Union stoomt door: Leysen schlemiel én uitblinker bij OHL

door
Union stoomt door: Leysen schlemiel én uitblinker bij OHL

Union SG blijft zijn goede reeks in de Jupiler Pro League doortrekken. De Brusselaars wonnen zondag op eigen veld met 1-0 van OH Leuven na een vroeg penaltydoelpunt van Promise David. Het was Tobe Leysen die de strafschop veroorzaakte, maar de Leuvense doelman voorkwam vooral veel erger voor zijn ploeg.

Door de zege van Anderlecht eerder op de middag, moest Union op eigen veld ook zien te winnen om opnieuw derde te worden. En de partij tegen OHL ging ook uitstekend van start. Fedde Leysen zorgde voor het eerste doelgevaar, zijn broer Tobe pakte echter uit met een goede redding. Niet veel later zou het sluitstuk van de bezoekers echter zwaar in de fout gaan.

Dure penaltyfout

Leysen nam iets te veel tijd om een bal weg te trappen, waardoor David zijn kans zag. En zo trapte het Leuvense sluitstuk zijn tegenstander aan. Een ongelukkige fase, maar wel een beslissende. De bal werd immers op de stip gelegd en de Canadese spits van Union zette de 1-0 op het scorebord.

Vervolgens bleef de match goed op en af gaan. Al kwam Union in het slot van de eerste periode nog het dichtst bij de 0-2. Dit keer was Leysen echter wel op de afspraak met goede reddingen op zowel Ivanovic en Aït El-Hadj. Aan de rust stond het dan ook nog steeds 1-0, al bij al een verdiende tussenstand.

Domme rode kaart

OHL kwam echter beter uit de kleedkamer en probeerde het evenwicht te herstellen, maar in de beslissende zone liep er telkens wel iets fout. Pas in de 70ste minuut stak Union nog eens de neus aan het venster. Opnieuw stond Leysen pal, dit keer na een goede actie van zijn ex-ploegmaat Van de Perre.

Niet veel later konden de boeken helemaal dicht. Kurucay trapte na richting zijn tegenstander en werd zonder pardon van het veld gestuurd. Met een man meer tussen de lijnen kon Union de zege zonder grote problemen over de streep trekken. De Brusselaars springen zo opnieuw naar de derde plek, OHL behoudt slechts twee puntjes voor op de degradatiezone.

POLL: Union gaat nog meedoen voor de titel ...

Meest recent

Vandenbempt snoeihard: “Koers van kreupele paarden”

Speeldag 4 van de Play-Offs zit erop en naar goede gewoonte analyseerde Peter Vandenbempt de ...

79
79
Mpoku trekt stekker uit overname Standard en haalt uit

Standard Luik is achter de schermen bezig met een paleisrevolutie. Na het fiasco met eigenaars 777 ...

67
67
Zware straf Union na Genk? “Ze bedriegen de boel twee keer”

Naar goede gewoonte was het maandagavond tijd voor Extra Time. Filip Joos en de analisten spraken ...

303
303
‘Ajax heeft masterplan met Mokio: jackpot én knaltransfer’

Jorthy Mokio werd de jongste debutant ooit voor KAA Gent, maar de Buffalo’s zagen hun ...

60
60
Ulderink onthult groot probleem Antwerp: “Geen discussie!”

Royal Antwerp FC lijkt maar niet op stoom te geraken onder Andries Ulderink in de Champions ...

54
54
Glipt titel pijnlijk uit handen KRC Genk? “Een enorme klap”

KRC Genk verloor in eigen huis van Union SG. De Limburgers stonden al zeven maanden aan de leiding, ...

149
149
'Club op miljoenenkoers: Engelse driestrijd voor sterkhouder'

Club Brugge zal komende zomer naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders te gelde maken. ...

371
371
Belgische held beslist historische bekerfinale in Nederland

In Nederland stond op paasmaandag de finale van de KNVB Beker op het programma. En het is zowaar Go ...

232
232
KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 ...

239
239
Zorgwekkende reeks Anderlecht: Hasi nog tijdens seizoen weg?

RSC Anderlecht pakte zondag tegen Antwerp FC zijn eerste puntje van de Champions' Play-Offs en ...

414
414
'Nieuwe transfer Saelemaekers: Milan legt minimumprijs vast'

Begin juni trappen de Rode Duivels hun kwalificatiecampagne voor het WK 2026 op gang. Na zijn goede ...

91
91
'Arsenal krijgt vrij spel: zomerse supertransfer nabij'

De zomerse mercato komt met de dag dichter en een pak ploegen zijn nu al druk in de weer met het ...

280
280
‘Club Brugge haalt krachtig uit met JPL-powerhouse’

Club Brugge wil zijn middenveld versterken en heeft zijn oog laten vallen op Abdoulaye Sissako van ...

383
383
'Verhaeghe vloekt: middenvelder verlaat Club Brugge'

Club Brugge trekt alsmaar vaker de kaart van de eigen jeugd, maar uiteraard kan niet iedereen ...

448
448
Vanhaezebrouck ziet voordeel voor KRC Genk in titelrace

Na maanden onafgebroken aan de leiding te hebben gestaan is KRC Genk haar polepositie kwijt. De ...

316
316
Opvallend: 'Union wil shoppen bij titelconcurrent'

De strijd om de titel lijkt na afgelopen weekend meer dan ooit een driekoppige race tussen Club ...

182
182
Club Brugge krijgt goed & slecht nieuws uit ziekenboeg

Dankzij een vlotte 0-5 zege tegen AA Gent nam Club Brugge zondag de koppositie over van KRC Genk. De ...

582
582
Nieuwe beelden Genk-Union: echte ballengooier bekend?

Union wist zondag als eerste ploeg dit seizoen te winnen op het veld van KRC Genk, waar de potjes in ...

1192
1192
'Done deal: Anderlecht heeft tweede zomeraanwinst al beet'

Na het gelijkspel tegen Antwerp is de nul van het bord, maar RSC Anderlecht wacht wel nog steeds op ...

336
336
Kompany zet op speelse wijze journalist op zijn plaats

Bayern München pakt weldra weer de titel in de Bundesliga. Een straffe prestatie en Vincent ...

157
157

Meer sportnieuws