Onbegrip na afgekeurde redding Heynen: "Belachelijk"

door
Onbegrip na afgekeurde redding Heynen:

KRC Genk is traditiegetrouw een bakermat van goede doelmannen en nu blijkt dat ook hun veldspelers een aardig stukje kunnen keepen. Tenminste toch de aanvoerder. Bryan Heynen stopte vrijdagavond immers een penalty, al werd die redding uiteindelijk teniet gedaan.

De competitieleider stond vrijdag voor de lastige verplaatsing naar Standard (2-1-zege). Genk startte goed aan die partij en kwam na een halfuur spelen ook verdiend op voorsprong. Na de pauze kwamen de Rouches wel iets beter in de match. Tot Tolu Arokodare de boeken leek dicht te doen met een snoeiharde kopbal.

LEES OOK Nieuwe club van Borkelmans nu ook officieel bekend

Desondanks werd het in de slotminuten toch nog even spannend. Genk-doelman Mike Penders veroorzaakte immers een strafschop en pakte bij die actie ook zijn tweede gele kaart. Maar de wissels bij de bezoekers waren toen al opgebruikt. En dus moest Heynen in doel gaan staan.

(Ongeldige) supersave

Even leek de middenvelder geschiedenis te gaan schrijven. Bij de strafschop van Dennis Eckert Ayensa koos hij immers de juiste hoek en hield hij de bal uit zijn doel met een knappe redding. Maar de penalty moest opnieuw genomen worden en bij zijn tweede poging mikte Eckert Ayensa wel raak.

Pech dus voor Heynen. "Ik was te vroeg van de lijn vertrokken, blijkbaar. Al had ik wel gehoopt op het voordeel van de twijfel", reageerde de gelegenheidsdoelman achteraf tegenover Sporza. In de herhaling was te zien hoe hij inderdaad wat van zijn lijn stond op het moment dat getrapt werd, maar veel scheelde het niet.

Clementie gevraagd

LEES OOK Borkelmans vindt opmerkelijke nieuwe uitdaging

Analist Vital Borkelmans vindt dat ook dat de wedstrijdleiding clementie had moeten tonen. Gezien de onwaarschijnlijke omstandigheden had de arbitrage volgens hem iets soepeler moeten zijn. "Dat Heynen werd teruggefloten omdat hij niet op zijn lijn stond, vind ik belachelijk. Het is een veldspeler. Zie dat toch voor één keertje door de vingers, ref", aldus Borkelmans in zijn column bij Het Belang van Limburg.

POLL: De arbitrage had dit door de vingers moeten zien ...

Meest recent

'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

4
4
Wereldkampioen Argentinië mag nu al WK-ticket boeken

In de nacht van dinsdag op woensdag is het uitkijken naar de kraker tussen Argentinië en ...

5
5
Rode Duivels doen goede zaak na dol slot Macedonië-Wales

Terwijl de Rode Duivels al teruggekeerd zijn naar hun clubs, stonden er dinsdagavond wel nog twee ...

90
90
'Club Brugge laat speler midden in play-offs vertrekken'

Voor Club Brugge is de opdracht de komende weken duidelijk. Het wil liefst in de finale tegen ...

148
148
'Na afhaken bij Duivels: Courtois haalt opgelucht adem'

De Rode Duivels zijn er zondag nog in geslaagd om tegen Oekraïne een scheve situatie recht te ...

18
18
Veldman legt uit waarom hij bij Club Brugge vertrok

Club Brugge moest onlangs afscheid nemen van een belangrijke pion. Robin Veldman trok vorige week ...

83
83
'Man City en Barça azen op toekomstige Rode Duivel'

De Rode Duivels moesten de voorbije weken inboeten aan talent doordat spelers als Konstantinos ...

71
71
Mea culpa richting Patro Eisden en T1 Stijn Stijnen

Patro Eisden Maasmechelen werd enkele weken geleden, ook door ons, in een slecht daglicht gesteld ...

0
0
'Dender weet revelatie langer aan zich te binden'

Het moest nog bibberen tot het einde, maar uiteindelijk wist FCV Dender wel het behoud in de Jupiler ...

21
21
Van Holsbeeck slaat terug en eist stevige som van Anderlecht

De voorbije jaren bracht het gerecht heel wat prominente figuren uit de Belgische voetbalwereld in ...

542
542
Vertonghen geeft toe: "Dacht toen al aan stoppen"

Jan Vertonghen kondigde vandaag zijn afscheid aan. Nog tien weken en dan is hij geen profspeler ...

44
44
Cuypers terug naar de JPL? Dit zegt de spits daarover

Dante Vanzeir keerde in januari terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische aanvaller tekende bij ...

272
272
Anderlecht ontploft: het loopt echt de spuigaten uit

RSC Anderlecht zit opnieuw in crisis na het verrassende ontslag van coach David Hubert, amper 181 ...

635
635
'FC Barcelona zet zinnen op ex-smaakmaker van Anderlecht'

Bij FC Barcelona hebben ze héél veel talent rondlopen. De Catalanen willen in de zomer ...

115
115
'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Vincent Kompany heeft een oog voor talent. De coach van Bayern München heeft heel veel ...

462
462
Westerlo neemt zware beslissing: "Sluit niet aan bij onze visie"

KVC Westerlo moet besparen, dat klinkt al maanden in de wandelgangen. In de zomer zal er dan ook ...

211
211
Hayen haalt opgelucht adem: Club Brugge krijgt groen licht

Ondanks de achterstand op koploper KRC Genk schuiven veel waarnemers en analisten nog altijd Club ...

474
474
Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Standard stelde dinsdag Giacomo Angelini voor als opvolger van Pierre Locht. Voor de nieuwe CEO ligt ...

80
80
Stad Brussel in de clinch met KBVB: "Wat willen ze?"

Na de geslaagde uitstap richting Genk willen de Rode Duivels voortaan vaker uitwijken naar diverse ...

154
154
Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

"Het klassement liegt nooit", wordt wel eens gezegd. Maar klopt dat wel, en staat iedereen aan het ...

763
763

Meer sportnieuws