'Anderlecht strikt goudklompje: medische tests ingepland'

door
'Anderlecht strikt goudklompje: medische tests ingepland'

RSC Anderlecht zal het allicht ook donderdag in het bekerduel tegen Antwerp FC zonder defensieve versterking moeten doen. Sportieve baas Olivier Renard werkt nochtans hard aan de komst van nieuwe verdedigers. De eerstvolgende inkomende transfer lijkt echter een toekomstgerichte aanwinst te worden.

Renard moet tijdens zijn eerste transferperiode aan het roer bij Anderlecht meteen vol aan de bak. De huidige selectie heeft dringend nood aan een extra versterking, vooral in de achterhoede. En gezien het drukke programma van de komende weken volgen die aanwinsten liever vandaag dan morgen.

LEES OOK RSCA Futures maken Lommel af, ook Beveren wint ruim

De oud-doelman heeft echter nog een opdracht. Zo zal Renard ook de RSCA Futures van verse krachten moeten voorzien. De beloften van Anderlecht zijn immers bezig aan een tegenvallend seizoen. Ze staan voorlaatste in de Challenger Pro League en moeten dus nog vol aan de bak om het behoud te vrijwaren.

Degradatie vermijden

Degradatie van de beloften uit de profreeksen zou een flinke knauw zijn voor de paars-witte jeugdopleiding. Bovendien kreeg Renard's voorganger Jesper Fredberg regelmatig het verwijt dat hij de Futures te vaak links liet liggen en te weinig van versterking voorzag. Die fout wil de nieuwe sportieve baas niet herhalen.

Met Ibrahim Kanaté lijkt alvast een Malinees toptalent op komst. En inmiddels zou Renard een nieuw akkoord hebben bereikt. Zo eerder bekend dat Anderlecht en Olympique Marseille rond zijn over de komst van de 17-jarige (flank)aanvaller Enzo Sternal. Het gaat om een permanente transfer. L'OM behoudt wel een terugkoopoptie én een aanzienlijk percentage op de transfersom indien hij later toch aan een andere club verkocht wordt.

Medische proeven gepland

LEES OOK Club Brugge maakt Anderlecht jaloers: ‘Ze volgden hem’

De Franse jeugd-international geldt als één van de meest veelbelovende talenten van zijn talent. Maar Sternal is ongeduldig en wil nu al meer kansen bij de grote jongens, terwijl Marseille hem daar nog niet klaar voor acht. Bij de RSCA Futures zou hij echter meteen in een profcompetitie aantreden én zou hij veel sneller de stap naar de eerste ploeg kunnen zetten.

Met dat traject wist Anderlecht hem inmiddels over de streep te trekken. Er ligt naar verluidt een langdurig contract voor Sternal klaar. Volgens Het Laatste Nieuws zal hij woensdag in de voormiddag zijn medische en fysieke proeven afleggen. Indien die geen last-minute problemen aan het licht brengen, kan de deal vervolgens beklonken worden.

POLL: Anderlecht heeft de beste jeugdopleiding van België ...

Meest recent

Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

26
26
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

38
38
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

30
30
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

56
56
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

39
39
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

123
123
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

523
523
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

70
70
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

22
22
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

26
26
KV Mechelen - STVV: Hasi en Mazzu wisselen één keer

KV Mechelen en STVV openen vanavond de 27ste speeldag in de Jupiler Pro League. Dat is voor de twee ...

33
33
Nieuwe eigenaar bij STVV? DMM reageert

STVV staat voor een zeer belangrijk duel tegen KV Mechelen. Ze moeten er vanavond punten rapen en ...

86
86
'Anderlecht wil 'kind van het huis' tot 2030 vastleggen'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal contracten. Olivier Renard merkt wel dat het niet van een ...

291
291
'Mannaert vangt bot: Rode Duivels mislopen toptalent'

Vincent Mannaert is op een missie. De technisch directeur van de voetbalbond hoopt een aantal ...

315
315
'Grootmacht loopt blauwtje: prijskaartje Jashari bekend'

Wie dacht dat Vincent Mannaert zijn vertrek een groot gat zou achterlaten bij Club Brugge komt ...

932
932
AA Gent-fans in rep en roer: "Supporters in de kou"

Binnen de Pro League wordt momenteel volop onderhandeld over een nieuw competitieformat, met als ...

195
195
'Volgende gegadigde meldt zich voor goudhaantje Club Brugge'

De voornaamste bron van inkomsten blijft het uitgekiend transferbeleid, maar ook de eigen jeugd doet ...

429
429
Fink vreest opdoffer: steunpilaar KRC Genk buiten strijd?

Zondag staan er met Club Brugge-Standard en de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union opnieuw ...

385
385
Cercle of AA Gent: dupe CL-loting Club Brugge bekend

De kogel is door de kerk: Club Brugge neemt het in de achtste finales van de Champions League op ...

288
288
'Transfervuurwerk bij Club Brugge: voorwaarden op tafel'

In de volgende ronde van de Champions League hoopt Club Brugge opnieuw te stunten tegen Aston Villa. ...

676
676

Meer sportnieuws