In de loop van dinsdag ontspon zich plots een heuse soap rond de wedstrijd tussen Union en Ajax van donderdagavond. Die wordt normaal gezien afgewerkt in het Koning Boudewijnstadion, maar daar kwam plots een groot vraagteken achter te staan.
De al niet bepaald optimale grasmat van de Heizel werd immers geteisterd door regen en sneeuw en dat zette de UEFA ertoe aan om het veld af te keuren. Union kreeg te horen dat het een andere locatie moet zoeken om de match af te werken.
Beslissing over Union-Ajax uitgesteld
Dat wordt twee dagen voor de match uiteraard een helse karwei en dus probeerden de Brusselaars de voorbije uren om de UEFA alsnog op andere gedachten te brengen. Dat lijkt ook deels gelukt te zijn. Het Laatste Nieuws weet dat de beslissing uiteindelijk uitgesteld werd tot woensdag.
Union hoopt dat de grasmat in het Koning Boudewijnstadion er dan beter bij zal liggen, maar intussen kan het wel maar beter een plan-B vinden. De zoektocht verloopt echter moeizaam. Het zou al gepolst hebben bij enkele alternatieve locaties, maar ving telkens bot.
UEFA kan buitenlandse locatie kiezen
Als Union zelf geen ander onderkomen vindt, dan zal de UEFA dat mogelijk doen. Volgens de reglementen mag de Europese bond in dat geval immers een neutrale locatie kiezen, wellicht in het buitenland.
Dat zou voor de fans uiteraard een ramp zijn, maar ook voor Union zelf. Dat moet dan op het laatste moment nog alles regelen én moet zelf ook voor de kosten van de organisatie van de match opdraaien.