Club Brugge bereikt Skov Olsen-akkoord: transfersom gelekt

door
Club Brugge bereikt Skov Olsen-akkoord: transfersom gelekt

Club Brugge zal tijdens de huidige mercato dan toch afscheid nemen van Andreas Skov Olsen. Verschillende bronnen melden namelijk dat donderdag een akkoord werd gevonden met VfL Wolfsburg. Het zou gaan om een transfersom van zo'n 14 miljoen euro, bonussen exclusief.

Club Brugge haalde de Deense international begin 2022 weg bij FC Bologna, waar hij op een zijspoor was beland. De West-Vlamingen betaalden een slordige 6 miljoen euro voor zijn komst. Maar al snel bleek Skov Olsen die investering waard. Zo wist hij uit te groeien tot één van de smaakmakers, die ook nog eens beslissend kan zijn.

Met 49 goals en 30 assists in 124 matchen namens, Blauw-Zwart mogen zijn cijfers gezien worden. Maar Skov Olsen bleek wel een wispelturige speler. Te vaak wist hij zijn onmiskenbare kwaliteiten onvoldoende te benutten, wat leidde tot ware non-matchen. De Bruggelingen stonden dan ook niet weigerachtig tegenover een zomers vertrek aan de juiste prijs.

Overtuigend Wolfsburg

Maar mede door het tegenvallende EK van de Deen, bleef de interesse relatief beperkt. In het absolute slot van de mercato waagde Feyenoord weliswaar nog een concrete poging. Bij gebrek aan tijd om een geschikte vervanger te halen, besloot Club echter om niet mee te werken met de Nederlandse topclub.

Skov Olsen vatte dus ook het huidige seizoen aan bij Club. Maar begin januari werd duidelijk dat daar snel verandering in zou kunnen komen. Wolfsburg meldde zich immers aan het front. En de Duitsers konden de aanvaller al snel overtuigen. Niet onlogisch: Die Wölve hebben momenteel een Deense sportief directeur en er lopen enkele oude bekenden van de speler rond.

Akkoord op clubniveau

Ook Club Brugge overstag doen gaan was een ander paar mouwen. Het eerste bod werd als ruim ontoereikend beschouwd. Maar de voorbije dagen zaten beide clubs opnieuw samen en uiteindelijk is er toch een doorbraak gevonden. Volgens zowel Het Laatste Nieuws als Het Nieuwsblad betaalt Wolfsburg zo'n 14 miljoen euro. Al kan die som nog stijgen mits bonussen en andere variabelen. De verwachting is dat de transfer eerstdaags officieel gecommuniceerd wordt. Skov Olsen heeft zijn laatste match voor Club dus al gespeeld.

POLL: Veertien miljoen (plus bonussen) voor Skov Olsen is ...

Meest recent

'Hasi grijpt in: drastische verandering in basiself Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na een tegenvallende start van de nacompetitie zo snel mogelijk aanknopen met ...

0
0
Ajax verdient evenveel als Anderlecht en Union SG samen

De Europa League gaat zijn laatste rechte lijn in. De Belgische ploegen liggen er al een tijdje uit. ...

40
40
NAC komt met statement over toekomst Hoefkens

Carl Hoefkens kende niet al te gelukkige passages bij Club Brugge en Standard. Sinds dit seizoen is ...

60
60
Klopp naar Real Madrid? Makelaar geeft hét antwoord

Jürgen Klopp staat momenteel onder contract bij RB Leipzig, waar hij een algemene functie heeft ...

44
44
Club Brugge laat twee smaakmakers NXT gratis gaan

Club Brugge heeft twee knopen doorgehakt. De Belgische landskampioen heeft meegedeeld dat twee ...

352
352
Vandenbroeck flikt het: "Ik ben helemaal leeg"

Zulte Waregem speelt volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League. Jelle Vossen besliste de match ...

76
76
Messi spreekt: over Yamal, Guardiola, Barça en het WK

Lionel Messi praat niet vaak, maar als hij het doet dan is het wel uitgebreid. Vanuit Miami sprak de ...

65
65
Zulte Waregem en La Louvière beuken poort naar JPL open

In de Challenger Pro League werd vandaag beslist welke twee ploegen zeker zouden promoveren naar de ...

191
191
Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

194
194
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

105
105
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

321
321
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

121
121
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

161
161
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

273
273
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

199
199
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

328
328
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

91
91
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

330
330
Penders dropt hint over verlengd verblijf bij KRC Genk

KRC Genk moest vorige week lang haar meerdere erkennen in Club Brugge, dat uiteindelijk wel een ...

184
184
Hasi velt verdict over akkefietje Dolberg en Hazard

Tegen de drie titelkandidaten bleek Anderlecht niet opgewassen, maar in eigen huis tegen Antwerp is ...

218
218

Meer sportnieuws