Vandenbempt snapt niets van Tedesco: “Schrikwekkend en dramatisch”

door
Vandenbempt snapt niets van Tedesco: “Schrikwekkend en dramatisch”

Bondscoach Domenico Tedesco blijft de wind van voren krijgen. Op momenten is er beterschap in het spel te zien, maar tegen Italië was dat alweer volledig weg. Peter Vandenbempt snapt niets van de keuzes van Tedesco.

De Italiaanse keuzeheer koos voor een 3-5-2 met Romelu Lukaku en Loïs Openda als spitsenduo. Die tactiek viel volledig door de mand want de Italianen waren in de beginfase heer en meester. De Rode Duivels kregen geen voet aan de grond. Vandenbempt is dan ook snoeihard in zijn oordeel over Tedesco.

Schrikwekkend en dramatisch

LEES OOK Talentenfabriek Genk levert aan Duivels: "Beste jeugdopleiding"

De teleurstelling was achteraf niet enkel groot bij de Rode Duivels en de fans, maar ook bij de analisten. Vandenbempt sprak met Sporza en hield zich niet in. "Ik deel de teleurstelling. Enorme teleurstelling, eerlijk gezegd. Van de hoopgevende prestatie tegen Frankrijk - waarin de Belgen weliswaar verloren - bleef niets over."

De Rode Duivels kwamen dan ook op achterstand na een foutje van Club Brugge-back Maxim De Cuyper. "De eerste helft was heel erg zwak, het eerste kwartier zelfs schrikwekkend en dramatisch. Er zat geen drive of intensiteit in. De cijfers waren dan ook duidelijk: 80% balbezit voor de Italianen."

Bizar tactisch plan

Timothy Castagne brak de tactiek van Tedesco al volledig af en ook Vandenbempt stond vol verbazing te kijken. "Enkele Duivels zeiden achteraf dat het plan was om afwachtend te zijn. Maar dat zouden we toch niet meer doen na de teleurstelling op het EK tegen Frankrijk?", aldus de analist.

LEES OOK De Cuyper na glansrol bij Rode Duivels: “Dat wisten we…”

De fluitconcerten van de fans waren dan ook terecht. In de eerste helft bracht België niets. "Geen enkele doelpoging lieten de Duivels optekenen in de eerste helft. De wedstrijd van de laatste kans op die manier beginnen in een vol stadion - ook door een doelpunt weg te geven - vind ik onbegrijpelijk.”

POLL: Moet de KBVB snel ingrijpen en Tedesco per direct ontslaan?

Meest recent

OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

6
6
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

75
75
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

101
101
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

37
37
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

94
94
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

86
86
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

139
139
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

76
76
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

221
221
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

32
32
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

451
451
Boskamp helemaal overtuigd: "Zij pakken de titel!"

Dit weekend is het eindelijk zover, dan barsten de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League in ...

712
712
'Kompany gaat vol voor Anderlecht-reünie van 70 miljoen'

Vincent Kompany stoomt zijn spelers bij Bayern München momenteel klaar voor de ontknoping van ...

212
212
'Zomertransfer Dolberg krijgt vorm: eerste club in actie'

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een Europees ticket via de Champions' ...

406
406
'Club houdt hart vast: bliksemvertrek Jashari plots concreet'

Club Brugge vat dit weekend in de Champions' Play-Offs zijn queeste aan om voor de 20ste keer uit de ...

740
740
Rits waarschuwt concurrentie: "Als we dat doen…"

RSC Anderlecht wil in de Champions’ Play-Offs iedereen verrassen, maar dan zal het een pak ...

249
249
Storck panikeert niet ondanks problemen: "Heb een plan"

KV Kortrijk staat voor héél cruciale weken. De Kerels moeten aan de bak in de ...

141
141
Vadis Odjidja verrast iedereen met nieuwe Belgische club

Het was al een hele tijd stil rondom Vadis Odjidja. De middenvelder leek geruisloos te stoppen, maar ...

381
381
Charleroi blijft gefrustreerd achter tegen tienkoppig OHL

OH Leuven en Sporting Charleroi openden vanavond de Play-Offs. Wie kon de leiding nemen in de Europe ...

61
61
Coosemans met opvallend Kompany-verhaal: "Is héél zeldzaam"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De Belgische coach startte zijn ...

213
213

Meer sportnieuws