'Gekweld Lyon beslist over verkoop Fofana en Orban'

door
'Gekweld Lyon beslist over verkoop Fofana en Orban'

De Franse traditieclub Olympique Lyon zit in vieze papieren. Door de financiële problemen riskeert L'OL zelfs om verplicht te degraderen. Er zullen dan ook spelers verkocht moeten worden, daarbij worden ook enkele oude bekenden uit het Belgische voetbal genoemd.

Lyon was jarenlang de toonaangevende club in Frankrijk. Tussen 2002 en 2008 werd maar liefst acht keer kampioen gespeeld. Maar mede door de opmars van Paris Saint-Germain kwam een einde aan die hoogconjunctuur. Op sportief vlak zakte de club steeds verder af.

Bovendien werd het geld dat binnengehaald met de verkoop van heel wat talenten, niet verstandig gespendeerd. In de winter van 2022 kwam de club dan ook in handen van John Textor. De Amerikaanse zakenman beschikt over een heel netwerk aan clubs, waaronder ook het Belgische RWDM.

Verplichte degradatie dreigt

Maar dat bleek niet bepaald een goede zaak voor Lyon. Integendeel. Onder het bewind van Textor bleef de schuldenberg immers alleen maar toenemen. In die mate zelfs dat de DNCG, een Frans orgaan dat waakt over de financiën van de clubs, zich genoodzaakt ziet om in te grijpen.

Zo kreeg L'OL alvast een verbod op inkomende transfers in januari. En indien er voor het einde van het seizoen geen oplossing wordt gevonden voor de vele schulden, moet de club verplicht degraderen naar de Ligue 2. Het heeft er dan ook alle schijn van dat Lyon tijdens de komende mercato verschillende spelers zal verkopen.

Orban weg, Fofana moet blijven

In de voorbije dagen werd daarvoor ook Malick Fofana genoemd. De Rode Duivel, bezig aan een sterk seizoen, vertegenwoordigt dan ook een flinke marktwaarde. Maar L'Equipe meldt nu dat Lyon de jonge Belg liefst wil behouden. Enkel in ruil voor een exponentiële som zou de club bereid zijn om mee te werken.

Een andere oud-speler van AA Gent zou dan weer wel mogen beschikken. Volgens de toonaangevende sportkrant staat Gift Orban op het lijstje van spelers die mogen/moeten beschikken. De Nigeriaan kon dan ook nog geen verpletterende indruk achterlaten en is inmiddels weggezakt binnen de spitsen-hiërarchie naar de derde plaats.

POLL: Orban is te snel bij Gent vertrokken ...

Meest recent

Sadiki over incident KRC Genk-Union: “Ik moet er om lachen…”

Union SG won op het veld van KRC Genk en zo gaat de titelstrijd tussen drie clubs: Club Brugge, KRC ...

15
15
‘Renard doet superkoopje: Anderlecht akkoord met toptalent’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Olivier Renard zal op de zomermercato weer ...

97
97
Guardiola verrast: "Ik ben niet fair geweest met Doku"

Manchester City kan deze week een gouden zaak doen met het oog op kwalificatie voor de Champions ...

16
16
Gent likt wonden: "Moeilijkste moment uit carrière"

Dat het verschil tussen de eerste drie en laatste drie in de Champions' Play-Off dit seizoen enorm ...

37
37
Vanderbiest bevestigt tegenvaller voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft afgelopen weekend een slechte zaak gedaan in de strijd om eindwinst in de Europe ...

36
36
'Leicester degradeert: gevolgen voor Faes en El Khannouss'

Zondag viel voor Leicester City definitief het doek in de Premier League. De Foxes gingen met 0-1 ...

98
98
'Renard draait overuren: volgende target Anderlecht bekend'

Anderlecht kreeg afgelopen weekend nog maar eens de bevestiging dat het nog veel stappen zal moeten ...

81
81
Bondsparket grijpt in: incident Genk-Union krijgt staartje

KRC Genk kreeg zondag een mokerslag in de titelstrijd. Het leed tegen Union zijn tweede nederlaag op ...

539
539
Borkelmans ziet nog één groot manco bij KRC Genk

Sinds september stond KRC Genk onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar die ...

126
126
'Real Madrid bereidt bod van 100 miljoen voor op ster'

Real Madrid wist zondag maar net te vermijden dat het helemaal in een crisis belandde. Een late goal ...

99
99
Pijnpunt bij Antwerp: Ulderink en spelers in discussie

Antwerp wist zondag wel zijn eerste puntje te pakken in de Champions' Play-Off, maar veel reden tot ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Club vangt nog meer, knaltransfer De Bruyne'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

644
644
Romeo Vermant: "Daar ben je niks mee zonder landstitel"

Nicky Hayen heeft er weer een positief probleem bij. In de aanval loopt Romeo Vermant op een wolk en ...

198
198
Matchen Serie A afgelast door overlijden paus Franciscus

Italië en heel de katholieke wereld is in rouw, nadat vandaag werd meegedeeld dat paus ...

0
0
Degryse over Genkie: "Nog niet klaar voor deze partijen"

KRC Genk verkeert op het verkeerde moment in een vormdipje, dat er wel degelijk is. De laatste drie ...

260
260
Wéér crisis bij Schalke 04: na Geraerts weer ontslag

Schalke 04 is een club die die al jaren door wanbeleid steeds verder naar beneden tuimelt. De club ...

120
120
Hugo Broos beleeft hallucinant moment: "De grootste bandiet!"

Hugo Broos werd in eigen land maar liefst vier keer verkozen tot trainer van het jaar. Zo was hij ...

125
125
Vandenbempt over Club: "Dat kan geen enkele andere topclub"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Blauw-Zwart boekte net als Union SG twaalf ...

866
866
Sadiki: "Daarom wonnen we van KRC Genk"

Union SG boekte een 12 op 12 en de zege tegen KRC Genk zorgt ervoor dat de Brusselaars op ...

192
192
Club Brugge krijgt goed nieuws over Simon Mignolet

Club Brugge is outstanding in de Play-Offs en was al vier keer indrukwekkend. De Bruggelingen wonnen ...

562
562

Meer sportnieuws