Vandenhaute geeft dé reden voor ontslag Riemer en Fredberg

door
Vandenhaute geeft dé reden voor ontslag Riemer en Fredberg

Brian Riemer en Jesper Fredberg werden dit seizoen bedankt voor bewezen diensten. Wouter Vandenhaute duwde hen naar de uitgang. De voorzitter van RSC Anderlecht kwam op de supportersvergadering met meer uitleg over het vertrek van de twee Denen.

Ontslag Riemer en Fredberg

Toen Riemer en Fredberg naar Anderlecht kwamen was het een club op drift. Zij wisten RSCA op hun manier snel weer naar de Belgische top te loodsen. De titel werd op een haar na gemist en Anderlecht plaatste zich eindelijk weer voor de groepsfase van de Europa League.

LEES OOK Vertonghen oordeelt over ontslag Hubert én keuze Hasi

Maar het seizoen begon moeizaam en Riemer werd door Vandenhaute ontslagen. Even later kreeg ook Fredberg zijn ontslagbrief. Vandenhaute gaf daar meer uitleg over.

"In mei maakten we een grondige evaluatie en toen beslisten we om verder te gaan. Na de mercato hebben we toch beslist om afscheid te nemen van Brian, daarna van Jesper. Omdat we niet het gevoel hadden dat we het succes op lange termijn konden garanderen", zei Vandenhaute. 

Vandenhaute hakt de knoop door

Het doorsturen van Riemer bleek geen verkeerde zet te zijn. Anderlecht doet het een stuk beter, met leuker voetbal. Het ontslag van Fredberg was minder te begrijpen. De kern die er nu staat is simpelweg top in België, dat bewijzen de resultaten.

LEES OOK Zoals bij Anderlecht: Ronaldo trekt grote ogen bij actie Riemer

Er werd ook aangehaald dat het Vandenhaute is die de knopen doorhakt. Hij is de overkoepelende verbindingspersoon, Kenneth Bornauw, Tim Borguet en Olivier Renard moeten aan hem rapporteren. Iemand moet finaal de knoop doorhakken en dat is de voorzitter, werd er ook meegedeeld. "Uitvoerend of niet-uitvoerend? Geen thema, Wouter is de voorzitter", klonk het.

Daar werd ook aangehaald dat Anderlecht op het einde van de mercato nog een financiële inspanning deed om Leander Dendoncker en Samuel Edozie aan te trekken. Twee spelers die worden gehuurd en hun meerwaarde al bewezen. Enkel op Dendoncker werd ook een aankoopoptie afgedwongen.

POLL: Terechte ontslagen?

Meest recent

Coosemans aast op verrassende terugkeer RSCA'er

Bij RSC Anderlecht maken ze zich klaar voor de topper tegen Club Brugge. De vraag is welk middenveld ...

30
30
Beerschot aan zet: "Iedere wedstrijd winnen!"

D-day voor Beerschot. Zij moéten winnen van STVV als ze nog enige kans willen maken op het ...

13
13
Mazzu geeft toe: "Situatie is geëscaleerd met hem"

Didier Lamkel Zé zit in Kameroen en werkte daar in de fitness, althans zo deelde hij mee via ...

46
46
Bormans geeft toe: "Hij zal moeilijk te houden zijn"

Bij Union SG gaan ze in de zomer weer twee à drie sterkhouders de club zien verlaten. De ...

22
22
Mathijssen voorspelt Champions' Play-Offs: 'Zes kampioenenmakers'

Zaterdagavond worden de Champions' Play-Offs op gang getrappen. Dat levert de Belgische voetballer ...

189
189
Nieuwe naam bij Duivels? "Aanpassingen in volgende selectie"

Rudi Garcia heeft zijn eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Er ligt voor hem nog ...

78
78
Anderlecht tóch titelkandidaat? Vandenbempt geeft percentage

RSC Anderlecht besloot vlak voor de start van de Play-Offs nog een trainerswissel door te voeren. ...

197
197
'Liverpool ziet Trent vertrekken: spectaculaire opvolger'

Liverpool FC stevent recht op de Engelse titel af. Voor Trent Alexander-Arnold wordt dat allicht ...

57
57
'Club in actie: eerste zomeraanwinst moet uit EPL komen'

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke periode. In de komende weken wil Blauw-Zwart zich ...

170
170
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Jashari, Kompany wil Anderlecht-poulain'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

460
460
OHL-mysterie: “Vlak voor Charleroi verrassende epidemie”

Oud-Heverlee Leuven zat vlak voor de match tegen Sporting Charleroi met de handen in het haar. ...

41
41
Club Brugge pakt uit met terugkeer publiekslieveling

Club Brugge neemt het op de eerste speeldag van de Champions Play-Offs op tegen RSC Anderlecht. De ...

272
272
Vandenbempt snapt niets van KRC Genk: "Heb ik moeite mee"

De titelstrijd in de Champions Play-Offs staat op het punt los te barsten. Peter Vandenbempt gaf ...

400
400
Vadis geeft bizarre reden voor nieuwe opvallende uitdaging

Vadis Odjidja (36) gaat aan de slag bij Eendracht Aalst Lede. De voormalige speler van onder meer ...

74
74
Mika Godts sneert naar Anderlecht én KRC Genk

Mika Godts maakt dit seizoen het mooie weer, maar de Belgische buitenspeler speelde in het verleden ...

240
240
Gewild toptalent drukt hoop Rode Duivels helemaal de kop in

De Rode Duivels hebben een eerste interlandperiode onder bondscoach Rudi Garcia achter de rug. De ...

252
252
AA Gent rekent op 'parel in PO's': "Mooie kans voor hem"

AA Gent heeft na vele jaren eindelijk weer de Champions' Play-Offs weten te halen. De Buffalo's ...

265
265
Fink lacht tanden bloot: "Gunde ik geen andere trainer"

KRC Genk begint op een wolk aan de Play-Offs. De internationals kenden prachtige momenten, Genk is ...

111
111
Hasi analyseert Club Brugge: "Dat hebben ze allemaal"

RSC Anderlecht maakt zich klaar Besnik Hasi 2.0. Kan de coach Paars-Wit naar een mooi einde van het ...

295
295
Brazilië grijpt keihard in: bondscoach vliegt na afgang

In de Zuid-Amerikaanse kwalificatiecampagne voor het WK 2026, maakte Brazilië tot dusver niet ...

50
50

Meer sportnieuws