AA Gent met bizarre transferpolitiek: nummer 16 is een feit

door
AA Gent met bizarre transferpolitiek: nummer 16 is een feit

AA Gent stelde met El Hadji Seck een 18-jarige Senegalese flankaanvaller voor die bij Jong AA Gent gaat spelen. De Buffalo’s zijn ondertussen al 3,5 jaar bezig met het in bulk halen van jonge Afrikaanse talenten. Velen verdwijnen al heel snel via de achterdeur en na zeer korte tijd. Een bedenkelijke transferpolitiek.

El Hadji Seck is sinds de zomer van 2021 al het 16de! talent dat via Kameroen, Congo, Ivoorkust of een ander Afrikaans land naar AA Gent wordt gehaald. Tot op de dag van vandaag was er maar één speler die daadwerkelijk minuten maakte bij het eerste elftal. Deze transferpolitiek roept vragen op. Moet de Belgische voetbalbond niet strenger gaan toezien op de steeds grotere instroom van buitenlandse talenten in de ploegen die het cadeau kregen om met hun beloftenploeg in de nationale reeksen te spelen? AA Gent haalde voor Jong AA Gent sinds de zomer van 2021 maar liefst 24! spelers uit het buitenland. Dat roept grote vragen op. 

Overzicht Afrikaanse transfers bij AA Gent:

LEES OOK Opvallend: Club Brugge betaalt het dubbele van Anderlecht

Mengey Turay (Sierra Leone) kwam in de zomer van 2021 via Gambinos Stars naar AA Gent. Hij werd na een half seizoen uitgeleend aan Racing Gent, trok in de zomer van 2023 naar Union SG en is sinds afgelopen zomer een vrije speler. Speelde welgeteld 198 minuten voor Jong AA Gent. John Arthur (Ghana) maakte samen met Turay de overstap van Gambinos Stars. Na twee jaar, en 27 matchen en 10 goals, trok hij gratis naar het Portugese Torreense en speelt vandaag voor Felgueiras in Portugal. Mamadou Bolivar Seck (Senegal) kwam ook van dezelfde club als de twee jonge talenten hierboven. Hij werd na een half jaar ook gestald bij satellietclub Racing Gent en na amper een jaar verdween hij al uit Gent. Heeft geen club. Speelde geen enkele keer voor de Buffalo’s.

Carlos Zogbo (Ivoorkust) kwam via Tenakourou naar AA Gent in 2021. Na twee jaar en 259 minuten voor Jong AA Gent werd hij doorgesluisd naar Canedo FC in alweer Portugal. Speelt daar ondertussen voor Naval. Chukwudi Igbokwe (Nigeria) kwam in 2021 via Right2Win naar AA Gent. Speelde in drie jaar tijd 53 matchen voor Jong AA Gent en scoorde 16 keer. Je kan al drie keer raden naar waar hij verkaste? Naar Portugal, waar hij nu voor Rio Ave speelt.

Fallou Ndiaye (Senegal) kwam via AS Douanes naar België. Na een jaar, en 0 minuten, bij Jong AA Gent verkaste hij naar Arles in Frankrijk. Speelt nu voor SJK Seinäjoki in Finland. Kevin-Prince-Milla (Kameroen en zoon van legende Roger Milla) werd door Jong AA Gent in 2022 gehuurd van Renaissance FC. Speelde 12 duels, maar werd niet aangekocht. Ging naar Grazer AK. Leonard Gweth (Kameroen) kwam die zomer ook naar Gent. Speelde in een jaar tijd geen enkel duel voor de club. Trok na een seizoen naar Neman Grodno in Wit-Rusland.

KRC Gent en Jong AA Gent

LEES OOK Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

Ahmed Abdullahi (Nigeria) is een speler die in 2022 naar Jong AA Gent verkaste en daar indruk maakte met 21 goals in 38 matchen. Kreeg twee invalbeurten bij het eerste elftal, en werd dan voor 1,5 miljoen euro verkocht aan Sunderland. Komt daar niet aan de bak. Déo Bassinga (Congo) kwam in de zomer van 2023 voor 200.000 over van Diables Noirs. Na 633 minuten in 12 duels mocht hij transfervrij naar FC Dila in Georgië verkassen. Ceti Junior Tchibinda (Congo) kwam in het zog van Bassinga ook over van Diables Noirs. Kostte 100.000 euro. Werd meteen uitgeleend aan Racing Gent en trok nadien gratis naar RFS in Letland. Speelde 0 minuten voor Jong AA Gent.

Abdoul Rachid Ayindé (Burkina Faso) kwam anderhalf jaar geleden via Rahimo FC naar AA Gent. Is de eerst speler in deze ondertussen lange lijst die nog voor AA Gent speelt. Hallucinant. Speelde ondertussen al dertig matchen voor de beloftenploeg. Abubakar Abdullahi (Nigeria) kwam in januari 2024 over van Jega United. Met 9 goals in 30 matchen krijgt hij veel minuten.

Umar Abubakar (Nigeria) werd afgelopen zomer voor 400.000 euro weggeplukt bij Footwork FC. Doet het zeer goed bij Jong AA Gent met 7 goals in 16 partijen. Mohammed Soumah (Guinee) kwam afgelopen zomer over van Kaloum. Speelde voorlopig 13 matchen voor Jong AA Gent.

Opvallend. 

POLL: Vreemde transferpolitiek bij AA Gent?

Meest recent

Rits onthult: “Hasi heeft al geroepen bij Anderlecht”

RSC Anderlecht gaat de Champions Play-Offs in met Besnik Hasi. David Hubert werd aan de kant ...

20
20
Wow! Monstersalaris Kompany gelekt: ‘Bestbetaalde coach’

Vincent Kompany werd aan het begin van dit seizoen verrassend aangesteld als hoofdtrainer van Bayern ...

26
26
KRC Genk-goalie Penders droomt groots: “Daar kick ik op!”

KRC Genk gaat als competitieleider de Champions Play-Offs in. De Limburgers steken hun ambities niet ...

19
19
'Antwerp slaat zich nu al voor het hoofd met Ulderink'

Net zoals RSC Anderlecht en Cercle Brugge besloot Royal Antwerp FC hun hoofdtrainer te ontslaan. ...

153
153
‘Bizarre doodsoorzaak Diego Maradona eindelijk onthuld’

Diego Maradona liet vier jaar geleden het leven, maar er is nog steeds een proces bezig in verband ...

48
48
Hasi verklapt zijn strijdplan voor Anderlecht

Besnik Hasi is de vervanger van David Hubert bij RSC Anderlecht. De oefenmeester moet voor een ...

181
181
Hayen waarschuwt PO-concurrenten met erg straffe taal

Club Brugge zorgde vorig seizoen voor een ongelooflijke comeback in de Champions Play-Offs. Ook dit ...

295
295
‘Carlo Ancelotti in vieze papieren: vier jaar gevangenis'

Carlo Ancelotti staat momenteel onder contract bij Real Madrid. De Italiaanse oefenmeester zit ...

66
66
Lavia ferm in opspraak: “Er komen vragen na blessures”

Roméo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten, maar het ...

92
92
Hasi haalt strenge hand bij Anderlecht boven: “Écht nodig!”

Besnik Hasi werd bij RSC Anderlecht aangesteld als de vervanger van David Hubert. Vlak voor de ...

158
158
Frank Boeckx zet Ritchie De Laet stevig voor het blok

Ritchie De Laet stopte vorig seizoen met voetballen. De verdediger beëindigde zijn ...

47
47
Guardiola doet pijnlijke uitspraken over De Bruyne

Kevin De Bruyne is dit seizoen volledig naar de achtergrond verdwenen bij Manchester City. Pep ...

147
147
Recordtransfer voor Antwerp-goalie Senne Lammens?

Senne Lammens werd bij Royal Antwerp FC de opvolger van Jean Butez. De Fransman had de dubbel bij ...

203
203
‘Gigantische wending in verkrachtingszaak Dani Alves’

Daniel Alves werd veroordeeld voor verkrachting en seksueel misbruik. Op 31 december 2022 zou hij ...

95
95
Vertonghen plots out voor Club Brugge, uitsluitsel Dolberg

RSC Anderlecht begint de Champions Play-Offs tegen landskampioen Club Brugge. Paars-Wit heeft met ...

495
495
Vanderbiest oordeelt over Europese kansen KV Mechelen

Terwijl er in de Champions' en Relegation Play-Offs voor de knikkers gespeeld wordt, zal het er de ...

173
173
Ancelotti komt met nieuws over blessure Courtois

De comeback van Thibaut Courtois bij de Rode Duivels werd niet meteen wat hij ervan gedroomd had. ...

32
32
De Coninck: "Daarom heb ik voorbehoud bij titel Genk"

Het is money time in de Jupiler Pro League, met komend weekend de start van de play-offs. Daarmee ...

205
205
'Fikse opsteker Anderlecht: sterkhouder toch nog in actie'

Anderlecht hoopt in de komende weken alsnog de top drie van het klassement binnen te breken en de ...

100
100
Storck gelooft in redding Kortrijk: "We zijn terug"

Komend weekend wordt er ook afgetrapt in de Relegation Play-Off, waarin het voor de vier deelnemers ...

83
83

Meer sportnieuws