Cruciale match Club Brugge: Hayen sleutelt aan basiself

door
Cruciale match Club Brugge: Hayen sleutelt aan basiself

Club Brugge staat woensdag voor een cruciaal duel in de Champions League. Om een goede uitgangspositie te houden, mag er absoluut niet verloren worden op het veld van Celtic FC. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe coach Nicky Hayen zijn basispionnen zal schikken.

Zoals geweten werd het Kampioenenbal dit seizoen in een nieuw kleedje gestoken. De traditionele groepsfase werd immers ingeruild voor één klassement met alle deelnemers, de 'League Phase' genoemd. Elke club zal vier matchen afwerken voor eigen volk en vier op verplaatsing. Op basis van die resultaten wordt dus een rangschikking gemaakt.

LEES OOK Hayen waarschuwt PO-concurrenten met erg straffe taal

De top 8 daarvan is rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales. De nummers 9 tot en met 24 spelen op hun beurt een tussenronde om die 1/8ste finales te halen. Voor de overige ploegen zit de campagne er onvermijdelijk op. Een plaats bij de eerste 8 lijkt voor Club een utopie, maar een plek in de tussenronde is wel degelijk de ambitie.

Schotse heksenketel

Halfweg de League Phase is die doelstelling ook virtueel binnen. Met 6 op 12 staat Club immers op de 23ste plaats. Gezien de tegenstanders in de laatste wedstrijden, lijkt het echter noodzakelijk om woensdag iets te rapen in Glasgow om uitzicht te blijven houden op een plek bij de eerste 24 ploegen.

Celtic is op papier namelijk de minste van de resterende tegenstanders. Maar voor eigen volk kan de Schotse kampioen telkens net iets meer. Getuige de 3-1-zege tegen RB Leipzig tijdens de laatste Europese thuiswedstrijd. Blauw-Zwart zal dus zijn beste beentje moeten voorsteken in het sfeervolle Celtic Park.

Ordoñez en Skov Olsen

LEES OOK Vermant lukt hattrick: Club Brugge klopt Essevee in oefenpot

Daarvoor rekent Hayen grotendeels op dezelfde starters die afgelopen weekend een pandoering uitdeelden aan STVV. Al worden hier en daar enkele wissels verwacht. Achterin is het bijvoorbeeld logisch dat Joel Ordoñez zijn basisplek terug overneemt van Jorne Spileers. Op het middenveld is Raphael Onyedika dan weer beschikbaar na zijn Europese schorsing tegen Aston Villa. De driehoek met Ardon Jashari en Hans Vanaken blijft dus intact. Voorin tot slot, krijgt Andreas Skov Olsen wellicht de voorkeur op Chemsine Talbi. Romeo Vermant mag zich dan weer opmaken voor zijn eerste basisplek in het Kampioenenbal.

De mogelijke basiself:

Mignolet; Seys, Ordoñez, Mechele, Onyedika, Vanaken, Jashari; Skov Olsen, Vermant, Tzolis

POLL: Vermant moet starten als diepste man tegen Celtic ...

Meest recent

Beerschot meldt transfernieuws, fans komen in opstand

Beerschot zal komend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club was ...

0
0
Komende zomer leegloop KRC Genk? "In de kijker van clubs"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League ligt nog volledig open. KRC Genk, Club Brugge én ...

22
22
‘Nieuwe Romelu Lukaku’ loopt rond in JPL: “Veel gelijkenissen"

Romelu Lukaku maakte afgelopen speeldag zijn 400e doelpunt van zijn carrière. De Rode Duivel ...

19
19
Matz Sels spreekt duidelijke taal over Courtois-strijd

Matz Sels kent dit seizoen een wonderjaar bij Nottingham Forest. De doelman heeft al twaalf clean ...

67
67
Harde kern Antwerp waarschuwt Club Brugge: “In brand!”

Royal Antwerp FC is desastreus aan Play-Off 1 begonnen, maar de supporters zijn niet van plan om de ...

346
346
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbele jackpot Club Brugge, KRC Genk pakt uit’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

279
279
Filip Joos snapt niets van PO-fase: “Bezopen beslissing”

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop. De titelstrijd is volledig losgebarsten en ook in de ...

110
110
‘Lamkel Zé out: pijnlijke details STVV-clash onthuld’

Didier Lamkel Zé zal nooit veranderen. STVV hoopte dat de Kameroener zijn streken doorheen de ...

246
246
Opvallende move: 'Anderlecht zet vol in op Kindermans'

RSC Anderlecht is achter de schermen weer bezig met een paleisrevolutie. Verschillende pionnen ...

384
384
Antwerp-supporters viseren bestuur: “Géén pretpark”

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Naast de pandoering tegen Union SG in de Champions Play-Offs werd ...

173
173
Januzaj in shock na horrorblessure: ‘Geperforeerde darm’

Maandag stonden Las Palmas en Celta de Vigo tegenover elkaar in de Spaanse Primera Division. ...

61
61
Ulderink kop van jut bij Antwerp: “Twee héél rare keuzes”

Royal Antwerp FC ging op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs met de billen bloot tegen ...

123
123
Union slikt enorme tegenvaller in volle titelstrijd

In tegenstelling tot vorig seizoen heeft Union SG zijn start van de Champions' Play-Offs allerminst ...

110
110
Real krijgt lik op stuk: "Hij gaat helemaal nergens heen"

Real Madrid wil zich dinsdagavond tegen Real Sociedad verzekeren van een plek in de finale van de ...

65
65
Zomers vertrek Jutgla? 'Club Brugge verlangt miljoenensom'

Club Brugge telde afgelopen weekend weer verschillende uitblinkers in de gewonnen clash met RSC ...

592
592
Anderlecht komt met groot nieuws voor kraker tegen Genk

RSC Anderlecht kreeg tijdens de openingsspeeldag van de Play-Offs meteen een pak voor de broek van ...

617
617
'Theate imponeert in Duitsland: toptransfer in de maak'

Kersvers bondscoach Rudi Garcia moest tijdens zijn eerste interland-periode aan het roer van de Rode ...

113
113
Antwerp legt sterkhouder vast voor volgend seizoen

Antwerp FC is met een zware nederlaag op Union SG aan de Champions' Play-Offs begonnen en wil zich ...

396
396
'Eerste zomeraanwinst op komst: Genk heeft Karestas-plan'

KRC Genk is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won met overtuigende 4-0-cijfers van AA ...

281
281
Transferbom De Cuyper doet Club Brugge daveren

Maxim De Cuyper is een bepalende speler bij Club Brugge, met sterke prestaties in zowel de ...

1651
1651

Meer sportnieuws