Code oranje bij wankelend Anderlecht: "Dramatisch"

door
Code oranje bij wankelend Anderlecht:

RSC Anderlecht is één van de grote verliezers van de kerstperiode in de Jupiler Pro League. De recordkampioen ging in zijn laatste wedstrijden van 2024 telkens onderuit. Mag Paars-Wit dan wel bij de titelfavorieten gerekend worden.

Na de derde plaats van vorig seizoen, begon RSCA met hernieuwde moed aan de huidige campagne. Maar de start was, vooral op voetbaltechnisch vlak, tegenvallend. Toen ook de resultaten achterwege vielen, besloot men een einde te maken aan de samenwerking met hoofdcoach Brian Riemer. De tot dan onervaren David Hubert werd aangesteld als opvolger.

Aanvankelijk leek die risicovolle zet erg goed uit te pakken. Onder Hubert bracht Anderlecht aantrekkelijker voetbal en de trainer slaagde erin om een aantal spelers ook individueel naar een hoger niveau te tillen. Bovendien waren de resultaten meer dan hoopgeven. Maar op de momenten van de waarheid liet Paars-Wit het toch wat afweten in eigen land.

Titelkandidaat wankelt

Denk bijvoorbeeld aan de pijnlijke en vrij kansloze nederlaag op bezoek bij titelverdediger Club Brugge. En afgelopen weekend was het opnieuw zover. Zo ging RSCA voor de tweede keer dit seizoen onderuit tegen leider KRC Genk, dat zich telkens een veel betere ploeg toonde. Als klap op de vuurpijl kwam daar vrijdag dus nog een pijnlijke thuisnederlaag tegen FCV Dender bovenop.

Dat is toch zorgwekkend voor een ploeg die zich als titelkandidaat profileert. "Net nu Anderlecht zich opwierp als derde hond in de titelstrijd verliezen ze twee keer op rij", stelt analist Wim De Coninck bij Sporza. "Op Genk was Paars-Wit matig en verloor het kansloos. Ook vrijdag begonnen de spelers van Hubert dramatisch. Dat je het dan omdraait, maar alsnog de boot ingaat ... Dat zijn geen goede signalen."

Must win tegen Club

De Brusselaars hebben nu enkele dagen tijd om de wonden te likken en de rug weer te rechten. Maar veel tijd is er niet om ten volle van de winterstop te profiteren. Op 9 januari volgt alweer de bekermatch op Beerschot. En nog geen drietal dagen later komt Club Brugge op bezoek in het Lotto Park, een wedstrijd waar sowieso enorm veel druk op staat. "De volgende competitiewedstrijd is thuis tegen Club Brugge. Dat wordt zo al een must win voor Anderlecht als het mee wil blijven doen voor de titel. Al is de weg nog lang en kan er door de puntendeling nog erg veel dit seizoen", aldus De Coninck.

POLL: Anderlecht hoort bij de drie grootste titelkandidaten ...

Meest recent

'Hasi grijpt in: drastische verandering in basiself Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na een tegenvallende start van de nacompetitie zo snel mogelijk aanknopen met ...

0
0
Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

40
40
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

60
60
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

44
44
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

351
351
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

76
76
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

65
65
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

189
189
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

192
192
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

105
105
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

320
320
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

120
120
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

161
161
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

271
271
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

199
199
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

327
327
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

91
91
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

330
330
Penders dropt hint over verlengd verblijf bij KRC Genk

KRC Genk moest vorige week lang haar meerdere erkennen in Club Brugge, dat uiteindelijk wel een ...

184
184
Hasi velt verdict over akkefietje Dolberg en Hazard

Tegen de drie titelkandidaten bleek Anderlecht niet opgewassen, maar in eigen huis tegen Antwerp is ...

218
218

Meer sportnieuws