KRC Genk greep donderdagavond naast een ticket voor de bekerfinale en kan zich dus volop toeleggen op de titelstrijd. Daarvoor zal coach Thorsten Fink wel geen beroep meer kunnen doen op één van zijn ervaren krachten. Zo trekt Carlos Cuesta de deur van de Cegeka Arena achter zich dicht.
De leider in de Jupiler Pro League vatte de voorbije wintermercato aan met twee grote doelen. Allereerst wou men een nieuwe linksback aantrekken. Die werd al snel gevonden in de vorm van de beloftevolle Colombiaan Yaimar Medina. Daarnaast wou Racing er alles aan doen om de huidige selectie zo goed mogelijk intact te houden.
Tijdens de voorbije jaren had Genk immers al verschillende sterkhouders zien vertrekken in januari, wat nefast was voor sportieve doelstellingen. Maar dit keer werd zo'n scenario voorkomen. Hoewel er ongetwijfeld gesnuffeld werd aan bepaalde spelers, hield de herfstkampioen zijn spelersgroep bijeen.
Cuesta naar Istanbul
Voor één man was de clubleiding wel bereid een uitzondering te maken. Zo waren bepaalde afspraken gemaakt met Carlos Cuesta. De Colombiaan heeft inmiddels ruim 180 wedstrijden namens Racing op de teller staan. Maar mede door de komst van Matte Smets was hij zijn vaste basisplaats verloren.
Bij een goed bod zou Genk dan ook niet weigerachtig staan tegenover een winters vertrek van de verdediger. Aanvankelijk kwam zo'n bod echter niet op tafel. Tot in de voorbije dagen plots Galatasaray zich aan het front meldde. In Turkije is de mercato dan ook langer geopend. En daar maakten beide clubs gebruik van om tot een akkoord te komen.
Deal van 8 miljoen
Zo werd de transfer donderdagavond officieel aangekondigd. "Carlos voelde zich klaar voor een nieuwe uitdaging. Gezien zijn statuut als invaller, heeft de club beslist zijn vraag in te willigen", laat Genk weten op de clubwebstek. Galatasaray maakte overigens de financiële details bekend. Genk verdient zo'n 8 miljoen euro, al wordt dat bedrag overgemaakt in drie termijnen. Cuesta tekende zelf voor 3.5 seizoenen bij de Turkse kampioen. Zijn salaris zal doorheen de loopduur van dat contract exponentieel stijgen tot 1.65 miljoen euro/jaar in zijn laatste seizoen.
An agreement has been reached with the club K. Racing Club Genk 322 VZW regarding the transfer of professional football player Carlos Eccehomo Cuesta Figueroa.
— Galatasaray EN (@Galatasaray) February 6, 2025
Within this scope, a total net transfer fee of 8.000.000 EUR will be paid to the player's former club in installments… pic.twitter.com/hzP3pkC4nU