‘Flitsende toptransfer Skov Olsen doet Club daveren’

door
‘Flitsende toptransfer Skov Olsen doet Club daveren’

Andreas Skov Olsen blinkt offensief uit met indrukwekkende statistieken: 0,58 doelpunt per 90 minuten en een afwerkingspercentage van 16%. Met de interesse van AC Milan en Tottenham Hotspur scoort hij beter dan de vaste flankaanvallers bij die clubs, Brennan Johnson en Samuel Chukwueze. In de Belgische competitie leidt hij op offensieve regelmaat, maar of hij dezelfde impact kan maken op het hogere niveau van de Serie A of Premier League blijft de grote vraag.

Grote clubs haken af: ze zijn ook niet achterlijk

Zijn onvoorspelbaarheid op het veld en de vragen rond zijn mentale weerbaarheid verklaren deels waarom Andreas Skov Olsennog steeds in België speelt. "Als de grote clubs dit zien, haken ze ongetwijfeld af," zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

LEES OOK 'AC Milan meldt zich in Brugge: Club wil 22 à 25 miljoen'

De verwachte toptransfer die afgelopen zomer uitbleef, is volgens Marc Degryse inmiddels logisch. "Die buitenlandse clubs zijn ook niet achterlijk," zei hij in de studio van VTM.

"Zij zien hem elke week spelen en zien dat hij in tien wedstrijden slechts drie à vier keer excelleert. Je moet het ook in de kleine matchen tonen, anders leggen ze geen 20 of 30 miljoen op tafel. Het duurt te lang voor hij stabiliteit in zijn prestaties krijgt." 

LEES OOK 'Genk op recordjacht: transferstrijd Karetsas barst los'

Johan Boskamp stelt vast dat als Skov Olsen er zin in heeft, hij onhoudbaar is. “Spijtig genoeg voor Club is dat maar één keer om de zes wedstrijden. In die andere vijf heb je er niets aan.”

“Wanneer zal Andreas Skov Olsen eigenlijk eens wakker worden? Nonchalant. Té gemakkelijk. Té vrijblijvend. Arrogant”, schreef Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws.”

Verstandhuwelijk: Club wil nog steeds 15 à 20 miljoen

Niels Poissonnier, chef voetbal van Het Laatste Nieuws, stelt vast dat Andreas Skov Olsen in een verstandshuwelijk met Club Bruggeis beland. “Met zijn lichaam is hij nog in Brugge, met zijn gedachten zit ie al even elders en telt hij de dagen af.”

Franky Van der Elst erkent het talent en de geweldige linker van Skov Olsen, maar hij heeft ook al vaak zijn hoofd geschud. Maar in de voorbije weken heeft Skov Olsen eindelijk weer een teken van leven gegeven en presteerde hij eindelijk weer op niveau.

Tegen Celtic FC en Dender toonde de Deen zich weer als een speler die het verschil kan maken. Volgens Tomas Taecke, clubwatcher voor Het Laatste Nieuws gaat Club Brugge ervan uit dat Skov Olsen binnenkort zal verkopen en is de vraagprijs nog altijd een stevige 15 à 20 miljoen euro.

Milan en Spurs te hoog gegrepen voor Skov Olsen?

Ondanks de wisselvallige vorm van Andreas Skov Olsen, blijft hij in de picture staan bij grote Europese clubs. Enkele weken geleden bracht Gazzetta dello Sport het opvallend nieuws dat AC Milan interesse heeft in hem.

De Deense aanvaller haalde zelfs de voorpagina van de roze sportkrant. Geoffrey Moncada, het hoofd van de scouting, is een grote fan van Skov Olsen en onderzoekt of hij het ontbrekende puzzelstuk is dat coach Paulo Fonseca nodig heeft om de aanval te versterken.

Tottenham volgt hem al sinds 2022 en stuurde ook al scouts scouts om Skov Olsen live aan het werk te zien tegen Aston Villa. Milan en Spurs zijn beide mooie clubs uit sterke competities, maar hoe zou Skov Olsen passen in de Serie A en de Premier League?

En zou hij veel moeite ondervinden om zich aan te passen aan het hogere niveau?

Defensief een ramp, offensief uitstekende cijfers

Bij Tottenham Hotspur is de 23-jarige Brennan Johnson een onbetwiste kracht op de rechterflank, terwijl Andreas Skov Olsen bij AC Milan de concurrentie zou moeten aangaan met Christian Pulisic (26) en Samuel Chukwueze (25).

Johnson en Pulisic tonen hun werkijver door hun grote defensieve bijdrage, een gebied waarin Skov Olsen in België slechts twee spelers achter zich laat: Anders Dreyer (Anderlecht) en Jarne Steuckers (KRC Genk).

Opvallend genoeg scoort Chukwueze op defensieve regelmaat nog lager in de Serie A. Aanvallend maakt Skov Olsen echter indruk: hij voert de Belgische competitie aan in offensieve regelmaat en overtreft zelfs Johnson, Pulisic en Chukwueze.

Zijn statistieken zouden hem in de Premier League en Serie A op een tweede plaats brengen, al moet daarbij worden opgemerkt dat de intensiteit, fysieke eisen en het kwaliteitsverschil tussen de competities een belangrijke nuance vormen.

Serie A of Premier League: Wat maakt Skov Olsen bijzonder?

Andreas Skov Olsen scoort dit seizoen gemiddeld 0,58 doelpunt per 90 minuten, een hoger gemiddelde dan Brennan Johnson, Christian Pulisic en Samuel Chukwueze.

In de Serie A zou hij met dat cijfer de derde beste rechterflankaanvaller zijn, achter Timothy Weah (Juventus, 0,62) en Riccardo Orsolini (Bologna, 0,64). In de Premier League overtreft alleen Mohamed Salah (0,87) hem qua doelpuntenproductie.

Wat efficiëntie voor het doel betreft, noteert Skov Olsen een afwerkingspercentage van 16%, waarmee hij in België op de derde plaats staat. In Engeland en Italië zou hij met dat percentage respectievelijk vierde staan, maar hij blijft net achter Johnson (17%) en Pulisic (23%), die efficiënter zijn in competities van een hoger niveau.

Op het gebied van dreiging naar het doel (expected goals + expected assists) staat Skov Olsen met 0,52 per wedstrijd tweede in België, na Jarne Steuckers (KRC Genk, 0,78).

In de Serie A en Premier League presteren Johnson (0,73) en Pulisic (0,63) opvallend beter, waarmee zij respectievelijk derde zijn in hun competitie, een bewijs van hun waarde op een veel zwaarder podium.

POLL: Kan Skov Olsen mee in de Serie A of Premier League?

Meest recent

Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

6
6
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

39
39
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

18
18
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

157
157
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

67
67
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

174
174
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

51
51
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

445
445
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

39
39
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

265
265
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

390
390
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

69
69
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

235
235
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

245
245
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

263
263
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

109
109
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

290
290
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

49
49
Thorgan onthult: "Welke speler van Club ik bij Anderlecht wil?"

RSC Anderlecht vat zondagmiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs aan met een bezoek aan Club ...

534
534

Meer sportnieuws