'Guardiola klopt op tafel: fortuin voor winteraanwinst City'

door
'Guardiola klopt op tafel: fortuin voor winteraanwinst City'

Na de broodnodige zege tegen Nottingham Forrest, hoopt Manchester City dat de trein eindelijk weer vertrokken is. Toch worden in het Etihad Stadium al volop transferplannen gesmeed. Zo zou City in de komende wintermercato willen uitpakken met de komst van een topmiddenvelder.

Na zeven matchen zonder zege en een pijnlijke nederlaag tegen directe concurrent Liverpool, was de sportieve crisis bij City begin deze week compleet. Coach Pep Guardiola moest dus met oplossingen komen tegen Nottingham en vond die in de vorm van een Belg. Voor het eerst sinds 14 september begon Kevin De Bruyne immers in de basis.

En de Rode Duivel leverde. Zo kroonde KDB zich tot matchwinnaar met een doelpunt en assist. De Engelse kampioen rekent dan ook op de draaischijf om de ploeg weer op sleeptouw te nemen. Maar na zijn recente blessure zal men geen overbodige risico's nemen en moet De Bruyne dus ook voldoende rust krijgen.

Vervanger voor Rodri

Bovendien was niet enkel de afwezigheid van De Bruyne een verklaring voor de sportieve malaise. Vooral het wegvallen van Rodri was een serieuze streep door de rekening. De Ballon d'Or-winnaar viel eind september uit met een zware letsel aan de kruisbanden en meniscus. Meteen moest een kruis gemaakt worden over de rest van zijn seizoen.

De afwezigheid van de Europese kampioen weegt uiteraard zwaar door. En dus zou City in januari een directe vervanger voor hem willen aantrekken. Daarbij worden Martin Zubimendi (Real Sociedad) en Ederson (Atalanta) gevolgd, volgens The Daily Mail heeft Guardiola echter een ander target in zijn hoofd steken.

Uitblinker Newcastle

De Spaanse toptrainer zou immers hameren op de komst van Bruno Guimaraes. Deze Braziliaanse international maakt al een tijdje het mooie weer bij Newcastle United. Guimaraes heeft echter een marktwaarde van ruim 80 miljoen euro en zal dus een fortuin moeten kosten. Al zou men de prijs kunnen drukken door Matheus Nunes in de deal op te nemen. Voorlopig is niet concreet in welke mate het dossier gevorderd is, maar Guardiola zou de clubleiding nadrukkelijk aanmanen om door te drukken.

POLL: City heeft stilaan nood aan een nieuwe trainer ...

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

56
56
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

51
51
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

216
216
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

50
50
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

46
46
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

128
128
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

324
324
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

218
218
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

229
229
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

398
398
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

88
88
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

277
277
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

374
374
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

413
413
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

306
306
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

178
178
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

550
550
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1174
1174
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

332
332
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

152
152

Meer sportnieuws