Ex-toptalent trapt na richting Genk: "Dat was de druppel"

door
Ex-toptalent trapt na richting Genk:

Samen met Anderlecht en Club Brugge beschikt KRC Genk over de beste jeugdacademie in ons land. Zo klopt onder andere Konstantinos Karetsas nadrukkelijk op de deur in de Cegeka Arena, waar echter uiteraard niet elk toptalent weet door te breken.

Zo besloot Adnane Abid afgelopen zomer om naar Patro Eisden te verhuizen. Nochtans stond de 21-jarige flankaanvaller van Marokkaanse komaf geboekstaafd als een enorm talent in Genk, waar hij echter bleef steken op één goal en één assist in 25 optredens voor het tweede elftal. Bij de hoofdmacht kwam Abid zelfs nooit in actie.

Genk dumpt Abid

LEES OOK Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

En dat terwijl hij twee jaar geleden samen met Bilal El Khannouss werd overgeheveld naar de A-kern. In de voorbereiding liep het toen echter al mis voor de dribbelkont. "Op het einde van de laatste training liep ik een zware knieblessure op. Afgescheurde kruisband en meniscus was het verdict", blikt hij bij Het Belang van Limburg terug.

Nadien lag Abid maar liefst negen maanden in de lappenmand. "Na mijn herstel hield ik niet van de manier waarop Genk me behandelde. Ik begreep wel dat ik een stap terug moest zetten naar Jong Genk. Ik begon daar nog als basisspeler, maar voelde snel dat ik niet meer het vertrouwen kreeg van voor mijn blessure" klinkt het nog.

Zondag revanche?

"Vanaf februari kreeg ik echt veel minder speeltijd. De laatste wedstrijd tegen Seraing mocht ik zelfs niet invallen. Dat was de druppel. Ik was ontgoocheld over de manier waarop de club het had aangepakt. Ik bedoel dan niet coach Wouter Vrancken, medewerkers of spelers. Die zijn me na mijn blessure altijd blijven steunen", besluit Abid.

LEES OOK Jong Genk kan weer niet winnen en blijft laatste

Wellicht heeft de winger het dus over het bestuur, al moet hij wel toegeven dat Genk ondanks zijn lopend contract niet dwars lag toen hij naar Maasmechelen kon verhuizen. Daar lost Abid, die in hun onderling duel zondag erop gebrand is om hun ongelijk te bewijzen, de verwachtingen met vier goals en acht assists in 17 duels volledig in.

POLL: Abid verdiende meer kansen in Genk

Meest recent

Sadiki geeft dé reden voor vertrek bij Anderlecht

Noah Sadiki speelt zondag met Union SG op het veld van RSC Anderlecht. Dat blijft altijd een ...

15
15
Mazzu uit straffe ambitie: "Alles is mogelijk"

STVV pakte in het slot nog een oververdiend punt tegen KV Mechelen. De Kanaries schieten daar echter ...

28
28
Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

16
16
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

47
47
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

211
211
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

341
341
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

151
151
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

449
449
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

335
335
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

87
87
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

408
408
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

396
396
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

127
127
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

168
168
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

226
226
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

120
120
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

347
347
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

945
945
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

107
107
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

51
51

Meer sportnieuws