De Bilde geeft dé reden aan voor falen Anderlecht

door
De Bilde geeft dé reden aan voor falen Anderlecht

Vorig seizoen kon Anderlecht eindelijk nog eens tot het einde meestrijden voor de titel, maar het bleef uiteindelijk toch met een kater achter. Na een nul op zes in de laatste twee matchen tuimelde het nog van de eerste naar de derde plaats. Bovendien kon het dit seizoen niet op dat elan verdergaan.

Na 20 speeldagen staat Anderlecht derde in de competitie, maar het volgt al op ruime afstand van KRC Genk en Club Brugge. Bovendien blikt het terug op een woelige eerste seizoenshelft met wisselvallige resultaten en alweer heel wat veranderingen.

LEES OOK Onheilspellende Marc Coucke: "Alsof het je laatste dag is..."

De voorbije maanden werden trainer Brian Riemer en CEO Sports Jesper Fredberg op straat gezet, waarbij David Hubert en Olivier Renard in hun plaats kwamen. Maar zij hebben nog niet voor sportieve beterschap kunnen zorgen, met de 2-3-nederlaag tegen Dender als tegenvallende afsluiter van het jaar.

Transferbeleid aan de basis van problemen Anderlecht

Voor Anderlecht-coryfee Gilles De Bilde is de oorzaak voor het sportieve falen van de voorbije jaren echter simpel. "De transfers zijn niet altijd geslaagd en daar begint het toch mee", stelt hij in Radio Radzinski. "Er wordt op alle niveaus gewijzigd, maar op het einde van de rit is het belangrijkste toch wat er op het veld gebeurt. En dan moet je vaststellen dat er qua sportief beleid fouten gemaakt zijn."

De zomermercato van Anderlecht was inderdaad toch een tegenvaller, want de duidelijke manco's van de spelerskern werden niet verholpen. Er was hoogdringende nood aan versterking centraal achterin en aan creativiteit, maar uiteindelijk kwam voor die vacatures enkel Zanka. Die viel ook nog eens door de mand.

Enorm verschil met Club en Union

LEES OOK 'Blessuregolf bij Anderlecht: meer details bekend'

Daarentegen werden er wel spelers gehaald als Thomas Foket en Leander Dendoncker, die Anderlecht eigenlijk niet echt nodig had. De enige zomertransfer die voorlopig als een succes bestempeld kan worden, is die van Samuel Edozie. De Engelsman wordt echter gehuurd zonder aankoopoptie.

Dan ziet De Bilde dat de concurrentie het op dat vlak veel beter doen. "Als je kijkt naar het beleid van Club Brugge de laatste vijf à tien jaar, dan stel je vast dat er enorm slim is geïnvesteerd of aangekocht: jonge spelers met potentieel die doorverkocht werden. Kijk ook naar Union, dat vaak jongens opgevist heeft die elders op een zijspoor zaten. Wat is het verschil met Anderlecht? Kennis en visie."

POLL: Ben je het eens met De Bilde?

Meest recent

Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

3
3
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

35
35
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

18
18
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

97
97
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

447
447
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

63
63
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

18
18
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

22
22
KV Mechelen - STVV: Hasi en Mazzu wisselen één keer

KV Mechelen en STVV openen vanavond de 27ste speeldag in de Jupiler Pro League. Dat is voor de twee ...

33
33
Nieuwe eigenaar bij STVV? DMM reageert

STVV staat voor een zeer belangrijk duel tegen KV Mechelen. Ze moeten er vanavond punten rapen en ...

77
77
'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

275
275
'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Vincent Mannaert is op een missie. De technisch directeur van de voetbalbond hoopt een aantal ...

293
293
'Grootmacht loopt blauwtje: prijskaartje Jashari bekend'

Wie dacht dat Vincent Mannaert zijn vertrek een groot gat zou achterlaten bij Club Brugge komt ...

869
869
AA Gent-fans in rep en roer: "Supporters in de kou"

Binnen de Pro League wordt momenteel volop onderhandeld over een nieuw competitieformat, met als ...

185
185
'Volgende gegadigde meldt zich voor goudhaantje Club Brugge'

De voornaamste bron van inkomsten blijft het uitgekiend transferbeleid, maar ook de eigen jeugd doet ...

412
412
Fink vreest opdoffer: steunpilaar KRC Genk buiten strijd?

Zondag staan er met Club Brugge-Standard en de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union opnieuw ...

372
372
Cercle of AA Gent: dupe CL-loting Club Brugge bekend

De kogel is door de kerk: Club Brugge neemt het in de achtste finales van de Champions League op ...

276
276
'Transfervuurwerk bij Club Brugge: voorwaarden op tafel'

In de volgende ronde van de Champions League hoopt Club Brugge opnieuw te stunten tegen Aston Villa. ...

655
655
'Blessuregolf bij Anderlecht: meer details bekend'

Na de uitschakeling in de Europa League kan Anderlecht zich voortaan volledig toeleggen op de ...

425
425
Goudhaantje Talbi doodeerlijk: “Een beetje teleurgesteld”

Club Brugge heeft met Chemsdine Talbi weer een nieuw goudhaantje in de rangen. De buitenspeler deed ...

490
490

Meer sportnieuws