Ronaldo onthult slechtste ploegmaat ooit: "Was echt lachwekkend"

door
Ronaldo onthult slechtste ploegmaat ooit:

De Braziliaan Ronaldo Nazario is volgens heel wat kenners één van de beste diepe spitsen aller tijden. Hij speelde begin deze eeuw dan ook voor enkele van de grootste ploegen en deelde de kleedkamer met heel wat andere wereldsterren. Maar tussen zijn ploegmaats zaten ook mindere spelers.

Begin jaren '90 begon 'O Fenomeno' zijn profcarrière in eigen land bij Cruzeiro. Daar werd hij op de kop getikt door PSV. In Eindhoven werd echter al snel duidelijk dat de spits de kwaliteiten had voor de absolute top van het mondiale voetbal. Na een tweetal seizoenen versierde hij dan ook een toptransfer naar FC Barcelona.

LEES OOK 'Zidane zet zich schrap voor sensationele terugkeer'

Vervolgens zou Ronaldo ook de kleuren verdedigen van Internazionale, Real Madrid en AC Milan. Ook was hij jarenlang een vaste waarde binnen de nationale selectie van Brazilië. Met de Goddelijke Kanaries won de spits onder meer twee wereldtitels en kroonde hij zich nog een keertje tot vice-wereldkampioen.

Zidane boven Nilis

Logischerwijs deelde R9 doorheen die jaren de kleedkamer met heel wat absolute wereldtoppers. Regelmatig krijgt hij dan ook de vraag wie zijn beste ploegmaat was. In het verleden durfde hij daar wel eens 'Luc Nillis', zijn spitsbroeder bij PSV, op te antwoorden. Maar in een recent interview koos hij een iets bekendere naam.

LEES OOK Mbappé geeft de ideale opvolger voor Deschamps prijs

Zo schuift de Braziliaan nu Zinedine Zidane naar voren. "'Hij was anders dan alle anderen. Hij had zoveel klasse, was enorm technisch, maar hield het ook simpel. Uiteindelijk heeft hij misschien teveel gespeeld. Hetzelfde geldt voor Ronaldinho, die speelde ook zoveel", klonk het in gesprek met landgenoot Romario.

Houthakker Gravesen

Ronaldo werd echter ook gepolst naar zijn slechtste ploegmaat ooit. Daarvoor keert hij eveneens terug naar zijn Real Madrid-periode. "Dat was echt lachwekkend. Thomas Gravesen, een Deen. Hij was echt een goede knul. Maar hij kon voor geen meter voetballen. Hij was wel een harde mandekker, hard in de duels. En niet zo lang geleden heeft hij bij een pokertoernooi nog vijftig miljoen dollar of iets in die richting gewonnen."

POLL: Ronaldo is de beste diepe spits van de 21ste eeuw ...

Meest recent

'Malick Fofana moet nieuwe domper slikken'

In een tweeluik tegen Oekraïne wisten de Rode Duivels het behoud in Divisie A van de Nations ...

15
15
Wereldkampioen Argentinië mag nu al WK-ticket boeken

In de nacht van dinsdag op woensdag is het uitkijken naar de kraker tussen Argentinië en ...

13
13
Rode Duivels doen goede zaak na dol slot Macedonië-Wales

Terwijl de Rode Duivels al teruggekeerd zijn naar hun clubs, stonden er dinsdagavond wel nog twee ...

156
156
'Club Brugge laat speler midden in play-offs vertrekken'

Voor Club Brugge is de opdracht de komende weken duidelijk. Het wil liefst in de finale tegen ...

256
256
'Na afhaken bij Duivels: Courtois haalt opgelucht adem'

De Rode Duivels zijn er zondag nog in geslaagd om tegen Oekraïne een scheve situatie recht te ...

27
27
Veldman legt uit waarom hij bij Club Brugge vertrok

Club Brugge moest onlangs afscheid nemen van een belangrijke pion. Robin Veldman trok vorige week ...

96
96
'Man City en Barça azen op toekomstige Rode Duivel'

De Rode Duivels moesten de voorbije weken inboeten aan talent doordat spelers als Konstantinos ...

88
88
Mea culpa richting Patro Eisden en T1 Stijn Stijnen

Patro Eisden Maasmechelen werd enkele weken geleden, ook door ons, in een slecht daglicht gesteld ...

0
0
'Dender weet revelatie langer aan zich te binden'

Het moest nog bibberen tot het einde, maar uiteindelijk wist FCV Dender wel het behoud in de Jupiler ...

26
26
Van Holsbeeck slaat terug en eist stevige som van Anderlecht

De voorbije jaren bracht het gerecht heel wat prominente figuren uit de Belgische voetbalwereld in ...

594
594
Vertonghen geeft toe: "Dacht toen al aan stoppen"

Jan Vertonghen kondigde vandaag zijn afscheid aan. Nog tien weken en dan is hij geen profspeler ...

48
48
Cuypers terug naar de JPL? Dit zegt de spits daarover

Dante Vanzeir keerde in januari terug naar de Jupiler Pro League. De Belgische aanvaller tekende bij ...

299
299
Anderlecht ontploft: het loopt echt de spuigaten uit

RSC Anderlecht zit opnieuw in crisis na het verrassende ontslag van coach David Hubert, amper 181 ...

679
679
'FC Barcelona zet zinnen op ex-smaakmaker van Anderlecht'

Bij FC Barcelona hebben ze héél veel talent rondlopen. De Catalanen willen in de zomer ...

124
124
'Kompany probeert niet alleen Karetsas weg te halen bij Genk'

Vincent Kompany heeft een oog voor talent. De coach van Bayern München heeft heel veel ...

483
483
Westerlo neemt zware beslissing: "Sluit niet aan bij onze visie"

KVC Westerlo moet besparen, dat klinkt al maanden in de wandelgangen. In de zomer zal er dan ook ...

227
227
Hayen haalt opgelucht adem: Club Brugge krijgt groen licht

Ondanks de achterstand op koploper KRC Genk schuiven veel waarnemers en analisten nog altijd Club ...

490
490
Standard neemt spits definitief over van reeksgenoot

Standard stelde dinsdag Giacomo Angelini voor als opvolger van Pierre Locht. Voor de nieuwe CEO ligt ...

81
81
Stad Brussel in de clinch met KBVB: "Wat willen ze?"

Na de geslaagde uitstap richting Genk willen de Rode Duivels voortaan vaker uitwijken naar diverse ...

163
163
Statistische bom in JPL: Club op 1, twee toppers in nesten

"Het klassement liegt nooit", wordt wel eens gezegd. Maar klopt dat wel, en staat iedereen aan het ...

789
789

Meer sportnieuws