Zorgt rode kaart Odoi voor herspelen Antwerp-Anderlecht?

door
Zorgt rode kaart Odoi voor herspelen Antwerp-Anderlecht?

Na Club Brugge wist donderdagavond ook Anderlecht zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Na de 1-0-zege uit de heenmatch wisten ze op de Bosuil tegen Antwerp na een bewogen avond een 2-2 uit de brand te slepen.

Er viel echter heel veel te zeggen over de manier waarop dat gelijkspel tot stand kwam. Dat leidde bij Antwerp tot grote frustratie, waarbij vooral de arbitrage kop van Jut was. De refs werden bij het verlaten van het veld zelfs bekogeld door de supporters.

De Roeck zag hands bij 1-1 van Verschaeren

Ook Jonas De Roeck had na de wedstrijd meerdere grieven. De trainer vond dat Anderlecht twee keer cruciaal wegkwam met handspel dat altijd gefloten had moeten worden. Bij de 1-1 van Yari Verschaeren leek de doelpuntenmaker bij zijn aanname de bal met de arm te beroeren.

"Kijk, in het begin van het seizoen hebben wij altijd een gesprek met de scheidsrechters. Toen werd gezegd dat het altijd hands is wanneer de aanvaller de bal met de hand raakt. Dat was hier duidelijk", was het oordeel van De Roeck bij Sporza over de fase duidelijk.

Geen penalty na hands van Augustinsson

Daarnaast vond hij dat zijn ploeg ook een strafschop had moeten krijgen toen Augustinsson in de zestien de bal duidelijk met de arm raakte. "En bij Augustinsson waren zijn armen niet naast het lichaam. (zucht) Er waren veel bizarre beslissingen vandaag. Ik ben heel fier op het niveau dat mijn ploeg haalde. Jammer genoeg was dat bij anderen niet het geval", klonk het met een duidelijke sneer.

Maar dé fase die weleens grote gevolgen zou kunnen hebben, is de rode kaart van Denis Odoi. De ervaren verdediger pakte zijn tweede geel omdat hij een bal gooide naar Leoni, die een snelle inworp verhinderd had door een tweede bal op het veld te gooien.

Match herspeeld na onreglementaire VAR-ingreep?

Daar vermoedde De Roeck een interventie van de VAR. "Denis moest natuurlijk niet zo reageren. Maar ik had de indruk dat de ref eerst géén tweede gele kaart wilde geven. Na wat druk van de tegenstander - wat ik begrijp - veranderde hij misschien zijn beslissing. Dat vond ik bizar. Het leek alsof de VAR iets zei in z’n oortje. Als dat ook effectief het geval was, dan zijn de regels duidelijk."

Bij een gele kaart mag de VAR immers niet ingrijpen. Antwerp overweegt om de communicatie tussen de VAR en ref Boterberg op te vragen. Als daaruit zou blijken dat de VAR inderdaad aangestuurd heeft op een tweede geel en Antwerp dient klacht in, zou dat zelfs kunnen leiden tot het herspelen van de wedstrijd. Is er een nieuwe soap in de maak?

POLL: Vind je dat Antwerp klacht moet indienen?

Meest recent

Arteta dolgelukkig: "Eén van de beste avonden ooit"

Arsenal maakte indruk door over twee matchen oververdiend Real Madrid uit te schakelen. De ...

14
14
Hazard geeft hét probleem van Anderlecht prijs

Thorgan Hazard kreeg al flink wat kritiek de afgelopen maanden. Hij kent voorlopig matige Play-Offs, ...

134
134
'Club Brugge baalt: 'dure tegenvaller' werkt niet mee'

Bij Club Brugge gaat er komende zomer het een en ander gebeuren op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal ...

186
186
Vanzeir geeft hét verschil tussen de JPL en MLS

Bij AA Gent haalden ze in januari Dante Vanzeir terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische ...

81
81
‘Toptransfer Club: om duimen en vingers bij af te likken’

Club Brugge is dicht bij een toptransfer die veelbelovend lijkt: de Nederlandse winger Million ...

297
297
Kompany aan zet: "Volgend jaar mag je meer verwachten"

Bayern München ligt na twee zeer leuke matchen tegen Inter uit de Champions League. De Duitse ...

97
97
Fink zet deur open: “Daar aan de slag? Waarom niet?”

Thorsten Fink is de beste buitenlandse trainer die de afgelopen jaren in België is ...

137
137
Thorgan Hazard: "Of ik dan stop bij Anderlecht?"

Bij RSC Anderlecht gaan er in de zomer veel spelers vertrekken. Thorgan Hazard hoort daar niet bij. ...

184
184
Courtois ziet hét Real-probleem, Kompany recht de rug

Real Madrid en Bayern München werden uitgeschakeld in de Champions League. Dat was dus stevig ...

95
95
Vrancken 'weigerde' andere clubs: "Met de fiets naar STVV"

STVV heeft namiddag Wouter Vrancken officieel voorgesteld aan de pers. De coach moet de Kanaries in ...

181
181
Titelkoorts Club Brugge stijgt: Hayen maakt belofte

Na de cruciale zege tegen KRC Genk lijkt Club Brugge het momentum mee te hebben in de titelstrijd. ...

528
528
Hasi onder druk: Anderlecht-sterkhouder naast de ploeg?

RSC Anderlecht wil zo snel mogelijk zijn eerste punten in de Champions' Play-Offs veroveren. Liefst ...

210
210
Newcastle plots op derde plek na afstraffing Crystal Palace

Liverpool FC telt rustig af naar de Engelse landstitel, maar de strijdt om de Champions ...

52
52
Real druipt af in Champions League, geen droomfinale Kompany

De halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Real Madrid slaagde er woensdagavond immers ...

171
171
'Club Brugge polst voor JPL-revelatie: zware concurrentie'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Mede door de goede prestaties in de ...

528
528
Kijkers Real-Arsenal vervloeken VAR: "Maakt voetbal kapot"

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de halve finales van de Champions League uitgedeeld. ...

120
120
'Genk zet zich schrap: eerste topbod Karetsas onderweg'

Na een sterk seizoen kunnen verschillende smaakmakers van KRC Genk rekenen op buitenlandse ...

325
325
San Tibu! Courtois voorkomt horror-scenario Real Madrid

In de kwartfinales van de Champions League ging Real Madrid woensdag op zoek naar een gigantische ...

98
98
'Arsenal ruikt zijn kans: Bayern-topper voor 35 miljoen'

Woensdagavond is het zover, dan staat in de Champions League de clash tussen Internazionale en ...

98
98
'Vuurwerk Anderlecht: Renard plant groots transferoffensief'

Met onder meer de bekerfinale in het vooruitzicht, kan er in de komende weken nog heel wat gebeuren. ...

538
538

Meer sportnieuws