Anderlecht staat perplex: toptransfer crasht compleet

door
Anderlecht staat perplex: toptransfer crasht compleet

Anders Dreyer leek met 54 beslissende acties in 87 wedstrijden een zekerheid bij Anderlecht. Toch stokte zijn ontwikkeling, en een moeizame vormdip leidt tot zijn verrassende vertrek naar San Diego FC voor slechts 5,5 miljoen euro. Een forse tegenvaller voor paars-wit, dat ooit droomde van een transferprijs van 12 miljoen. Dreyer tekende voor 3,5 seizoenen in de MLS, waar de prijssticker stof doet opwaaien.

Waanzinnige stats: 54 keer beslissend in 87 matchen

Anders Dreyer staat bekend als het ‘Duracell-konijn’ van Anderlecht, altijd vol energie en steeds de longen uit zijn lijf lopend, maar soms blijft hij lange tijd onzichtbaar op het veld.

Hij is niet de meest 'sexy' voetballer op de Belgische velden en is met andere woorden geen speler waarvoor het Anderlecht-publiek naar het stadion komt of warm voor loopt.

Anderzijds is Dreyer wel onvoorstelbaar belangrijk geweest bij Anderlecht, door zijn werkethiek en beslissende acties. Hij telt vandaag 31 goals en 23 assists in 87 wedstrijden voor Sporting, waarmee hij bijna om de wedstrijd beslissend is.

Zelfs als hij geen ballen raakt, is hij op elk moment in staat om te scoren, een assist te geven, of het spel te versnellen.

Anderlecht vroeg 10 miljoen, maar droomde van 12

Anders Dreyer was vorig seizoen in bijna elke wedstrijd beslissend voor Anderlecht, met 30 beslissende acties in 38 wedstrijden, en hij legde indrukwekkende statistieken voor.

Hij had zijn meest productieve seizoen ooit achter de rug. “Dreyer zou – na Debast – de tweede grote transfer van Sporting kunnen worden,” waarschuwde Yves Taildeman, journalist bij La Dernière Heure eind vorig seizoen.

“Hij presenteert het ideale profiel voor een grote zomertransfer,” voorspelde L’Avenir. Het Laatste Nieuws benadrukte dat Dreyer onder de tien miljoen euro Neerpede niet zou verlaten. De Franstalige krant wist zelfs dat Anderlecht ervan droomde om hun basisinvestering te verdrievoudigen.

Dreyer streek in de winter van 2023 neer in onze hoofdstad voor 4,2 miljoen euro. Reken uit je winst. Toenmalig CEO Sports Jesper Fredberg wilde Dreyer graag bij Anderlecht houden. “Tenzij er een niet te weigeren bod komt,” zei hij aan De Morgen.

Er zit geen rek meer op Dreyer

Dit seizoen verliep het moeizamer voor Anders Dreyer, die wel nog knappe statistieken behaalde met 15 beslissende acties in 28 wedstrijden. “Het blijft een goeie speler, maar het wordt gewoon moeilijk om dezelfde cijfers te halen”, zei Hein Vanhaezebrouck in Het Nieuwsblad.

Dreyer dribbelt vooral zichzelf en zijn vormpeil staat in het rood dit seizoen. De Morgen ging door de data en stelde vast dat Dreyer dit seizoen zelfs de grootste tegenvaller is bij paars-wit.

Het ziet er niet naar uit dat de Deense aanvaller nog zou verbeteren bij Anderlecht en op 26-jarige leeftijd zit er ook niet veel progressiemarge meer op Dreyer.

Volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com heeft hij nog steeds een marktwaarde van 10 miljoen euro, maar zo’n bedrag eisen van geïnteresseerde clubs is uiteraard wishful thinking van Anderlecht.

Dreyer wekt verbazing: weg voor ‘maar’ 5,5 miljoen

Vorige week meldde San Diego FC, de nieuwe franchise van de Major League Soccer, zich bij Anderlecht voor Anders Dreyer. Paars-wit vangt 5,5 miljoen euro, plus een half miljoen aan bonussen, wat een serieuze daling is van de oorspronkelijke vraagprijs van 10 miljoen, of de droomprijs van 12 miljoen.

Dreyer legde al zijn medische testen af in Amerika, waar hij onder meer Hirving Lozano (ex-PSV) en Marcus Ingvartsen (ex-Genk) terugvindt, en tekende een contract voor 3,5 seizoenen.

MLS-specialist Tom Bogert sprak met het Deense Aftonbladet over de transfer van Dreyer. Hij geeft aan dat San Diego mogelijk een koopje heeft gedaan en hij was erg verrast omtrent de transferprijs.

“Ik wist dat San Diego FC op zoek was naar spelers in de prijsklasse van vijf miljoen dollar. Dreyer zit in zijn beste jaren en deed het goed in Europa”, zei Bogert.

“Eigenlijk had ik verwacht dat de prijs van Anders Dreyer hoger zou zijn, dus het verbaast me wel", verklaarde hij. Anderlecht pakt wel nog een kleine winst op Dreyer, die in de winter van 2023 voor 4,2 miljoen euro werd aangekocht.

POLL: Dreyer is meer waard dan 5,5 miljoen

Meest recent

Vertonghen komt met straffe info over coach Kompany

Vincent Kompany is een steengoede coach en bij RSC Anderlecht, Burnley en nu ook Bayern München ...

31
31
Zulte Waregem slaat toe met eerste toptransfer

Zulte Waregem speelt vanavond voor promotie naar de Jupiler Pro League. Eén speler hebben ze ...

26
26
Opvolger Vertonghen: "Er is contact met Anderlecht"

RSC Anderlecht moet in de zomer twee verdedigers halen. Jan Vertonghen stopt, Adryelson (die te ...

141
141
Leko: "Hij zal Standard niet voor een appel en ei verlaten"

Bij Standard gaat er nog het een en ander gebeuren op de transfermarkt de komende maanden. Er zullen ...

49
49
Snel resultaat bij Anderlecht: of het kot staat in brand

Besnik Hasi is terug als coach van Anderlecht en dat zorgt voor heel wat beroering. Ondanks zijn ...

106
106
"Ik sprak in 2024 enkel met Club Brugge voor een job"

Francky Dury is al een tijdje uit beeld nadat hij Zulte Waregem verliet. Ondertussen is het ...

154
154
KRC Genk haalt slag thuis: contract tot 2027

KRC Genk verloor de afgelopen weken talenten aan RSC Anderlecht en ook Club Brugge lijkt met een aan ...

103
103
Drama duurt voort bij Anderlecht: einde seizoen aanvaller

De blessurelast bij RSC Anderlecht is ongezien hoog en het wordt er niet beter op. Besnik Hasi heeft ...

226
226
Fink onthult plan versus Union: Karetsas weer op de bank?

Na de nederlaag tegen Club Brugge hoopt KRC Genk tegen Union de rug te rechten. Thorsten Fink kreeg ...

52
52
'Club Brugge slaat slag in Genk maar vangt bot in Gent'

Club Brugge heeft haar zinnen op de dubbel gezet, maar achter de schermen maakt men in Westkapelle ...

235
235
Penders dropt hint over verlengd verblijf bij KRC Genk

KRC Genk moest vorige week lang haar meerdere erkennen in Club Brugge, dat uiteindelijk wel een ...

136
136
Hasi velt verdict over akkefietje Dolberg en Hazard

Tegen de drie titelkandidaten bleek Anderlecht niet opgewassen, maar in eigen huis tegen Antwerp is ...

148
148
Antwerp & AA Gent verschaffen update uit ziekenboeg

AA Gent boekte vorige week een eerste zege op het veld van Antwerp, dat zelf nog steeds met lege ...

116
116
KRC Genk recupereert Steuckers, Fink reageert op critici

Na de opdoffer tegen Club Brugge krijgt KRC Genk zondag met Union die andere achtervolger op bezoek. ...

123
123
'Renard houdt woord: Anderlecht legt goudhaantje vast'

Anderlecht vertolkt in de Champions' Play-Offs voorlopig slechts een bijrol, en dus is het zoeken ...

251
251
Hayen speelt open kaart over 'mokerslag' Club Brugge

Club Brugge deed afgelopen zondag een gouden zaak in de titelstrijd door in eigen huis te winnen van ...

301
301
Blessuregolf in Anderlecht: Hasi deelt goed en slecht nieuws

Na drie nederlagen tegen de voornaamste titelkandidaten hoopt Anderlecht zondag in eigen huis tegen ...

147
147
‘Kevin De Bruyne aangeboden bij Engelse topclub’

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne. Verschillende opties werden al op tafel gegooid. Van ...

188
188
Hasi bijt door het stof bij Anderlecht: “Mijn gedrag…”

Besnik Hasi heeft nog niet voor een positief effect kunnen zorgen bij RSC Anderlecht na het ontslag ...

308
308
Hayen gooit olie op het vuur en steekt naar KAA Gent

Komende speeldag staat in de Champions Play-Offs de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club ...

562
562

Meer sportnieuws