Under Review: rood voor Odoi & Zanka, penalty Genk terecht?

door
Under Review: rood voor Odoi & Zanka, penalty Genk terecht?

Nadat ze de afgelopen weken meermaals in de fout gingen hebben de Belgische scheidsrechters dit keer een rustiger weekend achter de rug. Toch bleven er daags nadien voor Jonathan Lardot, die opgetogen is dat zijn korps een stap in de goede richting lijkt te zetten, nog genoeg discutabele fases over om te bespreken in het wekelijkse Under Review.

Zo was er na STVV-Anderlecht heel wat te doen om de uitsluiting van Mathias Zanka Jorgensen, die rood kreeg omdat hij de doorgebroken Andrés Ferrari onderuit haalde. Alleen was op de herhalingen niet duidelijk te zien wie nu precies als eerste op de bal was. Ondertussen geraakte alvast bekend dat de Deense verdediger er vanaf komt met louter een voorwaardelijke straf, en dus lijkt het alsof het Referee Department schuld bekent.

Rood voor Zanka

LEES OOK Beerschot bestolen? Lardot dient Kuyt van antwoord

Dat blijkt echter niet helemaal te kloppen. "Het belangrijkste voor mij is dat er een beslissing op het veld is genomen. Daarover ben ik tevreden ten opzichte van de vorige weken. Wat de fase zelf betreft: de VAR kijkt naar mogelijk contact tussen Zanka en de bal. Op het ene beeld lijkt het alsof hij de bal speelt, op het andere niet. Het is bijna tegelijkertijd en dus zeer moeilijk te beoordelen. Maar we moeten factueel blijven", aldus Lardot.

"Als we alle beelden gebruiken blijft het nog steeds een twijfelgeval en zijn we niet zeker of hij effectief de bal geraakt heeft. Als we geen 100 procent bewijs hebben moet de VAR de beslissing op het veld ondersteunen. Daarom blijft die ook belangrijk. Hij was dus zeker niet verkeerd", verklaart de technisch directeur van het PRD waarom de videoref niet tussenbeide kwam. "Het is trouwens wel duidelijk dat Ferrari de bal geraakt heeft."

Odoi ontsnapt?

Over naar KV Mechelen-Antwerp, waar een stevige tackle van Denis Odoi op Rob Schoofs onbestraft bleef. Terecht volgens Lardot. "Hij neemt een risico om op die manier naar de bal te gaan, maar de feiten zijn dat hij duidelijk de bal speelt en dan zijn been probeert terug te trekken. Er is contact, maar niet echt met een gestrekt been. Dat is voor ons ook een element om de fase te beoordelen. We verwachten dus geen rode kaart."

LEES OOK Schoofs geeft zijn mening over harde uitspraken Hasi

Tot slot kwam de penalty van KRC Genk tegen Club Brugge aan bod, waarbij Tolu Arokodare zélf Joel Ordonez de pas leek af te snijden. "Een correcte beslissing. Voor mij is er geen discussie. Ordonez maakt een beweging en creëert zo het contact", vindt Lardot echter. Dat het zo lang duurde vooraleer ook de VAR tot die conclusie kwam valt volgens hem vooral te wijten aan het feit dat er ook gecheckt moest worden op buitenspel.

POLL: Odoi had rood moeten krijgen

Meest recent

'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

24
24
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

80
80
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

208
208
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

177
177
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

62
62
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

342
342
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

290
290
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

121
121
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

131
131
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

193
193
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

109
109
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

298
298
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

846
846
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

97
97
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

47
47
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

41
41
KV Mechelen - STVV: Hasi en Mazzu wisselen één keer

KV Mechelen en STVV openen vanavond de 27ste speeldag in de Jupiler Pro League. Dat is voor de twee ...

35
35
Nieuwe eigenaar bij STVV? DMM reageert

STVV staat voor een zeer belangrijk duel tegen KV Mechelen. Ze moeten er vanavond punten rapen en ...

110
110
'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

407
407
'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Vincent Mannaert is op een missie. De technisch directeur van de voetbalbond hoopt een aantal ...

470
470

Meer sportnieuws