TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe trainer, Jutgla verlaat Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe trainer, Jutgla verlaat Club'

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland zijn volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. En ondertussen wordt ook weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

Jupiler Pro League

AA Gent nam dinsdag afscheid van Wouter Vrancken en moet daardoor op zoek naar een nieuwe trainer. Een eerste naam die al valt als mogelijk opvolger is die van Karel Geraerts, al worden er wel vragen gesteld bij diens haalbaarheid. Het lijkt ook niet uitgesloten dat interimaris Danijel Milicevic zal aanblijven.

LEES OOK Club beleeft dramatische avond: fans zien 2 zondebokken

Daarnaast blijven de Buffalo's ook op zoek naar een spits. Rwan Cruz zou de prioriteit blijven, maar Ludogorets vraagt nog steeds te veel en wees ook een tweede Gentse bod af. Als alternatief houdt Gent nog steeds Dante Vanzeir warm. Die zou slechts 2 à 3 miljoen euro moeten kosten, maar is ook gegeerd door andere teams.

Bij Club Brugge moeten ze deze winter mogelijk nog afscheid nemen van Ferran Jutgla. De Spaanse spits was in de laatste matchen opnieuw titularis, maar in zijn thuisland blijft Sevilla aan zijn mouw trekken. In de laatste dagen van de mercato zouden ze in actie kunnen schieten.

LEES OOK Vanzeir heeft bij AA Gent nog rekening te vereffenen

Blauw-Zwart lijkt met Vince Osuji wel nog een talentvolle verdediger binnen te kunnen halen. Zijn komst leidt mogelijk een andere vertrekker in. Zo worden er daardoor opnieuw vraagtekens geplaatst achter de toekomst van Jorne Spileers, die dit seizoen maar weinig speelt. Al zou het ook kunnen dat ze bij Club met Osuji anticiperen op een vertrek van de gegeerde Joel Ordoñez of van Zaid Romero, die zich ook nog niet kon manifesteren.

Ondertussen zoekt Club ook nog naar een flankaanvaller om het vertrek van Andreas Skov Olsen op te vangen. Daarvoor zouden op Jan Breydel nu denken aan Ibrahim Adel, een 23-jarige international van Pyramids FC. Die leek de voorbije dagen dicht bij een overgang naar Getafe te staan, maar Club zou die transfer nog willen kapen.

Anderlecht wist dinsdagavond zijn derde aanwinst van de winter te strikken, want de jonge Deense verdediger Lucas Hey zette zijn handtekening tot 2029. Daarmee lijkt de defensie stevig versterkt en dat heeft ook gevolgen voor een aantal jongens. Voor Amando Lapage en Nunzio Engwanda lijken er weinig speelkansen in het verschiet te liggen en daardoor zou een al dan niet tijdelijk vertrek weleens in de maak kunnen zijn.

Bij Antwerp nemen ze nog eens afscheid van een smaakmaker. Ook Jacob Ondrejka verlaat nu de Bosuil, want de Zweedse flankaanvaller staat op het punt om zijn transfer naar Parma af te ronden. De Great Old zou 6,5 miljoen euro vangen en met bonussen zou die som nog kunnen oplopen tot 8 miljoen.

Buitenland

Met Hannes Delcroix staat een vergeten Belg op het punt om nog een verrassende transfer te maken. De verdediger zit op een zijspoor bij Burnley en werd nog even genoemd bij Standard, maar zou zijn carrière nu verder kunnen zetten in Frankrijk. FC Metz, dat deze winter ook al Arnaud Bodart haalde, zou hem willen huren met aankoopoptie.

POLL: Zal AA Gent snel een nieuwe trainer vinden?

Meest recent

Flames-bondscoach Gunnarsdottir: "Ik kan wel huilen"

De Red Flames stonden op het punt om een geweldige stunt te realiseren. Ze gingen minuut 90 in met ...

3
3
Nieuwe mokerslag KVM: "Als ik daar veel over zeg, komt het niet goed"

KV Mechelen heeft vrijdagavond wederom een zware tik gekregen. De Mechelaars gaven op eigen veld ...

6
6
Chery scherprechter in titelduel: "Hij is de beste bij Club"

Behoudens een onwaarschijnlijke ommekeer, zal Antwerp FC ook dit seizoen weer deelnemen aan Play-Off ...

79
79
Ongezien! Stoppen slaan door bij Hasi, spelers moeten ingrijpen

Nog geen week na de cruciale overwinning op het veld van Union SG, heeft KV Mechelen opnieuw steken ...

244
244
'Club-fiasco niet zonder gevolgen: sterspeler weg bij Atalanta'

Atalanta BC incasseerde afgelopen dinsdag een mokerslag door uit de Champions League gewipt te ...

103
103
'Knaltransfer Club in stroomversnelling: Juve opent gesprekken'

Club Brugge is bezig aan een uitstekende campagne in de Champions League. Logischerwijs hebben ...

334
334
'Harde keuzes Hubert: revelatie in problemen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht sneuvelde donderdagavond tegen Fenerbahçe in de Europa League. Een ...

269
269
Storck verrast bij KV Kortrijk: "Beter dan toen"

KV Kortrijk stelde Bernd Storck voor als de nieuwe trainer. De coach moet de Kerels in de Jupiler ...

77
77
Ophef na KV Mechelen - STVV: Hasi woedend op supporter

Een bijzonder pover KV Mechelen speelde 1-1 tegen STVV. De Maneblussers speelden amper iets klaar en ...

380
380
Anderlecht baalt: twee Genk-parels glipten door de handen

KRC Genk is al vele jaren een van de voorbeeldclubs in België inzake jeugdopleiding. De ...

355
355
STVV zadelt KV Mechelen alsnog met kater op

Om 20u45 stond er onderaan het klassement een bijzonder belangrijk duel op het programma: KV ...

126
126
Fink waarschuwt: "Moeilijk om hen te verslaan"

KRC Genk is aan een zeer goed seizoen bezig in de Jupiler Pro League. Ze staan acht punten voor op ...

151
151
RSCA-revelatie: "Voel me meer op mijn gemak op die positie"

Bij RSC Anderlecht heeft Thomas Foket een probleem. Hij is de nummer drie op de rechtsachterpositie. ...

211
211
Zulte Waregem deelt Jong Genk ferme tik uit

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. RWDM ontving Francs ...

113
113
Einde verhaal na straf avontuur voor Mertens en Vertonghen?

Jan Vertonghen en Dries Mertens liggen met RSC Anderlecht en Galatasaray uit de Europa League. ...

326
326
Anderlecht is het beu en straft 'fans' tegen Union SG

RSC Anderlecht kende een degelijke Europese campagne, maar een deel van de fans hebben zich dit ...

895
895
Red Flames van hemel naar de hel in extra tijd

De Red Flames begonnen vanavond aan hun nieuw tijdperk. Elisabet Gunnarsdottir werkte haar eerste ...

102
102
Hasi looft pion: "Zo iemand hadden we vorig jaar niet"

Het is duidelijk: Besnik Hasi heeft van hogerhand toch wel een veeg uit de pan gekregen omwille van ...

50
50
Roofe (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Kennen jullie Kemar Roofe nog? De Britse aanvaller speelde jaren geleden voor RSC Anderlecht. Hij ...

42
42
KV Mechelen - STVV: Hasi en Mazzu wisselen één keer

KV Mechelen en STVV openen vanavond de 27ste speeldag in de Jupiler Pro League. Dat is voor de twee ...

36
36

Meer sportnieuws