Preud'homme opvolger Tedesco? Nieuwe details onthuld

door
Preud'homme opvolger Tedesco? Nieuwe details onthuld

Vincent Mannaert is inmiddels al druk in de weer als nieuwe sportief directeur van de KBVB. En hij zou wel degelijk werk maken van de aanstelling van een nieuwe bondscoach. Zo meldt RTBF dat er inmiddels contact werd opgenomen met Michel Preud'homme.

Momenteel staat Domenico Tedesco nog steeds aan het roer van de Rode Duivels. Maar de Italiaanse Duitser verspeelde heel wat van zijn krediet tijdens het mislukte EK van afgelopen zomer. En die negatieve trend werd tijdens de voorbije Nations League-campagne alleen maar voortgezet.

LEES OOK 'Bizarre timing' Standard Luik wakkert geruchten aan

Bij de publieke opinie heeft Tedesco het dan ook verkorven. En ook binnen de KBVB zouden steeds meer vraagtekens geplaatst worden achter zijn functioneren. In de voorbije weken werd dan ook nadrukkelijk gespeculeerd over een ontslag van de bondscoach, die nog een contract tot en met het WK 2026 heeft lopen.

Contact met Preud'homme

En volgens de RTBF wordt er dus wel degelijk werk gemaakt van een trainerswissel bij de nationale ploeg. Officieel gezien zouden er nog geen definitieve knopen doorgehakt zijn. Maar Mannaert, die vanaf 1 december in dienst trad, zou wel al actief bezig zijn met het verkennen van de trainersmarkt.

Daarbij heeft hij naar verluidt dus gepolst bij Preud'homme. De twee werkten dan ook al nauw samen bij Club Brugge en legden samen de basis voor de Brugse hoogconjunctuur van de voorbije jaren. Zo'n scenario lijkt Mannaert dus nu ook te overwegen bij de nationale ploeg.

Focus op buitenland

LEES OOK Rudi Garcia verstuurt ferme waarschuwing richting Duivels

Maar het zal niet evident worden om Preud'homme te overtuigen. Na zijn laatste passage bij Standard trok de voormalige topdoelman zich terug uit de voetballerij en hij lijkt momenteel erg gelukkig met een plekje in de relatieve anonimiteit. Bij RTL Sports kwam men alvast men nieuwe informatie. Het Waalse medium beweert dat 'alle sterren gunstig moeten staan' alvorens MPH overweegt om in te gaan op de interesse van de bond.

Zowel het sportieve als het financiële plaatje zal dus volledig moeten kloppen. Bij Sporza voegt men daar dan weer aan toe dat Preud'homme allerminst bovenaan de lijst met kandidaten staat. De sporttak van de Vlaamse openbare omroep beweert dat de zoektocht zich momenteel vooral focust op buitenlandse pistes. En ondertussen blijft Tedesco in het ongewisse ... 

POLL: Preud'homme zou de ideale nieuwe bondscoach zijn ...

Meest recent

Rits waarschuwt concurrentie: "Als we dat doen…"

RSC Anderlecht wil in de Champions’ Play-Offs iedereen verrassen, maar dan zal het een pak ...

80
80
Storck panikeert niet ondanks problemen: "Heb een plan"

KV Kortrijk staat voor héél cruciale weken. De Kerels moeten aan de bak in de ...

35
35
Vadis Odjidja verrast iedereen met nieuwe Belgische club

Het was al een hele tijd stil rondom Vadis Odjidja. De middenvelder leek geruisloos te stoppen, maar ...

192
192
Charleroi blijft gefrustreerd achter tegen tienkoppig OHL

OH Leuven en Sporting Charleroi openden vanavond de Play-Offs. Wie kon de leiding nemen in de Europe ...

33
33
Coosemans met opvallend Kompany-verhaal: "Is héél zeldzaam"

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De Belgische coach startte zijn ...

96
96
Duitse pers héél duidelijk over De Cuyper-gerucht

In deze tijden beginnen stilaan de eerste geruchten op gang te komen. Daar zit ook ...

204
204
Leko slaat mea culpa na bizarre uitspraak: "Wie mij kent…"

Standard opent zijn Europe Play-Offs met een thuisduel tegen KV Mechelen. De Rouches starten als ...

55
55
Pocognoli deelt goed én slecht nieuws mee

Union SG opent zijn Play-Offs met een duel tegen Royal Antwerp FC. Winnen is de boodschap als de ...

42
42
Hayen schept duidelijkheid: Ordonez klaar voor Anderlecht?

Club Brugge heeft een aantal spelers die met kwaaltjes terugkeerden van de interlandperiode.,Er ...

122
122
Anderlecht mag dromen van enorme Club Brugge-meevaller

RSC Anderlecht staat zondag voor een heel zware taak. De Brusselaars moeten op het veld van Club ...

191
191
Fink verklaart waarom het beter is dat Genk de titel pakt

Thorsten Fink is een zegen voor het Belgische voetbal. Vorig jaar liet hij STVV dartel spelen en ...

136
136
Schrikken geblazen: Anderlecht-lieveling keihard gedumpt

David Hubert had een duidelijke favoriet op de linksbackpositie: Moussa N’Diaye. De toenmalige ...

495
495
Anderlecht heeft beet, KRC Genk blijft verweesd achter

De afgelopen jaren wist KRC Genk een aantal talenten weg te halen bij RSC Anderlecht. Dat kwam hard ...

331
331
'Club Brugge wil stunten met absolute knaltransfer'

Club Brugge weet dat het in de zomer een aantal sterkhouders zal verliezen. Blauw-Zwart is echter al ...

872
872
Courtois ooit terug in doel bij Genk? Dit zegt de doelman

Bij KRC Genk hebben ze met Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois twee geweldige ambassadeurs op het ...

235
235
Rits onthult: “Hasi heeft al geroepen bij Anderlecht”

RSC Anderlecht gaat de Champions Play-Offs in met Besnik Hasi. David Hubert werd aan de kant ...

313
313
Wow! Monstersalaris Kompany gelekt: ‘Bestbetaalde coach’

Vincent Kompany werd aan het begin van dit seizoen verrassend aangesteld als hoofdtrainer van Bayern ...

174
174
KRC Genk-goalie Penders droomt groots: “Daar kick ik op!”

KRC Genk gaat als competitieleider de Champions Play-Offs in. De Limburgers steken hun ambities niet ...

67
67
'Antwerp slaat zich nu al voor het hoofd met Ulderink'

Net zoals RSC Anderlecht en Cercle Brugge besloot Royal Antwerp FC hun hoofdtrainer te ontslaan. ...

464
464
‘Bizarre doodsoorzaak Diego Maradona eindelijk onthuld’

Diego Maradona liet vier jaar geleden het leven, maar er is nog steeds een proces bezig in verband ...

109
109

Meer sportnieuws