Hommeles bij AA Gent: "Te gek voor woorden"

door
Hommeles bij AA Gent:

Het rommelt momenteel bij AA Gent. De resultaten van de laatste weken vallen behoorlijk tegen en dat zorgt voor de nodige strubbelingen. Zo besloten de Buffalo's deze week om na nog geen half jaar al afscheid te nemen van hoofdcoach Wouter Vrancken.

Afgelopen zomer werd in de Planet Group Arena een ware revolutie doorgevoerd. Zo werd afscheid genomen van Ivan De Witte, Michel Louwagie en Hein Vanhaezebrouck, de drietand die de club jarenlang in goede banen had geleid. Om hen te vervangen nam eigenaar Sam Baro de dagelijkse leiding over, terwijl Arnar Vidarsson werd gepromoveerd tot sportief directeur.

LEES OOK Gent kondigt 'nieuwe' hoofdcoach aan: contract tot 2028

Als nieuwe trainer werd Vrancken dan weer in huis gehaald. Die had in het recente verleden goed werk geleverd bij KV Mechelen en KRC Genk. Maar bij die laatste club was zijn relatie met het bestuur wat verzuurd geraakt na een minder seizoen. Toen zijn flirt met Gent ook nog eens bekend raakte, werd hij per direct ontslagen. Enkele weken later tekende hij in Oost-Vlaanderen.

Wisselvallige resultaten

Maar zijn aanstelling leverde niet het gewenste succes op. In de beker sneuvelden de Buffalo's op pijnlijke wijze tegen Union SG. De campagne in de Conference League was wisselvallig, met de uitschuiver in Larne als triest dieptepunt. En in de competitie dreigt Gent na een reeks van tegenvallende resultaten opnieuw naast Play-Off I te grijpen.

Die teleurstellende resultaten zorgden er uiteindelijk voor dat zowel Vrancken als de clubleiding het beter vonden om de samenwerking na nog geen jaar al stop te zetten. "Te gek voor woorden. Op sportief vlak toch. Hij stond zesde met een ploeg die grotendeels is samengesteld door Hein", reageert analist Jan Boskamp nu bij Het Belang van Limburg.

Oud trucje

LEES OOK KAA Gent onthult verrassende transferplannen

Inmiddels raakte echter bekend dat er meer speelde dan enkel de sportieve prestaties. Zo bleek dat de interne werking toch niet naar behoren rendeerde. "Op transfervlak had Vrancken nauwelijks inspraak. Dan weet je dat er stront aan de knikker is. Als je inkomende transfers niet renderen, dan is het voor een voorzitter of technisch directeur altijd makkelijk om de schuld af te schuiven op je trainer. Dat trucje is zo oud als de straat", aldus Boskamp.

POLL: Gent heeft Vrancken te snel laten vallen ...

Meest recent

Het is zover: ‘Kevin De Bruyne praat met nieuwe club’

Kevin De Bruyne liet bij de Rode Duivels alwéér zijn klasse zien, maar bij Manchester ...

16
16
Lardot trekt pijnlijke conclusie over Belgische refs

De Belgische refs liggen dit seizoen weer flink onder vuur. Zowel de VAR als de arbiters krijgen ...

9
9
Frank Raes duidt bekerwinnaar aan: “Hij mag winnen!”

RSC Anderlecht nam afscheid van David Hubert en stelde Besnik Hasi aan als nieuwe hoofdtrainer. ...

132
132
DIW slaat weer toe: KDB, Lukaku én Courtois afgemaakt

Thibaut Courtois is terug bij de Rode Duivels. De Ideale Wereld maakte al gretig gebruik van zijn ...

40
40
Drama voor Kompany: twee sterkhouders lange tijd out

Bayern München is klaar voor de laatste rechte lijn van het seizoen. Vincent Kompany wil de ...

44
44
Brazilië huilt na Argentinië-vernedering: "Niet nog eens!"

Brazilië is al jaren in verval. De ooit zo fiere nationale ploeg krijgt de trein maar niet op ...

83
83
Recent ontslagen bij Club Brugge, nu aan de bak bij DAC

Bij Club Brugge vonden er het afgelopen jaar ook heel wat wissels plaats in het sportieve ...

47
47
'Standard onderhandelt met JPL-club omtrent transfer'

Standard heeft Dennis Eckert Ayensa definitief overgenomen. De spits komt voor ongeveer ...

140
140
Mignolet waarschuwt Genk: "Lieten we ook al zien"

Het interlandvoetbal ligt achter de rug en alle focus kan naar de Play-Offs. Wie gaat dit jaar de ...

133
133
Anderlecht: vreemde beslissing Renard wekt grote verbazing op

Olivier Renard kreeg al veel lof, al vonden we die voorlopig toch overdreven. Defensief werd RSCA ...

384
384
Club maakt interland-balans op: één groot vraagteken voor PO's

Club Brugge gaat vanaf komend weekend de strijd met KRC Genk en co aan voor de 20ste landstitel uit ...

138
138
'Genk op recordjacht: transferstrijd Karetsas barst los'

België is sinds vorige week één van zijn grootste talenten definitief kwijt. ...

274
274
'Real vult sterrenensemble aan: dubbelslag in Premier League'

Real Madrid blijft voorlopig op koers om met drie grote prijzen aan de haal te gaan. Desondanks ...

62
62
KRC Genk of Club kampioen? Boeckx fileert titelstrijd

Komend weekend barst de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal los. KRC Genk kan het ...

418
418
'Club Brugge stormt vooruit met De Cuyper-opvolger'

Club Brugge zet sterke stappen in jeugdontwikkeling en talentdetectie, met een focus op Europese ...

307
307
Eerste tweeluik Garcia: twee grote winnaars bij Duivels

Het eerste tweeluik van de Rode Duivels onder het bewind van Rudi Garcia zit erop en dus kunnen de ...

230
230
'City en Bayern clashen voor dé transfer van 2025'

De interland-periode van maart is doorgaans een ideaal moment voor de clubteams om de komende ...

176
176
Club Brugge doet concurrentie duizelen: "Een superjaar"

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van de dubbel titel-beker. Maar ongeacht of de ...

739
739
'Beslissing Vertonghen dwingt Anderlecht tot grove transferactie'

RSC Anderlecht beleeft een woelige aanloop naar de Champions' Play-Offs. Enkele dagen na de ...

426
426
'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

121
121

Meer sportnieuws