Kerstactie: 1B-speler vermorzelt Vanaken en Alderweireld

door
Kerstactie: 1B-speler vermorzelt Vanaken en Alderweireld

De kerstactie van de Pro League ten voordele van Younited Belgium is afgerond. Dit jaar strandde het goede doel op 133.278 euro met de verkoop van voetbalshirts. De uitkomst was echter zéér verrassend.

Het shirt van Lennart Mertens tijdens de derby tegen Lokeren-Temse werd voor 6.610 euro verkocht. Mertens scoorde het enige doelpunt van de wedstrijd en zijn shirt werd voor een recordbedrag verkocht. Daarmee blijft de aanvaller onder meer Hans Vanaken van Club Brugge en Toby Alderweireld van Royal Antwerp FC voor.

Groot verschil

LEES OOK Alderweireld duidt Gouden Schoen aan: "Ik zet hem op één"

Het bedrag van de tenue van Mertens is ineens ook het duurste truitje ooit. De shirts van Vanaken (4.808 euro) en Alderweireld (4.540 euro) werden voor een pak minder verkocht. Als we naar de clubs zien was Club Brugge het meest populair met 14.060 euro gevolgd door Antwerp (13.359 euro) en Anderlecht (11.022 euro).

De elf portretten van de Hall of Fame werden gesigneerd en verkocht voor 11.413 euro terwijl het schilderij van Michel Preud’homme 4.800 euro heeft opgebracht. Een portret van de Rode Duivels werd verkocht voor 2.422 euro en de kampioenentrofee van Antwerp uit 2017 leverde 1.700 euro op.

CEO tevreden

CEO van de Pro League, Lorin Parys, was tevreden met het eindresultaat van de actie. “Fantastisch nieuws om het jaar 2024 mee af te sluiten. Het Belgisch voetbal toonde zich opnieuw erg solidair. Samen met spelers, clubs en onze partners stelden we een aantrekkelijk veilingaanbod van 846 items samen. En onze supporters zijn er opnieuw vol voor gegaan, met liefst 4.357 biedingen.”

LEES OOK ‘Hairemans dropt bom bij KV Mechelen, Antwerp op vinkenslag'

“We kunnen met deze opbrengst van de kerstactie 2.000 kwetsbare personen en hun families steunen, begeleiden en hoop geven door middel van voetbal. Intussen zijn er dankzij het succes van de kerstactie 56 Younited-teams waarin lotgenoten structuur en een thuis vinden. Ik ben alle clubs, partners en fans dan ook erg dankbaar. Ons profvoetbal is een echte sociale motor die verbindt. In 2025 bouwen we verder aan die maatschappelijke bolide.”

POLL: Had jij deze uitkomst verwacht?

Meest recent

'Volgende sterkhouder Deinze vindt onderdak'

In december viel definitief het doek voor KSMK Deinze, dat door de rechtbank failliet verklaard werd ...

8
8
Vandenhaute is duidelijk over titelkansen Anderlecht

Anderlecht kent niet zijn beste periode, want het verloor drie van zijn vier laatste officiële ...

137
137
Nog vertrek bij Club Brugge? Vanaken spreekt zich uit

Hans Vanaken heeft dinsdagavond voor de derde keer in zijn carrière de Gouden Schoen in ...

147
147
KV Kortrijk kondigt nog opmerkelijke transfer aan

In België is de transfermarkt sinds maandagavond dan wel gesloten, dat betekent niet dat ...

52
52
Fink droomt van bekerfinale: "Hopelijk maakt dat verschil"

Deze week worden de tickets voor de finale van de Croky Cup uitgereikt. Woensdagavond worden de ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Anderlecht vang bot'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

181
181
'Westerlo weet dure Sinan Bolat te verpatsen'

Vertrekkers bij KVC Westerlo. De Kemphanen ronden nog een aantal transfers af, dat maken ...

110
110
De Bilde: "Hij heeft meer talent dan Vazquez"

RSC Anderlecht hoopt Kasper Dolberg terug te kunnen opstellen tegen Royal Antwerp FC. De kans is ...

240
240
Belgische topclub dacht aan Verlinden: "Misschien na OHL?"

OH Leuven haalde stevig uit op de transfermarkt door Thibaud Verlinden weg te halen bij Beerschot. ...

224
224
"Er waren tien aanbiedingen voor Cyriel Dessers"

Cyriel Dessers is bij Rangers FC gebleven. De aanvaller werd gelinkt aan een overgang naar een ...

86
86
Kritiek op Renard: "Heel speciale mercato bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht kenden ze een zeer drukke mercato, zowel bij de eerste ploeg als RSCA Futures. ...

395
395
Fink: "Dat geeft een extra boost in de kleedkamer"

KRC Genk speelt vanavond de terugmatch van de Beker van België. In een uitverkochte Cegeka ...

186
186
Rapport Renard: gaf Anderlecht 'er een lap op'?

Olivier Renard heeft zijn eerste mercato bij RSC Anderlecht achter de rug. Welk oordeel kunnen we ...

309
309
Witsel en Mertens Rode Duivel? Garcia reageert

Het kan soms snel verkeren. Na het WK riepen de media allen in koor dat er verjonging nodig was. ...

397
397
PSV en Ajax halen nog stevig uit op de transfermarkt

In Nederland mochten ze nog een dag langer transfereren. PSV en Ajax hebben zich in de laatste uren ...

51
51
Fink kietelt Club Brugge: "Zo'n speler hebben zij niet"

Woensdagavond wordt het eerste ticket voor de bekerfinale uitgedeeld en dat levert een clash van ...

562
562
Club lacht in vuistje: dubbele optater voor Atalanta

Ook in Italië staat deze week bekervoetbal op het programma. Voor Atalanta BC draaide dat ...

313
313
Vrouw Wesley Sonck zorgt voor ophef bij Gala Gouden Schoen

Het prestigieuze Gala van de Gouden Schoen ging gisteren door in het nagelnieuwe casino van ...

753
753
Anderlecht-fans vol onbegrip na Gouden Schoen: "Pure diefstal"

Hans Vanaken won dinsdagavond zijn derde Gouden Schoen, maar dat zat er al een tijdje aan te komen. ...

806
806
'Totale transferwending Club Brugge: geldbuidel lag klaar'

De winterse transferperiode zit erop, bij landskampioen Club Brugge bleef het opvallend rustig aan ...

710
710

Meer sportnieuws