'Belangrijk nieuws over ontslag Domenico Tedesco onthuld'

door
'Belangrijk nieuws over ontslag Domenico Tedesco onthuld'

Bondscoach Domenico Tedesco wordt nadrukkelijk met een ontslag in verband gebracht. De prestaties van de Rode Duivels op het afgelopen EK in Duitsland én de Nations League waren ondermaats. Nu zal de Italiaan ook niet aanwezig zijn op de loting voor de kwalificatiepoules voor het WK.

En dat vindt Ludo Vandewalle erg vreemd. De chef voetbal van Het Nieuwsblad kwam in zijn column met meer informatie en details over een mogelijk ontslag van Tedesco. Zoals geweten zal het vooral Vincent Mannaert zijn die de knoop moet doorhakken.

Uitgemaakte zaak

LEES OOK Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

Volgens Vandewalle is Tedesco een ‘dead man walking’. Door de slechte prestaties en perikelen in de selectie, denk maar aan de situatie met Thibaut Courtois, is een ontslag van Tedesco onvermijdelijk. “Het gonst in Tubeke reeds van de geruchten over een opvolger voor Tedesco, zijn al dan niet gedwongen vertrek lijkt een uitgemaakte zaak”, klinkt het.

De sterren staan niet gunstig voor Tedesco. “Heel veel tekenen wijzen op een scheiding. Zijn afwezigheid op de loting voor de WK-voorrondes was al opmerkelijk. Dat Tedesco nu ook niet gaat reageren om de mogelijke tegenstanders in te schatten, is een wijziging die pas de voorbije dagen plaatsvond.”

Drogredenen

Volgens Vandewalle zoekt de KBVB nu andere redenen waarom Tedesco niet aanwezig zou zijn. “Drogredenen. Te weinig uitnodigingen, te weinig andere bondscoaches, warrige FIFA organisatie,… Uiteindelijk blijkt dat de KBVB niet wil dat Tedesco met de pers communiceert, net zoals Vincent Mannaert door mogelijke vragen over een ontslag.”

LEES OOK Rudi Garcia verstuurt ferme waarschuwing richting Duivels

“De officiële reden dat Tedesco zich op zijn werk wil focussen, klinkt hol. Er worden vier maanden lang geen interlands gespeeld. Bovendien hebben we de bondscoach sinds de afgang tegen Israël in Boedapest op 17 november niet meer in een Belgisch voetbalstadion gezien. Nog zo’n teken”, aldus Vandewalle.

Nog niet dit jaar?

En dan is er ook nog de ferme ontslagvergoeding van Tedesco. “Het is ook aftasten in welke mate Domenico Tedesco wil meewerken aan een galante oplossing de definitieve beslissing zal niet meer dit jaar vallen, weten we. Volgend jaar dus. Of dat met het contract en een goedkopere ontslagvergoeding te maken heeft, konden we niet achterhalen.”

POLL: Denk jij dat het ontslag van Tedesco al een uitgemaakte zaak is?

Meest recent

"Zonder mijn cocaïnegebruik had ik Gouden Bal gewonnen"

De Gouden Bal is de hoogste individuele bekroning die je kan krijgen als voetballer. Velen dromen ...

10
10
Union krijgt probleem niét opgelost: groot hiaat in de PO's

Union SG begint als verre outsider voor de titel aan de Champions’ Play-Offs. De Brusselaars ...

14
14
'Man City-mascotte mishandeld door eigen sterspeler'

Manchester City hoopt dat het seizoen wellicht héél snel voorbij is. Sportief is het ...

149
149
Charleroi ruikt miljoenen: "Veel mensen bellen me"

Bij Sporting Charleroi moeten ze de nodige uitgaande transfers doen tijdens de zomer- en ...

19
19
Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

174
174
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

29
29
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

99
99
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

34
34
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

265
265
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

128
128
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

238
238
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

66
66
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

206
206
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

519
519
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

44
44
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

300
300
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

438
438
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

79
79
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

269
269
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

283
283

Meer sportnieuws