volgens L'Avenir waarschijnlijk gehoopt op meer speeltijd.

“We hadden medelijden met hem, een half uur na de wedstrijd bij Union, toen hij met fysieke trainer Dries Bloemen 100 meter moest lopen”, aldus de Franstalige krant.

De komst van Foket was bedoeld om Sardella uit te dagen, aangezien Louis Patris onvoldoende concurrentie bood. Sardella zelf ziet de aanwezigheid van Foket als een meerwaarde voor zijn eigen ontwikkeling.

Bovendien werd Foket voorafgaand aan zijn transfer naar Anderlecht al ingelicht dat Sardella zou blijven. Voorlopig lijkt Foket vooral een versterking in de breedte, bedoeld om de jonge Sardella te omringen met ervaring en hem te stimuleren om zijn spel naar een nog hoger niveau te tillen.

Als Sardella vertrekt, wordt Foket basisspeler

Op de korte termijn ligt de prioriteit op de rechtsachter bij Killian Sardella, en dat is om twee redenen. Allereerst heeft Sardella een sterk seizoen achter de rug, waarmee hij zowel de analisten als mensen binnen de club wist te overtuigen.

Hij heeft laten zien dat hij alle kwaliteiten bezit om een uitstekende rechtsback te zijn en dat Anderlecht slechts een opstap is in zijn ontwikkeling.

Daarnaast heeft hij een marktwaarde die Thomas Foket, gezien zijn leeftijd, niet meer heeft. Terwijl Foket 30 is, is Sardella nog maar 22.

Volgens La Dernière Heure is er een duidelijke afspraak tussen Sardella en de clubleiding: dit wordt zijn laatste jaar bij Anderlecht. “Als bijvoorbeeld Sardella vertrekt, kan Foket hem vervangen”, zei Jesper Fredberg eerder al op Mauve TV.

Als alles volgens plan verloopt en Sardella zijn vorm vasthoudt, staat hem in de zomer van 2025 een grote transfer te wachten.

POLL: Foket moet een volwaardige kans krijgen bij Anderlecht

Meest recent

Nieuwe bom in Spanje: La Liga dient klacht in tegen Barça

De voorbije jaren was het maar zelden stil rond FC Barcelona. De club belandde in een mogelijk ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe trainerswissel Antwerp, Anderlecht tart Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

76
76
Matz Sels op weg naar toptransfer?

Matz Sels keept dit seizoen de pannen van het dak bij Nottingham Forest. De doelman pakte dinsdag ...

86
86
‘KRC Genk pakt uit en overtuigt atypische knaltransfer’

KRC Genk legde in de zomer van 2019 6,5 miljoen euro op tafel voor een 27-jarige Patrik Hrosovsky. ...

146
146
Kompany plots in vraag gesteld: "Historische black-out"

Vincent Kompany is met Bayern München de leider van de Bundesliga. Het verschil met Bayer ...

80
80
Gouden raad Rudi Garcia: “Trossard dumpen, hij móét erin!”

De eerste interlandperiode van Rudi Garcia bij de Rode Duivels was succesvol. België ...

173
173
Ambitieus Lierse SK verbaast met nieuwe investeerder

Lierse SK is op de officiële kanalen met transfernieuws gekomen. Achter de schermen wordt er ...

41
41
Transferbom: ‘Dure Nederlander als vervanger De Bruyne’

Het contract van Kevin De Bruyne bij Manchester City loopt aan het einde van het seizoen af. De ...

119
119
'Spectaculaire uitdaging voor Thomas Müller'

Thomas Müller lijkt op weg naar zijn afscheid bij Bayern München. Gaat hij nog een ...

62
62
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: ruim 25 dossiers op tafel

Olivier Renard is sinds oktober aan de slag bij RSC Anderlecht. Hij hekelde het werk van Jesper ...

164
164
De Condé bevestigt transfergerucht: "Interessante speler"

KRC Genk is nu al bezig met de zomermercato, net zoals de andere ploegen in de Jupiler Pro League. ...

127
127
Genk heeft enorme titeltroef: "Beste back-up van België"

KRC Genk blijft voorlopig op koers om met de vijfde landstitel uit zijn geschiedenis aan de haal te ...

91
91
Hommeles bij Bayern München: nieuwe baas voor Kompany?

Bayern München is bezig aan een goed seizoen. Der Rekordmeister stevent af op zijn zoveelste ...

65
65
'Hete zomer Renard: tot 13 (!) vertrekkers bij Anderlecht'

Olivier Renard werd in het najaar aangeduid als sportief directeur bij RSC Anderlecht. Tijdens de ...

232
232
'Bliksemvertrek op Stayen: opvallende bestemming Lamkel Zé'

STVV pakte tijdens de winterse transferperiode uit met de komst van Didier Lamkel Zé. Maar na ...

445
445
'Club Brugge shockeert: ‘krankzinnige’ miljoenentransfer'

Caspar Jander (22) van 1. FC Nürnberg is een van de meest gewilde spelers op de transfermarkt. ...

594
594
'City reserveert 100 miljoen voor droomtransfer Guardiola'

Manchester City plaatste zich afgelopen weekend voor de halve finales van de FA Cup, maar is ...

76
76
'Chelsea en co in de rij: KRC Genk op miljoenenkoers'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en heeft dat onder maar aan Konstaninos ...

227
227
'Dolberg naar exit: Anderlecht heeft vervanger in vizier'

RSC Anderlecht staat voor enkele belangrijke weken. De Brusselaars willen zich in de Champions' ...

443
443
'Club Brugge wil nationaal transferrecord verpletteren'

Onder meer dankzij de knappe campagne in de Champions League, dreigt Club Brugge komende zomer ...

821
821

Meer sportnieuws