Rodri wint Ballon d’Or: gedrag Real Madrid overschaduwt gala

door
Rodri wint Ballon d’Or: gedrag Real Madrid overschaduwt gala

Rodri heeft de Ballon d’Or gewonnen. De middenvelder won de Premier League met Manchester City en pakte als sterkhouder het Europees Kampioenschap met Spanje. Real Madrid-sterkhouder Vinicius Junior blijft verweesd achter.

Vinicius Jr werd vooraf gezien als de grote favoriet, maar een paar uur voor het gala van de Ballon d’Or kreeg Real Madrid te horen dat de Braziliaan niet zal winnen. Dat viel niet in goede aarde bij de Koninklijke die vervolgens een boycot in gang zette.

Bizarre situatie

LEES OOK Brazilië huilt na Argentinië-vernedering: "Niet nog eens!"

Real Madrid stuurde hun kat naar de ceremonie. Uitgenodigden Florentino Pérez, Jude Bellingham en Vini Jr annuleerden hun vlucht richting Parijs en haalden stevig uit richting de organisatoren van de prestigieuze prijs. Die bleven volhouden dat niemand wist wie met de Ballon d’Or aan de haal gaat.

Maar toch is het niet Vini Jr geworden. De Braziliaan was levensbelangrijk in de strijd om de Spaanse titel en ook in de Champions League schitterde het dribbelwonder. Real Madrid pakte onverwacht een knappe dubbel en was zelfs bijna een seizoen volledig ongeslagen. Toch was het niet genoeg…

Rodri mag vieren

Uiteindelijk is het Rodri die de opvolger is van Lionel Messi. De Spaanse middenvelder is een absolute sterkhouder op het middenveld van Pep Guardiola bij Manchester City en ook bij Spanje was hij van onschatbare waarde op het EK in Duitsland. Jude Bellingham eindigt op een derde plek terwijl Dani Carvajal vierde werd en Erling Haaland vijfde, Kylian Mbappé valt net uit de top vijf.

Andere prijzen

LEES OOK Courtois ooit terug in doel bij Genk? Dit zegt de doelman

Lamine Yamal won de Kopa-Trofee voor beste talent en is de opvolger van Jude Bellingham, geen verrassing daar. De Beste Vrouwenploeg werd FC Barcelona, zij wonnen de Champions League én de Spaanse competitie. Real Madrid werd dan weer verkozen tot Beste Mannenteam. De Koninklijke is echter niet aanwezig door eerder genoemde redenen.

Harry Kane en Kylian Mbappé wonnen de Gerd Müller-Trofee, de prijs voor topschutter van het afgelopen seizoen. De Engelsman kwam op het podium en bedankte het Bayern München van Vincent Kompany. De Yashin-Trofee, prijs voor Beste Doelman, ging naar Emiliano Martinez. De Argentijn is de eerste laureaat die de prijs twee keer achter elkaar weet te winnen. Thibaut Courtois zat zelfs niet in de top 10, concurrent Andriy Lunin werd derde

Carlo Ancelotti werd verkozen tot Beste Coach (Johan Cruyff-Trofee), maar de Italiaan was niet aanwezig door de perikelen rond Vini Jr. Aitana Bonmati won voor het tweede jaar op rij de Ballon d’Or voor de vrouwen. De speelster van FC Barcelona won de Champions League én de titel met FC Barcelona. Rodri kwam als laatste op het podium om de Ballon d'Or voor de mannen in ontvangst te nemen.

POLL: Vind jij Rodri de terechte winnaar?

Meest recent

'Man City-mascotte mishandeld door eigen sterspeler'

Manchester City hoopt dat het seizoen wellicht héél snel voorbij is. Sportief is het ...

73
73
Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

10
10
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

101
101
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

22
22
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

76
76
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

29
29
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

228
228
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

102
102
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

214
214
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

61
61
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

493
493
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

43
43
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

286
286
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

425
425
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

78
78
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

256
256
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

271
271
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

270
270
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

114
114

Meer sportnieuws