Preud'homme opvolger Tedesco? Nieuwe details onthuld

door
Preud'homme opvolger Tedesco? Nieuwe details onthuld

Vincent Mannaert is inmiddels al druk in de weer als nieuwe sportief directeur van de KBVB. En hij zou wel degelijk werk maken van de aanstelling van een nieuwe bondscoach. Zo meldt RTBF dat er inmiddels contact werd opgenomen met Michel Preud'homme.

Momenteel staat Domenico Tedesco nog steeds aan het roer van de Rode Duivels. Maar de Italiaanse Duitser verspeelde heel wat van zijn krediet tijdens het mislukte EK van afgelopen zomer. En die negatieve trend werd tijdens de voorbije Nations League-campagne alleen maar voortgezet.

LEES OOK KBVB stampt ferm tegen schenen: “Klap nog niet verteerd"

Bij de publieke opinie heeft Tedesco het dan ook verkorven. En ook binnen de KBVB zouden steeds meer vraagtekens geplaatst worden achter zijn functioneren. In de voorbije weken werd dan ook nadrukkelijk gespeculeerd over een ontslag van de bondscoach, die nog een contract tot en met het WK 2026 heeft lopen.

Contact met Preud'homme

En volgens de RTBF wordt er dus wel degelijk werk gemaakt van een trainerswissel bij de nationale ploeg. Officieel gezien zouden er nog geen definitieve knopen doorgehakt zijn. Maar Mannaert, die vanaf 1 december in dienst trad, zou wel al actief bezig zijn met het verkennen van de trainersmarkt.

Daarbij heeft hij naar verluidt dus gepolst bij Preud'homme. De twee werkten dan ook al nauw samen bij Club Brugge en legden samen de basis voor de Brugse hoogconjunctuur van de voorbije jaren. Zo'n scenario lijkt Mannaert dus nu ook te overwegen bij de nationale ploeg.

Focus op buitenland

LEES OOK 'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Maar het zal niet evident worden om Preud'homme te overtuigen. Na zijn laatste passage bij Standard trok de voormalige topdoelman zich terug uit de voetballerij en hij lijkt momenteel erg gelukkig met een plekje in de relatieve anonimiteit. Bij RTL Sports kwam men alvast men nieuwe informatie. Het Waalse medium beweert dat 'alle sterren gunstig moeten staan' alvorens MPH overweegt om in te gaan op de interesse van de bond.

Zowel het sportieve als het financiële plaatje zal dus volledig moeten kloppen. Bij Sporza voegt men daar dan weer aan toe dat Preud'homme allerminst bovenaan de lijst met kandidaten staat. De sporttak van de Vlaamse openbare omroep beweert dat de zoektocht zich momenteel vooral focust op buitenlandse pistes. En ondertussen blijft Tedesco in het ongewisse ... 

POLL: Preud'homme zou de ideale nieuwe bondscoach zijn ...

Meest recent

Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

39
39
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

34
34
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

20
20
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

64
64
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

248
248
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

360
360
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

165
165
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

480
480
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

352
352
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

92
92
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

412
412
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

416
416
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

127
127
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

174
174
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

232
232
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

121
121
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

349
349
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

960
960
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

107
107
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

53
53

Meer sportnieuws