Woensdagavond werd het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor gingen KRC Genk en Club Brugge met mekaar de strijd aan. En in de eerste helft zorgden de twee topploegen voor een vermakelijke wedstrijd.
De heenmatch tussen de nummers één en twee uit het Jupiler Pro League-klassement, was er al eentje van een hoog niveau. Toen trok Club Brugge voor eigen volk aan het langste einde: 2-1. En dus lag de druk voor de return vooral bij de Limburgers. Genk ging echter ook voortvarend van start.
Aangename cupmatch
De ploeg van coach Fink trok meteen ten aanval en creëerde enkele goede kansen. Na amper een kwartier volgde ook al de 1-0. Goudhaantje Karetsas schilderde de bal eerste nog op de dwarsligger, El Ouahdi trapte de rebound keihard tegen de touwen. Een verdiende voorsprong, maar Club liet zich niet zomaar kisten.
Na enkele tegenprikken klom Blauw-Zwart immers weer langszij. Ordoñez stond op de juiste plaats om een verlengde hoekschop tegen de touwen te werken. Vervolgens hielden beide ploegen mekaar goed in evenwicht met de nodige doelkansen aan de twee zijden van het veld. Een aangenaam bekerduel dus.
Kritiek op Laforge
Op het sociale medium 'X' verscheen er desondanks toch de nodige kritiek vanuit het blauw-zwarte kamp. Meer bepaald aan het adres van scheidsrechter Nicolas Laforge. Zo vonden ze dat de ref wel heel veel door de vingers zag van de thuisploeg, terwijl Club in hun ogen wel erg streng beoordeeld wordt. Van grote dwalingen was nochtans geen sprake.
Laforge being laforge . #GNKCLU
— Dimi VC (@DimiVC) February 5, 2025
Die vorte Waal staat er weer op te kijken hoe ze Tzolis de grond in trekken. #GNKCLU
— Bjorn (@Ph4zr) February 5, 2025
Laforge heeft het toch meer voor Genk. Lichte foutjes in hun voordeel. Zwaardere van Genk laten doorgaan #gnkclu
— Christophe (@Sietoebie) February 5, 2025
't Is weer de moeite de ganse tijd met Laforge.
— gdleuven (@gdleuven) February 5, 2025
Wat een onvoorstelbare kl**tzak is dat toch#GNKCLU
Zeg @ClubBrugge, hoe lang blijven jullie de sabotage van die gast eigenlijk nog pikken?
Laforge fluit elk contact af als het club betreft, omgekeerd mag elke duw en worstelgreep. #gnkclu
— Pitupo3000 (@Pitupo3000) February 5, 2025
De ref moet bij de optieker #GNKCLU
— Dries D (@Bran_Ruz) February 5, 2025
2de keer dat Laforge een zuivere fout niet fluit voor Club. Je kan eens verkeerd zijn maar deze 2 waren toch duidelijk? #GNKCLU
— JERRY (@jverhaegen) February 5, 2025
Alweer een loepzuivere fout niet gefloten voor Club. Maar ja, we zijn weer bevoordeeld zeker?#GNKCLU
— Anfiro1 (@Anfiro_1) February 5, 2025
Laforge zo matig, echt een thuisfluiter onder druk. #gnkclu
— Pitupo3000 (@Pitupo3000) February 5, 2025
Zuiver handspel in de 16 niet gefloten.
— Tjolder.base (@Crypto_Pol) February 5, 2025
En duidelijke rode kaart niet gegeven aan Genk.
Wat doen we eigenlijk nog? #GNKCLU