De Bilde: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

door
De Bilde:

RSC Anderlecht wil in 2025 de goede spelerskern die er nu is verbeteren. Daardoor moet de ballast weg. Eén van de jongens die veel te weinig toonde, is ook volgens Gilles De Bilde te weinig voor de Belgische topclub. Dat verklaarde de voormalige aanvaller in de podcast Radio Radzinski.

Sommige fans en media zijn de afgelopen jaren wel fan geweest van Majeed Ashimeru, maar de speler is al vier jaar in Brussel en het dient gezegd: zijn sportieve meerwaarde was enorm beperkt. Tijd voor een vertrek?

Ashimeru overtuigde niet bij Anderlecht

LEES OOK Wissels bij Duivels: De Bilde noemt vijf nieuwe starters

Anderlecht huurde Ashimeru eerst van RB Salzburg, waar ze wel potentieel zagen maar door twijfels over zijn fysieke paraatheid toch meewerkten aan een overgang. De centrale middenvelder werd nadien gekocht door RSCA, dat in totaal 2,5 miljoen euro betaalde voor Ashimeru. De Ghanese middenvelder kende één goede periode en dat was in het seizoen dat Vincent Kompany aan zijn laatste maanden bezig was bij de Brusselaars. 

Toen speelde hij een aantal weken op een hoog niveau, maar dat bleek een uitzondering te zijn. Blessures zorgden steevast voor een terugslag. Maar ook als Ashimeru speelde, was er vaak dezelfde teneur. Hij is zéér dynamisch en iemand die het spel duidelijk versnelt. Zo is hij sterk in het wegdraaien van een tegenstander en dan op te drijven met bal aan de voet. Maar voor een nummer acht ging het te vaak mis in de laatste fase. Dan verliest Ashimeru te vaak het overzicht. Met 9 goals en 5 assists in 120 duels (5.473 minuten) zijn de cijfers voor een acht bij een topclub simpelweg niet goed genoeg. 

Stilaan einde verhaal bij RSCA?

"Ashimeru heeft een profiel dat Anderlecht nodig heeft, maar het is toch te weinig”, stelt De Bilde terecht vast. In april van 2024 stond Ashimeru wel degelijk op de transferlijst. Maar geen enkele club deed een concrete poging. Jesper Fredberg zocht een dynamische acht, maar kreeg daarvoor geen budget van zijn bestuur. 

LEES OOK De Bilde velt oordeel over keuze voor Hasi

Wat ze daar ook mogen beweren, er moest eerst (stevig) verkocht worden als Fredberg daar een echte topper hadden willen halen. De Deen gokte dan maar op Ashimeru en gaf hem een nieuw contract (met bepaalde prestatiegerichte voorwaarden), maar zoals zo vaak viel de speler wéér geblesseerd uit. Tijd voor een uitleenbeurt in januari?

POLL: Wat moet RSCA doen met Ashimeru?

Meest recent

DIW slaat weer toe: KDB, Lukaku én Courtois afgemaakt

Thibaut Courtois is terug bij de Rode Duivels. De Ideale Wereld maakte al gretig gebruik van zijn ...

6
6
Drama voor Kompany: twee sterkhouders lange tijd out

Bayern München is klaar voor de laatste rechte lijn van het seizoen. Vincent Kompany wil de ...

7
7
Brazilië huilt na Argentinië-vernedering: "Niet nog eens!"

Brazilië is al jaren in verval. De ooit zo fiere nationale ploeg krijgt de trein maar niet op ...

50
50
Recent ontslagen bij Club Brugge, nu aan de bak bij DAC

Bij Club Brugge vonden er het afgelopen jaar ook heel wat wissels plaats in het sportieve ...

36
36
'Standard onderhandelt met JPL-club omtrent transfer'

Standard heeft Dennis Eckert Ayensa definitief overgenomen. De spits komt voor ongeveer ...

101
101
Mignolet waarschuwt Genk: "Lieten we ook al zien"

Het interlandvoetbal ligt achter de rug en alle focus kan naar de Play-Offs. Wie gaat dit jaar de ...

109
109
Anderlecht: vreemde beslissing Renard wekt grote verbazing op

Olivier Renard kreeg al veel lof, al vonden we die voorlopig toch overdreven. Defensief werd RSCA ...

314
314
Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

Club Brugge gaat vanaf komend weekend de strijd met KRC Genk en co aan voor de 20ste landstitel uit ...

122
122
'Genk op recordjacht: transferstrijd Karetsas barst los'

België is sinds vorige week één van zijn grootste talenten definitief kwijt. ...

242
242
'Real vult sterrenensemble aan: dubbelslag in Premier League'

Real Madrid blijft voorlopig op koers om met drie grote prijzen aan de haal te gaan. Desondanks ...

54
54
KRC Genk of Club kampioen? Boeckx fileert titelstrijd

Komend weekend barst de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal los. KRC Genk kan het ...

373
373
'Club Brugge stormt vooruit met De Cuyper-opvolger'

Club Brugge zet sterke stappen in jeugdontwikkeling en talentdetectie, met een focus op Europese ...

284
284
Eerste tweeluik Garcia: twee grote winnaars bij Duivels

Het eerste tweeluik van de Rode Duivels onder het bewind van Rudi Garcia zit erop en dus kunnen de ...

212
212
'City en Bayern clashen voor dé transfer van 2025'

De interland-periode van maart is doorgaans een ideaal moment voor de clubteams om de komende ...

173
173
Club Brugge doet concurrentie duizelen: "Een superjaar"

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van de dubbel titel-beker. Maar ongeacht of de ...

689
689
'Beslissing Vertonghen dwingt Anderlecht tot grove transferactie'

RSC Anderlecht beleeft een woelige aanloop naar de Champions' Play-Offs. Enkele dagen na de ...

405
405
'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

115
115
Wereldkampioen Argentinië mag nu al WK-ticket boeken

In de nacht van dinsdag op woensdag is het uitkijken naar de kraker tussen Argentinië en ...

61
61
Rode Duivels doen goede zaak na dol slot Macedonië-Wales

Terwijl de Rode Duivels al teruggekeerd zijn naar hun clubs, stonden er dinsdagavond wel nog twee ...

409
409
'Club Brugge laat speler midden in play-offs vertrekken'

Voor Club Brugge is de opdracht de komende weken duidelijk. Het wil liefst in de finale tegen ...

1040
1040

Meer sportnieuws