Anderlecht gooit de beuk erin met ‘doelpuntenkanon’

door
Anderlecht gooit de beuk erin met ‘doelpuntenkanon’

Anderlecht heeft de aankoopoptie van Keisuke Goto gelicht en de Japanse spits vastgelegd tot 2028. De 1,91 meter lange aanvaller, die uitblinkt in kopduels en efficiëntie, scoorde al 5 keer voor de RSCA Futures en behoort tot de beste spitsen in de Challenger Pro League.

Ondanks de zwakke prestaties van de ploeg overtreft Goto zijn expected goals met 37%. De Japanner is ook een van de efficiëntste spitsen van de reeks. Volgend seizoen lonkt mogelijk een plaats in de A-kern van Anderlecht..

Na lange onderhandelingen: Anderlecht betaalt één miljoen

In de voorbije maanden overwoog RSC Anderlecht om Keisuke Goto definitief bij de club te houden. De spits werd gehuurd van Jubilo Iwata en eind december zou zijn uitleenbeurt aflopen in Brussel.

De onderhandelingen tussen de drie partijen waren al een tijdje aan de gang en in tegenstelling tot de eerdere geruchten wilden Goto en Anderlecht hun samenwerking verlengen.

De belangrijkste vraag was of er een akkoord kon gevonden worden tussen Sporting en Iwata. Er was namelijk een aankoopoptie opgenomen in de huurdeal, maar die bedroeg meer dan 1 miljoen euro.

“De vraag is of paars-wit dat wil/kan betalen om Goto te houden”, schreef Het Nieuwsblad. Ja, dus. Want vorige week maakte Anderlecht bekend dat de aankoopoptie werd gelicht en Goto tekende een nieuw contract tot 2028.

Het is de bedoeling dat de Japanse spits op termijn doorgroeit naar de A-kern, mogelijk al volgend seizoen volgens Het Laatste Nieuws.

Anderlecht ziet het best zitten met Goto

Door een unieke combinatie van kwaliteiten krijgt Keisuke Goto de voorkeur als eerste spits van de RSCA Futures op Robbie Ure, die meer een spits voor de box is. Met zijn lengte van 1,91 meter is hij een atypische targetspits voor een Japanner.

Goto blinkt uit in kopduels, is moeilijk van de bal te zetten en positioneert zich uitstekend in het strafschopgebied. Zijn atletische vermogen stelt hem in staat slim gebruik te maken van zijn hoge snelheid en wendbaarheid om tegenstanders te passeren.

Hij benut zijn fysieke dominantie om verdedigers op afstand te houden en zo ruimte te creëren voor zichzelf en zijn medespelers. Naast zijn indrukwekkende fysieke kwaliteiten onderscheidt Goto zich door zijn uitstekende voetballende vaardigheden. 

Jelle Coen, de coach van de RSCA Futures, loopt hoog op met Goto. “Goto is een moderne aanvaller die aan een hoge intensiteit speelt en bijzonder hard werkt”, aldus Coen in Het Nieuwsblad.

 “Hij is kopbalsterk, beschikt over diepgang en kan bogen op een sterk loopvermogen om ook zonder bal druk te zetten. Ik zie het best zitten in Goto.”

Goto is een topspits in de Challenger Pro League

Keisuke Goto heeft dit seizoen 5 doelpunten gescoord in 14 wedstrijden voor RSCA Futures. Op het eerste gezicht lijken die cijfers niet spectaculair, maar de onderliggende data tonen aan dat de Japanner behoort tot de beste spitsen van de Challenger Pro League op het vlak van doelpuntenproductie en efficiëntie.

Wat zijn prestatie extra indrukwekkend maakt, is de context: de Futures staan op een teleurstellende voorlaatste plaats in de competitie en behoren tot de minst aanvallende ploegen in de reeks.

Goto overtreft zijn expected goals met maar liefst 37%, waarmee hij zich schaart bij de zes meest efficiënte spitsen in de Challenger Pro League.

Alleen Alessio Curci (Francs Borains), Jelle Vossen (Zulte Waregem), Yutaka Michiwaki (SK Beveren), Kaye Furo (Club NXT) en Mathis Servais (SK Beveren) doen het nóg beter.

Goto zet ook 21% van zijn doelkansen om in een effectief doelpunt, een ratio waarmee hij eveneens tot de beste spitsen van de Challenger Pro League behoort. Ook hier doen Furo, Michiwaki, Curci en Vossen beter, maar ook Mouhamed Belkheir (La Louvière) en Renaud Emond (KAS Eupen).

POLL: Goto zal doorbreken bij Anderlecht

Meest recent

Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

25
25
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

39
39
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

30
30
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

288
288
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

70
70
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

53
53
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

164
164
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

171
171
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

97
97
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

306
306
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

106
106
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

154
154
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

239
239
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

182
182
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

311
311
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

83
83
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

316
316
Penders dropt hint over verlengd verblijf bij KRC Genk

KRC Genk moest vorige week lang haar meerdere erkennen in Club Brugge, dat uiteindelijk wel een ...

176
176
Hasi velt verdict over akkefietje Dolberg en Hazard

Tegen de drie titelkandidaten bleek Anderlecht niet opgewassen, maar in eigen huis tegen Antwerp is ...

204
204
Antwerp & AA Gent verschaffen update uit ziekenboeg

AA Gent boekte vorige week een eerste zege op het veld van Antwerp, dat zelf nog steeds met lege ...

147
147

Meer sportnieuws