TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verliest smaakmaker, kassa Club Brugge’

door
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verliest smaakmaker, kassa Club Brugge’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

Jupiler Pro League

Bij Club Brugge wrijven ze zich weer in de handen. Met Joel Ordoñez heeft het een nieuw goudhaantje in handen. Liverpool, Chelsea, Aston Villa en Newcastle zouden zich al hebben gemeld bij Blauw-Zwart voor de centrale verdediger. Er wordt alvast gesproken over een bedrag van 30 miljoen euro.

LEES OOK Guardiola verbaast over De Bruyne: “Hij is niet meer dezelfde”

Ook bij Anderlecht staat een sterkhouder op het punt te vertrekken. Kasper Dolberg heeft naar verluidt laten weten klaar te zijn voor een stap hogerop. De Deen wil komende zomer absoluut vertrekken. Er zou al interesse zijn vanuit de Bundesliga en de Premier League. Paars-wit hoopt op een som tussen de 10 en 15 miljoen euro.

Toby Alderweireld stopt aan het einde van het seizoen als profvoetballer. De voormalige Rode Duivel is de aanvoerder van Royal Antwerp FC en The Great Old hoopt dat de verdediger ook na zijn carrière nog in de voetbalwereld actief blijft. Antwerp broedt op een plannetje om hem alsnog bij de club te houden.

Buitenland

Arne Slot is uitstekend bezig bij Liverpool, maar krijgt nu te maken met een bliksemvertrek. Een half jaar na zijn komst staat Federico Chiesa al op het punt om te vertrekken bij Liverpool. Een terugkeer naar de Serie A is een optie. Internazionale wil de aanvaller graag binnenhalen.

LEES OOK Sam Kerkhofs haalt snoeihard uit: “Dan is hij een landverrader”

Ruben Amorim moet Man Utd weer op de rails zien te krijgen. Men verwacht dat de Portugees flink zal uitpakken op de wintermercato. Sporting CP-sensatie Viktor Gyökeres staat bovenaan lijstje, maar zou pas volgende zomer beschikbaar zijn. Man Utd is wel bereid om de clausule van 100 miljoen euro op tafel te zwieren.

Als laatste zijn er nog de perikelen rond bondscoach Domenico Tedesco. Na de desastreuze resultaten van de afgelopen weken wordt om een ontslag van de Italiaan geroepen. Er worden alvast drie Belgische namen naar voren geschoven: Hein Vanhaezebrouck, Michel Preud’homme en Philippe Clement. Ook zou Vincent Mannaert al hebben gepolst bij enkele buitenlandse opties.

POLL: Wie zie jij als ideale bondscoach?

Meest recent

RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

21
21
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

17
17
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

87
87
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

424
424
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

62
62
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

18
18
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

21
21
KV Mechelen - STVV: Hasi en Mazzu wisselen één keer

KV Mechelen en STVV openen vanavond de 27ste speeldag in de Jupiler Pro League. Dat is voor de twee ...

33
33
Nieuwe eigenaar bij STVV? DMM reageert

STVV staat voor een zeer belangrijk duel tegen KV Mechelen. Ze moeten er vanavond punten rapen en ...

77
77
'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

271
271
'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Vincent Mannaert is op een missie. De technisch directeur van de voetbalbond hoopt een aantal ...

279
279
'Grootmacht loopt blauwtje: prijskaartje Jashari bekend'

Wie dacht dat Vincent Mannaert zijn vertrek een groot gat zou achterlaten bij Club Brugge komt ...

867
867
AA Gent-fans in rep en roer: "Supporters in de kou"

Binnen de Pro League wordt momenteel volop onderhandeld over een nieuw competitieformat, met als ...

183
183
'Volgende gegadigde meldt zich voor goudhaantje Club Brugge'

De voornaamste bron van inkomsten blijft het uitgekiend transferbeleid, maar ook de eigen jeugd doet ...

404
404
Fink vreest opdoffer: steunpilaar KRC Genk buiten strijd?

Zondag staan er met Club Brugge-Standard en de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union opnieuw ...

367
367
Cercle of AA Gent: dupe CL-loting Club Brugge bekend

De kogel is door de kerk: Club Brugge neemt het in de achtste finales van de Champions League op ...

274
274
'Transfervuurwerk bij Club Brugge: voorwaarden op tafel'

In de volgende ronde van de Champions League hoopt Club Brugge opnieuw te stunten tegen Aston Villa. ...

649
649
'Blessuregolf bij Anderlecht: meer details bekend'

Na de uitschakeling in de Europa League kan Anderlecht zich voortaan volledig toeleggen op de ...

422
422
Goudhaantje Talbi doodeerlijk: “Een beetje teleurgesteld”

Club Brugge heeft met Chemsdine Talbi weer een nieuw goudhaantje in de rangen. De buitenspeler deed ...

485
485
Leko met de handen in het haar vlak voor Club Brugge

Standard Luik moet op speeldag 27 van de Jupiler Pro League op bezoek bij Club Brugge. De Rouches ...

500
500

Meer sportnieuws