Brian Riemer heeft prestigieuze nieuwe job beet

door
Brian Riemer heeft prestigieuze nieuwe job beet

Op 18 september kwam Anderlecht met het nieuws dat Brian Riemer ontslagen werd. De Deense trainer lag al lange tijd onder vuur omwille van het povere voetbal en gebrek aan progressie onder zijn bewind, maar kon zich verschuilen achter de resultaten. Een nederlaag tegen Genk leidde echter zijn einde in.

Anderlecht heeft intussen met David Hubert een definitieve opvolger aangesteld, maar ook Riemer gaat opvallend snel weer aan de slag. Amper een maand na zijn gedwongen vertrek bij Paars-Wit heeft de 46-jarige alweer een fraaie nieuwe uitdaging beet.

Riemer nieuwe bondscoach van Denemarken

Donderdag kwam immers de bevestiging dat Riemer de nieuwe bondscoach van Denemarken wordt. Hij wordt er de opvolger van Kasper Hjulmand, die na een ontgoochelend EK opstapte. De Denen leken aanvankelijk te mikken op een grotere naam, maar onder meer Thomas Frank (Brentford) en Brian Priske (Feyenoord) bleken niet haalbaar.

Daardoor ging het op het einde nog tussen Riemer en Lars Knudsen, die als interimaris de interlands in september en oktober leidde. Maar de keuze is uiteindelijk dus gevallen op Riemer. Die zette zijn handtekening onder een contract tot en met het WK 2026.

Debuteren tegen Spanje

Het wordt voor Riemer zijn tweede klus als hoofdcoach, want voor Anderlecht was hij enkel assistent en jeugdcoach bij clubs als FC Kopenhagen en Brentford. Zijn eerste uitdaging met Denemarken wordt om de kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League veilig te stellen.

Daarin staat Denemarken er goed voor, want met een zeven op twaalf staan ze op de tweede plaats in groep A4. Riemer debuteert op 15 november met een kraker tegen Europees kampioen Spanje, drie dagen later volgt ook nog een trip naar Servië.

POLL: Zal Riemer het goed doen met Denemarken?

Meest recent

Titelkoorts Club Brugge stijgt: Hayen maakt belofte

Na de cruciale zege tegen KRC Genk lijkt Club Brugge het momentum mee te hebben in de titelstrijd. ...

220
220
Hasi onder druk: Anderlecht-sterkhouder naast de ploeg?

RSC Anderlecht wil zo snel mogelijk zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs veroveren. Liefst ...

109
109
Newcastle plots op derde plek na afstraffing Crystal Palace

Liverpool FC telt rustig af naar de Engelse landstitel, maar de strijdt om de Champions ...

36
36
Real druipt af in Champions League, geen droomfinale Kompany

De halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Real Madrid slaagde er woensdagavond immers ...

126
126
'Club Brugge polst voor JPL-revelatie: zware concurrentie'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Mede door de goede prestaties in de ...

404
404
Kijkers Real-Arsenal vervloeken VAR: "Maakt voetbal kapot"

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de halve finales van de Champions League uitgedeeld. ...

86
86
'Genk zet zich schrap: eerste topbod Karetsas onderweg'

Na een sterk seizoen kunnen verschillende smaakmakers van KRC Genk rekenen op buitenlandse ...

256
256
San Tibu! Courtois voorkomt horror-scenario Real Madrid

In de kwartfinales van de Champions League ging Real Madrid woensdag op zoek naar een gigantische ...

82
82
'Arsenal ruikt zijn kans: Bayern-topper voor 35 miljoen'

Woensdagavond is het zover, dan staat in de Champions League de clash tussen Internazionale en ...

78
78
'Vuurwerk Anderlecht: Renard plant groots transferoffensief'

Met onder meer de bekerfinale in het vooruitzicht, kan er in de komende weken nog heel wat gebeuren. ...

472
472
'City gaat ver voor opvolger De Bruyne: jaarsalaris van 25 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

68
68
Zomerknaller Club Brugge met ‘man van 100 miljoen’

Club Brugge voert verregaande gesprekken met HSV Hamburg over Ludovit Reis, de 24-jarige Nederlandse ...

612
612
'Solden bij Anderlecht: Renard laat prijs zakken'

De eerste drie wedstrijden in de Champions' Play-Off hebben duidelijk gemaakt dat dit Anderlecht ...

475
475
'Sensationele transfer voor Thomas Müller'

Er komt in de zomer een einde aan een tijdperk bij Bayern München, want de Duitse grootmacht ...

107
107
Verbazing over keuze Hasi: "Dat hij hem nu nog niet zet..."

Voor Anderlecht zijn de play-offs tot dusver een grote ontgoocheling. Ook de aanstelling van Besnik ...

212
212
Emotionele Gert Verheyen: "Ik was er echt kapot van"

Gert Verheyen is al jarenlang één van de meest aimabele en gedegen analisten die ons ...

214
214
'Nieuwe soap: Lierse dient klacht in tegen Lokeren-Temse'

Het heeft er alle schijn van dat de strijd om promotie en degradatie in de Challenger Pro League de ...

268
268
STVV tankt extra vertrouwen voor strijd om behoud

Een week geleden leek STVV nog een vogel voor de kat, maar intussen is het momentum bij de Kanaries ...

112
112
'Stassin is hot: deze 3 clubs staan al in de rij'

Een nieuwe generatie potentiële Rode Duivels klopt op de deur. Zo is er in 2025 misschien wel ...

138
138
Openda spreekt zich uit over mogelijke zomertransfer

RB Leipzig beleeft een moeilijk seizoen. Het stelde zwaar teleur in de Champions League en staat ...

57
57

Meer sportnieuws